4 yaşına girecek oğlum var tuvaletini alıştıramıyorum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Kadereymen tarafından oluşturulan 4 yaşına girecek oğlum var tuvaletini alıştıramıyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,401 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 4 yaşına girecek oğlum var tuvaletini alıştıramıyorum
Konbuyu başlatan Kadereymen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zehrao6

Kadereymen

Kayıtlı Üye
rank
Benim 4yasina girecek oğlum var tuvaletini alıştıramıyorum çise gidiyor tabi oyuna dalıp kaçırmazsa ama kalasını yapmıyor donuna yaptıktan sonra söylüyor ben çalışıyorum kayinvalidem ilgileniyor kilot yıkamaktan mahvolduk alafranga ya gidiyorcisi yapıyor ama yok kalasını yapmıyor 5ayi geçti böyle lütfen yardım edin

NazlıMelis

Kayıtlı Üye
rank
Canim cocuktan cocuga degisir tabi de benim kizimda 4 yasinda basladi cis diyodu otekini demiyordu hatta kendini tutup kabız oluyodu her defasinda basa sariyodum. Karsilikli konusarak anlatarak korkusunun ustune giderek yenmeye calistim zamanla alisti ugrastirici oluyo ama alisacaktir zamanla korkudan soylemiyosa korkusunun sebebi neyse uzerine gitmeni tavsiye ederim

Kadereymen

Kayıtlı Üye
rank
Canim cocuktan cocuga degisir tabi de benim kizimda 4 yasinda basladi cis diyodu otekini demiyordu hatta kendini tutup kabız oluyodu her defasinda basa sariyodum. Karsilikli konusarak anlatarak korkusunun ustune giderek yenmeye calistim zamanla alisti ugrastirici oluyo ama alisacaktir zamanla korkudan soylemiyosa korkusunun sebebi neyse uzerine gitmeni tavsiye ederim
Insallah alistiririm ya

elifsu♡ ecrin ada

Kayıtlı Üye
rank
Benim 4yasina girecek oğlum var tuvaletini alıştıramıyorum çise gidiyor tabi oyuna dalıp kaçırmazsa ama kalasını yapmıyor donuna yaptıktan sonra söylüyor ben çalışıyorum kayinvalidem ilgileniyor kilot yıkamaktan mahvolduk alafranga ya gidiyorcisi yapıyor ama yok kalasını yapmıyor 5ayi geçti böyle lütfen yardım edin
Valla bn 3 yaşına girmeden alıştırdım bnm de kaçırıyodu meyersem tuvaletten korkuyomuş lazımlık aldım kendisi alıştı şükür

nursen

Kayıtlı Üye
rank
yaş olarak geç kalınmış.lazımlık alınmalı daha kolay.karşılıklı konuşuluk ödül verilme istediği oyuncak yapıştırıcısı olur yada meyvalı süt gibi alarm kurun birlikte alarm çalınca birlikte tuvalete gidicez deniycez gibi hala aynı ise bir süre bırakılıp tekrar denenmeli gece bezleme kaldırılmalı bezleri birlikte küçük bebeklere verelim diye dış kapıya asılmalı sen çişini kakanın yaparsan bebeklerde sana süpriz verecektir denmeli kaka yaptığında o poşete istediği küçük bişey koyup gizlice zile basın aa zil çaldı bebekler yoksa sana süpriz mi bıraktı diye birlikte bakılmalı o heyecanla kakasını yapacaktır sonra takip edin kaç saatte yada yemekten sonra oturtup denenmeli sonrasında yavaş yavaş süpriz olayı kaldırılmalı
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

yaş olarak geç kalınmış.lazımlık alınmalı daha kolay.karşılıklı konuşuluk ödül verilme istediği oyuncak yapıştırıcısı olur yada meyvalı süt gibi alarm kurun birlikte alarm çalınca birlikte tuvalete gidicez deniycez gibi hala aynı ise bir süre bırakılıp tekrar denenmeli gece bezleme kaldırılmalı bezleri birlikte küçük bebeklere verelim diye dış kapıya asılmalı sen çişini kakanın yaparsan bebeklerde sana süpriz verecektir denmeli kaka yaptığında o poşete istediği küçük bişey koyup gizlice zile basın aa zil çaldı bebekler yoksa sana süpriz mi bıraktı diye birlikte bakılmalı o heyecanla kakasını yapacaktır sonra takip edin kaç saatte yada yemekten sonra oturtup denenmeli sonrasında yavaş yavaş süpriz olayı kaldırılmalı
yanlış alıntıya yazdım sanırım konuyla alakalı anneye bilgi olsun

İ

İlknur

Guest
Merhabalar öncelikle cocuk altına yaptığı zaman rahatsız olmasi önemli..ben oğlum için teşvik etsin diye klozet lazimlik kullandım çokta heveslendi şifon çekmesi vs belki sizede yardımcı olabilir

Kadereymen

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar öncelikle cocuk altına yaptığı zaman rahatsız olmasi önemli..ben oğlum için teşvik etsin diye klozet lazimlik kullandım çokta heveslendi şifon çekmesi vs belki sizede yardımcı olabilir
Ya onu bende düşündüm ama çise gidiyor tekrar lazimliga dönmek istemiyorum o yuzden

yanlış alıntıya yazdım sanırım konuyla alakalı anneye bilgi olsun
Ilk bi hafta lazimliga yaptık zaten sonra alafranga Ya geçtim çise kendisi gidip yapıyor sorun diğerinde yaparsan oyuncak alacağım cikalata vereceğim diyorum ama nafile yaptıktan sonra söylüyor ya bise ben çalışıyorum kayinvalidem ilgileniyor ben sadece akşamları ve hafta sonu anca ilgileniyorum tam 3yasinda başladım şuan 3.5yaasinda 4egirecek temmuzda hala uğraşıyoruz bazen pes ediyorum ama tekrar deniyorum ama yok

Valla bn 3 yaşına girmeden alıştırdım bnm de kaçırıyodu meyersem tuvaletten korkuyomuş lazımlık aldım kendisi alıştı şükür
Lazimlik almayı düşündüm ama çise kendi gidiyor o yüzden tekrar lazimliga dönmek istemiyorum dönsen ise yarar mi sizce

Son düzenleme:

nursen

Kayıtlı Üye
rank
kakasını tutamıyordur bunun için doktora gittiniz mi genelde çocuklar kakayı çabuk öğrenir çişi zor öğrenir ya kaka tutmada sıkıntı var yada kaka yaptığında babanne tepki verdi çocuğunuzda bu şekilde tepki veriyor

Kadereymen

Kayıtlı Üye
rank
kakasını tutamıyordur bunun için doktora gittiniz mi genelde çocuklar kakayı çabuk öğrenir çişi zor öğrenir ya kaka tutmada sıkıntı var yada kaka yaptığında babanne tepki verdi çocuğunuzda bu şekilde tepki veriyor
Aaa herkesde en zor kakayi öğrenir diyor doktora götüreceğim ya olacak gibi degil

nursen

Kayıtlı Üye
rank
Aaa herkesde en zor kakayi öğrenir diyor doktora götüreceğim ya olacak gibi degil
ben 2 çocuk büyüttüm çocuk gelişimcyim kaçtane çocuk bakıp büyüttüm en zor çiş kakada sıkıntı vardır herzaman babannede büyüdüğü için mutlaka orda sıkıntı olmuştur babanne bunu bilmeyerek yapmıştır sakın yanlış anlamayın yada size yada babanneye kızdığı ilgi çekmek için tepkisini böyle veriyor takip ederseniz mutlaka anlayacaksınız

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar