7 Aylık Bebek Ne Yiyebilir?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde SosyalAnne tarafından oluşturulan 7 Aylık Bebek Ne Yiyebilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 420 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı 7 Aylık Bebek Ne Yiyebilir?
Konbuyu başlatan SosyalAnne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cocuklarimveben

SosyalAnne

2 Erkek 1 Kız
Test
rank
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
524
Konum
İstanbul

7 Aylık Bebek Ne Yiyebilir?​

Dünyaya geleli henüz çok az zaman geçse de bebeklerde ilk 2-3 yıl gelişim sürekli haldedir. Öyle ki gelişim takip edildiğinde, 1 ayın bile bebekler için çok fark ettiğini, gelişimlerin ve yeteneklerin katlanarak ilerlediğini görmekteyiz. Öyle ki 7 aylık bebekler de ek gıdaya yavaş yavaş başlanmaktadır. Anne sütüne ek olarak, ancak çok katı olmayan bazı vitaminlerin insan vücuduna olduğu kadar, minik bebeklerimizin vücuduna da önemli yararları bulunmaktadır.

7 aylık bebekler; yumurta, doğal pekmez, doğal bal, sebze püresi, muhallebi, meyve püresi gibi daha çok sıvı olan gıdaları tüketebilmektedir. Gelişimleri için oldukça önemli olan bu gıdalarda dikkat edilmesi gereken nokta, kendimize olduğundan daha titiz davranmamız ve sebze ya da meyveleri katı halde bırakmamak olacaktır. Daha çok hassas olan bebeklerimizin mideleri, bazı zamanlarda ilk tattıkları gıdalara karşı reaksiyon gösterebilir. Bu durumda doktorunuza danışabilir, size verilen talimatlar doğrultusunda aksiyon alabilirsiniz.
Yeni yeni ek gıdaya başlanılan dönemde, 7 aylık bebeklerin emme süreçleri de devam etmektedir. Önemli olan durum ise emme ve gıda takviyesini dengeli sürdürebilmektedir. Zira bebeklerimizin her ikisinden de alacakları besin değerleri, vitamin ve mineraller farklılık göstermektedir. Özellikle bağlılık duygusu gelişen bebeklerimiz, aç olmasa bile size yakın olmak için emme refleksinde bulunacak, çoğu zaman ise sadece memeye yakın kalacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar

Benzer konular Forum Tarih
Elif Türkmen Tanışma 35 2K
SosyalAnne Bebeğim Büyürken 0 509

Benzer konular

Üst