7 Aylık Bebek Kilosu Kaç Olmalıdır?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 7 Aylık Bebek Kilosu Kaç Olmalıdır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 428 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 7 Aylık Bebek Kilosu Kaç Olmalıdır?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul

7 Aylık Bebek Kilosu Kaç Olmalıdır?​

Dünyaya gözlerini henüz çok yeni açan ancak gelişimiyle de insanı şaşırtan bebeklerimiz ilk 2 3 yıl gözle görülür bir süreç yaşamaktadır. Türlü yetilerinin temelini bu yıllarda atan bebeklerimiz, 7. Aydan itibaren ek gıdaya geçmeye; harekete, ışığa ve seslenmeye tepki vermeye başlamaktadır. Dönem dönem hissedilen, bazen kısa sürede değişen bazen de kalıcı olarak yer edinen huyların ya da sendromların yaşandığı gelişme sürecinde, bebeğimizin sağlıklı boy ve kilo artımı anne ve babaları mutlu etmektedir. Bu anlamda 7 aylık bebeklerin boy ve kilo oranları şu şekildedir:

7 aylık bebeklerde kız ve erkek boyları ya da kiloları birbirinden farklıdır. 7 ayını dolduran kız bebekler 8000 gr ağırlığında en az 61 cm en fazla 73 cm olurken, erkek bebeklerde 8200 gr ağırlığı ve en az 62 cm en fazla 75 cm boy oranı gözlenmektedir. Bebeğinizin gün geçtikçe artan kilosu ve yine gün geçtikçe uzayan boyu, sağlıklı bir süreç geçirdiğini ifade etmektedir. Bu noktada periyodik olarak doktorunuzdan bilgi ve yardım alabileceğiniz gibi, bebeklerin kilo ve boy oranlarını gösteren cetvellerden de destek alabilirsiniz.

Anne sütü ve ek gıdanın eş zamanlı olarak ilerlediği 7 aylık bebeklerde gelişim en hızlı dönemini yaşatmaktadır. Bilgiler ışığında bebeğinizin gelişim sürecini yakından inceleyerek, gıda takviyesinin kontrolünü de sağlayabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular Forum Tarih
Elif Türkmen Tanışma 35 1K
SosyalAnne Bebeğim Büyürken 0 486

Benzer konular

Üst