Sorum var 3lü tarama testi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Derya06 tarafından oluşturulan 3lü tarama testi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,067 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 3lü tarama testi
Konbuyu başlatan Derya06
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Derya06

tatlı telaşım kızım

Kayıtlı Üye
rank
Korkma üzülme gebeliğinin geri kalan kısmını zehir etmelerine izin verme canım. İkili de olsa 3 lü de olsa bu testler net sonuç vermiyor kafa karışıklığından başka birşey değil sağlıkçı olarak fikrim bu yönde. Sonuçların absürt çıkmamış genetik hastalığın nedir. Dr bı durumda amniyosentez önerir işi bu riskleri de var mecbur yaptırman gerekiyorsa yaptır canım onda da sonucunun değişeceğini sanmıyorum. Absürt bir sonuç yok ki ortada
Siz sağlık çalışanı misiniz maşallah çok güzel bilgiler veiyirsunz her konuda

Elif Türkmen

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar Merhabalar 17 haftalık gebeyim. Ben 2 hafta önce Üçlü tarama yaptırdm sonuçları aldım bugün trisomy: 1/415 down sendromu orta risk dediler aminyosentez istediler zaten genetik rahatsızlığımdan dolayı yaptırıcam ayın 10unda aminyosentezi ama bu 3lü tarama testinin doğruluk payları var mı acaba okudum internetten ama herkes üçlü tarama testinin yanlışlık payı var yazmış ondan dolayı size de sormak istedim önemli olan İkili tarama falan yazıyorlar benim ikili taramamda temiz çıkmıştı trisomy sonucu 3lü taramamda böyle çıktı lütfen yardımcı olur musunuz üzülüyorum çok 🤲 size ikili ve 3lü tarama trisomy sonuçlarımı da yazayım lütfen yardımcı olun 😪😪😪

İkili tarama trisomy sonucum; 1/1000
Üçlü tarama trisomy sonucum; 1/415
Sakin sizde aldırmayın çok öyle down sendromlu deyipte sağlam çıkanlar çok

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Elimde değil bn de yaptırmak istemiyorum ama genetik rahatsızlığımdan dolayı mecbur dendi bide 3lü testte çıkan bu trisomy sonucuma göre şart oldu ddiler ondan dolayı yoksa risklerini herşeyini biliyorum bana bi seçme hakkı sunulmadı keşke elimde olsa da yaptırmasam ama yok malesef fenilketonüri hastasıyım ve mecburum 😞
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Amin inşallah kuzum inşallah dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim🤲

Evet cnm sağolsun annem hemşire o buldu inşallah iti olur herşey dualarınıza talibim🤲😞
Rica ederim kuzum hayırlı haberlerle inşallah haber et mutlaka

Derya06

Kayıtlı Üye
rank
Rica ederim kuzum hayırlı haberlerle inşallah haber et mutlaka
AMİN inşallah kuzum çok teşekkür ederim dualarınıza talibim cuma aminosenteze giricem ❤🤲

Sakin sizde aldırmayın çok öyle down sendromlu deyipte sağlam çıkanlar çok
Yok yok aminosenteze giricem cuma günü zaten aldırma zamanını geçtm 4.5 aylığız genetik rahatsızlığmdan dolayı ve bu trisonomy sonucumda öyle çıkınca mecburum cuma aminosenteze giricem iştee dualarınıza talibim 🤲🤲

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
AMİN inşallah kuzum çok teşekkür ederim dualarınıza talibim cuma aminosenteze giricem ❤🤲

Yok yok aminosenteze giricem cuma günü zaten aldırma zamanını geçtm 4.5 aylığız genetik rahatsızlığmdan dolayı ve bu trisonomy sonucumda öyle çıkınca mecburum cuma aminosenteze giricem iştee dualarınıza talibim 🤲🤲
İnşallah kuzum hayırlı haberlerle

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Kızlar Merhabalar 17 haftalık gebeyim. Ben 2 hafta önce Üçlü tarama yaptırdm sonuçları aldım bugün trisomy: 1/415 down sendromu orta risk dediler aminyosentez istediler zaten genetik rahatsızlığımdan dolayı yaptırıcam ayın 10unda aminyosentezi ama bu 3lü tarama testinin doğruluk payları var mı acaba okudum internetten ama herkes üçlü tarama testinin yanlışlık payı var yazmış ondan dolayı size de sormak istedim önemli olan İkili tarama falan yazıyorlar benim ikili taramamda temiz çıkmıştı trisomy sonucu 3lü taramamda böyle çıktı lütfen yardımcı olur musunuz üzülüyorum çok 🤲 size ikili ve 3lü tarama trisomy sonuçlarımı da yazayım lütfen yardımcı olun 😪😪😪

Kuzum hoşgeldin tekrardan seni baya merak ettim erkek bebek geliyor desene saglikla gelsin pasam hic canini skma sakin rahat ol rabbimden gelene raziyiz sen hamileliginin tadini cikart allahimin izniyle sag saglim GELICEK paşam 🤲🤲🤲🥰🥰🥰🥰💜💜💜

Azranurun Annesi 💓

Kayıtlı Üye
rank

Canını sıkma hiç üzülme Allah büyük tür Allah tan ümit kesilmez benim hamileliğim dede detaylı ultrason da ensesinde bir kese var dediler.. Doğumdan sonra alınır dediler binbir türlü doktora gittim hepsi ayrı şeyler dediler başta duyunca çok üzüldüm ağladım falan ama dik olmaya çalıştım.. Bana da ikinci bir detaylı ya girince yok çocuğun başı delik olabilir yok özürlü doğabilir yok bilmem ne psikolojim alt üst oldu ama hep güçlü olmaya çalıştım doğuma kadar sabredicem Allah ne yazdıysa o olur dedim.. Ameliyat oldu doğumdan hemen sonra evet vardı Bi kese ama büyütülecek bişey deildi ameliyatla geçti zararı olmadı çok şükür o yüzden sende Allaha sığın inşallah bir sıkıntı yok tur.. Onlar yanılırlar🙏

Derya06

Kayıtlı Üye
rank
Canını sıkma hiç üzülme Allah büyük tür Allah tan ümit kesilmez benim hamileliğim dede detaylı ultrason da ensesinde bir kese var dediler.. Doğumdan sonra alınır dediler binbir türlü doktora gittim hepsi ayrı şeyler dediler başta duyunca çok üzüldüm ağladım falan ama dik olmaya çalıştım.. Bana da ikinci bir detaylı ya girince yok çocuğun başı delik olabilir yok özürlü doğabilir yok bilmem ne psikolojim alt üst oldu ama hep güçlü olmaya çalıştım doğuma kadar sabredicem Allah ne yazdıysa o olur dedim.. Ameliyat oldu doğumdan hemen sonra evet vardı Bi kese ama büyütülecek bişey deildi ameliyatla geçti zararı olmadı çok şükür o yüzden sende Allaha sığın inşallah bir sıkıntı yok tur.. Onlar yanılırlar🙏
Allah'ım korusun kurban olduğum Rabbim çok şükür ki bişeyi yoksa çok sevindim bnde oldum cuma günü aminosenteze bakalm sonuçları bekliyoruz Rabbim büyük ona sığındık kuzum 🤲

Azranurun Annesi 💓

Kayıtlı Üye
rank
Allah'ım korusun kurban olduğum Rabbim çok şükür ki bişeyi yoksa çok sevindim bnde oldum cuma günü aminosenteze bakalm sonuçları bekliyoruz Rabbim büyük ona sığındık kuzum 🤲
İnşallah bir sıkıntı çıkmaz benim ki 10 aylık olcak 2 gün sonra valla maşallahhı var tam bir cadı benden iyi çok şükür 🤣🥰

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar