7 Aylık Bebek Ne Kadar Yemeli?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 7 Aylık Bebek Ne Kadar Yemeli? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 338 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 7 Aylık Bebek Ne Kadar Yemeli?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan SosyalAnne

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul
Bizim için her şeyden çok daha değerli olan, bizim bir parçamız olan bebeklerimiz ilk 2 3 yıl çok yoğun bir gelişim sürecinden geçmektedir. Bu dönemlerden bazıları çok daha belirgin olurken, bazıları dönemsel olarak kendini hissettirmektedir. Özellikle 7 aylık bebekler, daha çok minik olmalarına karşın daha önceki aylara göre değişkenlik gösterirler. Öyle ki bağlanma duygusu bu ay grubunda artmakta ve özellikle anneye olan bağlılığı artmaktadır. Bu nedenle anne yanlarından her ayrıldığında, bebeklerin huzursuzlanması gözlenmektedir.

Bir diğer önemli konu ise 7 aylık bebeklerin beslenme periyodudur. Artık yavaş yavaş ek gıdaya geçen bebeklerimiz; yumurta, sebze püre ya da çorbaları, muhallebi gibi gıdaları yiyebilir duruma gelmektedir. Porsiyon kontrolünü yaparak, onların ise daha minnacık olduğunu göz önüne alarak bebeklerinize emzirmeye ek olarak besleyebilirsiniz. Tamamen kişiden kişiye göre değişse de günde 3 öğün ek gıda, kalan zamanlarda ise emzirme ile tamamlayabilirsiniz.

7 aylık bebekler, acıkma durumunda size tepkilerini ağlayarak göstermektedir. Henüz dil gelişimi tamamlanmayan bu nedenle de acıkma ve benzeri ihtiyaçlarını ağlayarak gösteren bebeğinizin yeme saatini hatırlayarak emzirebilir ya da ek gıdasını hazırlayabilirsiniz. Bebeğinizin yalnızca acıktığı için ağlamayacağını; kendisini huzursuz eden bir kıyafete, tuvalet sorununa ya da sadece stres olduğunda bile ağlayabileceğini bilmenizde fayda vardır. Zira her ağladığında bebeğinizi beslemek, bebeğinizin sağlığı adına zararlı bir süreç olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular Forum Tarih
Elif Türkmen Tanışma 35 1K
SosyalAnne Bebeğim Büyürken 0 498

Benzer konular

Üst