Arkamdan konuşuyorlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Ravzanin annesi tarafından oluşturulan Arkamdan konuşuyorlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,877 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Arkamdan konuşuyorlar
Konbuyu başlatan Ravzanin annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mâriye

Ravzanin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim sen bunlara takılma inan değmezler. Temizlik yapınca bende pert oluyorum insanız ya insan bir günümüz bir günümüzü tutmuyor çok yanlış birinin yüzüne gülüp arkasından konuşmak çevremde kim olursa olsun tutmuyorum bana zarar veren beni üzen kimseyi yanımda değil evime bile sokmuyorum. O yüzden bana hep derler sen acimazsizsin diye ben çok acılar yaşadım hiçbiri kolay değildi bu gebeliğimde piskolojim çok bozulmuştu iyi değildim intihar ettim çok şükür bebeğimde bende iyim o günden sonra herkese kapimi kapattım kimsenin beni üzmeye hakkı yok o günden sonra değiştim içimde hicbirseyi tutamıyorum herkesin yüzüne ne olduklarını vuruyorum sonra ben kötü biri oldum onlara göre ama beni yanlız birakmayan arkadaşlarım çevrem var biliyorlar ki insan kolay kolay delirmiyor inan değmezler bak yaşamış biri olarak söylüyorum sakın üzülme. Hak etmemissin bu lafları. İzin verme konuşmalarına kim ne diyorsa sen böyle demişsin ama o gün yorgundum sana bu tavrı bu konuşmayı yakıştıramadım de geç inan ozguvenin patlayacak o kişi sana saygı duymak zorunda kalacak arkandan konuşurken bile korkacak ben acımıyorum artık kimse benden değerli değil ben üzülmeyecegim evlatlarım için
Çok doğru diyorsunuz kimse benden değerli değil,çok takıyorum işte kızıyorum sonra kndime
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yaparlar tatlım mesela bizde gecen bi arkadaşa gittik iftara kızı kabız olmuş kaç gündür onunla uğraşıyormuş biz gelince ezan okudu ama hala sofra kurulu değildi insan hali illaki olur onu anlıyorum kaynanam yemekleri pişmemişti falan dedi bende kızı kabız olmuş ondan gecikti falan dedim boşver ağzı olan konuşuyor işte sıkma canını ama bu hatanda da ders çıkar onların ağzına bidaha laf verme 🤗
Evet aslında farkındayım sonra kızdım bayaa kndime nasıl geçe kalırım niye düzgün bı plan yapmadım diye ama o an sonradan birde panik yapınca her şey birbirine dolaştı

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Arkamdan konuşanları, temizliğime yemeklerime laf söyleyenleri bir daha evime sokmazdım.

Çok doğru diyorsunuz kimse benden değerli değil,çok takıyorum işte kızıyorum sonra kndime

Evet aslında farkındayım sonra kızdım bayaa kndime nasıl geçe kalırım niye düzgün bı plan yapmadım diye ama o an sonradan birde panik yapınca her şey birbirine dolaştı
Öyle olsa bile, misafir umduğunu değil, bulduğunu yer. Misafir olarak gittiği evin dedikodusunu yapmak çok çirkin bir şey. Bir daha davet etmezdim bu insanları.

Ravzanin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Arkamdan konuşanları, temizliğime yemeklerime laf söyleyenleri bir daha evime sokmazdım.

Öyle olsa bile, misafir umduğunu değil, bulduğunu yer. Misafir olarak gittiği evin dedikodusunu yapmak çok çirkin bir şey. Bir daha davet etmezdim bu insanları.
Keşke öyle imknm olsa bir daha görüşmeme gibi..işte eşimin tarafı olunca öyle bı durum olmuyor oda çok zoruma gidiyor.Dusunsene arkamdan konuştuğunu biliyorum ama kadın yüzüme gülücükler saçıyor beni övüyor..Ne kadar sinir bozucu bir durum..bir şeyde diyemiysun

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Keşke öyle imknm olsa bir daha görüşmeme gibi..işte eşimin tarafı olunca öyle bı durum olmuyor oda çok zoruma gidiyor.Dusunsene arkamdan konuştuğunu biliyorum ama kadın yüzüme gülücükler saçıyor beni övüyor..Ne kadar sinir bozucu bir durum..bir şeyde diyemiysun
Eşin arkandan konuşan insanlara nasıl tepki vermez ki? Seni onlarla bir daha muhatap etmemeli.

ecmelll

Kayıtlı Üye
rank
İyi bayramlar kızlar,biraz gerildim sizinle paylaşmak istedim.Temiz bir insanım, Çok kere kalabalık misafir aldığım oldu hamdolsun herşeyimi yetistrdim..Hep eşimle birlikte her şeyi yaparz,yardımcı olur bana, seviyor mutfak işlerini,bebegimi kaybttgm zamn bile eşim işe gitti 5.gununde kızımla ben kaldım o halde bile herşeyimi yaptım.Bunlari niye yaziyrm geçen eşimin amcalarini iftara aldm,ev temizlemeye girstm yemeği yaparm sonra diye ustumede bir mayışklk geldi sonra iftar biraz gece kaldı istediğim gibi olmadi,bayramda kaynanamla konusrkn dedim geçe kaldım istdgm gibi olmadı kızımda ağladı hep diyrki sanki hep öyleymişm gibi ki ben anltmadn olayları =önceden hazrlasaydn her şeyi böyle olmazdı Allahtan Mustafa#eşim# pratikte, sanki o yapıyor herşeyi biz boşuz.esimde mutfak işini seviyr giriyor hep saniyrlarki her şeyi o yapıyor... taktım bunu kafama çok canımı sıktı yaa arkamdan konuşmasına gcik oldum bizde iftardykn olsun ne olucak diyrdu yengeleri,ben senin iş yapışni çok beğendim faln dedi gidince neler demiş kim bilir
Cnm sana tavsiyem kimseyi takma inan insanları anlamak zor .. yanındayken melek gibi ama karaktersiz insan arkadan konuşuruz.. sen sonuçta iyilik yapmışsın davet etmişsin ayıp yani yaptıkları sen Allah için yaptın evin eşin için davet ettin ayibin yok onların bu şekilde herzaman böyleymissin gibi davranmaları hoş değil .. sen onların sözlerini takma 👍

Ravzanin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Eşin arkandan konuşan insanlara nasıl tepki vermez ki? Seni onlarla bir daha muhatap etmemeli.
Oda mutlu olmuyor ama aile apartmanında oturuyorlar kaynnmlar o yüzden illa muhatap olunuyor bide birbine çok bağlı aile yanı altlı üstlü oturunca birine gidince hepsini goruyrsun

Cnm sana tavsiyem kimseyi takma inan insanları anlamak zor .. yanındayken melek gibi ama karaktersiz insan arkadan konuşuruz.. sen sonuçta iyilik yapmışsın davet etmişsin ayıp yani yaptıkları sen Allah için yaptın evin eşin için davet ettin ayibin yok onların bu şekilde herzaman böyleymissin gibi davranmaları hoş değil .. sen onların sözlerini takma 👍
İnşallah cnm çok takıntılı biriyim bı bıraksam şu huyumu

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Yaparlar tatlım mesela bizde gecen bi arkadaşa gittik iftara kızı kabız olmuş kaç gündür onunla uğraşıyormuş biz gelince ezan okudu ama hala sofra kurulu değildi insan hali illaki olur onu anlıyorum kaynanam yemekleri pişmemişti falan dedi bende kızı kabız olmuş ondan gecikti falan dedim boşver ağzı olan konuşuyor işte sıkma canını ama bu hatanda da ders çıkar onların ağzına bidaha laf verme 🤗
Canım bu hata değildir insanlık halidir. Misafir geliyor anlaşıyli olmak zorunda gelen misafir çocukla iş yapmak zordur bir çalışan anne olarak söylüyorum. Kaynanin söylediği de hiç hoş olmamış ayrıca bence sende dikkat et yarın öbür gün senin arkandan da söyler. İnsanlar çok acimazsiz ve nankör evine davet ediyorsun yedirip iciriyorsun arkandan konuşuyorlar. Yazık ne oldu bize bilmiyorum ama biz vicdansız insanlar olduk. Aman sende dikkat et yarın öbür gün gerceketn sana da der yani gidip yiyip içmiş sonrada olmamış demiş.

Mâriye

Kayıtlı Üye
rank
Oda mutlu olmuyor ama aile apartmanında oturuyorlar kaynnmlar o yüzden illa muhatap olunuyor bide birbine çok bağlı aile yanı altlı üstlü oturunca birine gidince hepsini goruyrsun

İnşallah cnm çok takıntılı biriyim bı bıraksam şu huyumu
İnşallah yakında taşınırsınız oradan

Tüm sayfalar yüklendi.