Sorum var Başkasının yumurtasiyla anne olan birini tanıyor musunuz kızlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gule30 tarafından oluşturulan Başkasının yumurtasiyla anne olan birini tanıyor musunuz kızlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,572 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Başkasının yumurtasiyla anne olan birini tanıyor musunuz kızlar
Konbuyu başlatan Gule30
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Baharrr

Gule30

Kayıtlı Üye
rank
Allahimya cok uzuldum Allah kimseyi evlatsizlikla sinamasin
Amin inşallah canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Dini açıdan günah değilse yapılabilir rabbim evlat nasip etsin inşallah
[/QUOT
Amin inşallah cnm

Kıbrıs'ta birçok merkezde yapılan bir uygulama ve tamamen yasal. Hatta çok zengin insanlar çocukları olduğu halde kız veya erkek bebek sahibi olabilmek için geliyor. Embriyonun cinsiyetini bile seçebiliyorlar. Bir tanıdığımız 75bin lira civarı ücretle yaptı 8-9 ay önce ama maalesef tutmadı. Kesin olacak diye birşey yok ama çoğunlukta tutuyor. Evlat edinildiğinde bile o aile çocuğun gerçek ailesi oluyor bence tek önemli olan doğurmak değil. Tabi ben olsam evlat edinirim, bir garibin hayatı değişmiş olur. Burda (KKTC'de) çok yer var araştırsınlar
Bizim burda kimse evlat edinmemiş ufak bir şehir olunca. Fakat tüp bebek yapan çok tabi bu kadının sıkıntısı çok farklı tamamen yumurtalık yok yani Kıbrısi çok duyduk yakında bu derdi olanlar daha çok başvurur bu yola

Son düzenleme:

Elmen0099

Kayıtlı Üye
rank
Çok farklı bir konu fakat merak ettim. Yumurta donasyonu denilen yani yumurta nakli Türkiye'de uygulanmıyor fakat birkaç ülkede bu şans tanınmış bazı kadınlara. Benim eşimin amcasının eşi daha 25 yaşında ve yumurtalari yok yani adet bile ilaçsız görmüyor eşi çok zengin fakat tek tedavinin sanırım bu yumurta nakli denen olay. Bana kalsa gidip yapmalı başka bir kadının yumurtası olabilir ama o 9 ay taşıyacak ve eşinden olacak bebeği. Sizce ne yapmali
Evet bunu bende duydum ama dunyaya getirecek olan bayan kendi yumurtasindan izin vermiyor ama ben bunuda duydum ancak ve ancak cocuk isteyen bayanin yumurtasi olmali.Yoksa cocuk isteyen babayla baska bir kadınij yumurtasi olmaz olurda,ama annesi doguracak olan kiwi oluyor onuda kabul etmiyolar

Allahimya cok uzuldum Allah kimseyi evlatsizlikla sinamasin
Azerbsycanlisan deyesen can😁😁

Aylanin_annisi

Kayıtlı Üye
rank
Çok farklı bir konu fakat merak ettim. Yumurta donasyonu denilen yani yumurta nakli Türkiye'de uygulanmıyor fakat birkaç ülkede bu şans tanınmış bazı kadınlara. Benim eşimin amcasının eşi daha 25 yaşında ve yumurtalari yok yani adet bile ilaçsız görmüyor eşi çok zengin fakat tek tedavinin sanırım bu yumurta nakli denen olay. Bana kalsa gidip yapmalı başka bir kadının yumurtası olabilir ama o 9 ay taşıyacak ve eşinden olacak bebeği. Sizce ne yapmali
Dini acidanda saglik acisindanda hiç bir kusuru yok burada zina yapmiyorlar günah olsun və gidipde başka sinin bebegine sahip cikacaksa əgər kəndi doğurma şansı vrsa həmən yapsin ben kəndimde yumurta donoru oldum və suan saglikli bir gebelik geciriyor lütfən insanın kəndi yumurtası Dan olmiya bilir ama onun kanindan onun rahmin də buyuyecek onun cocugu olucak biz hər ay adət gorup binlerce o yumurtadan yapa biliyoruz ama bazialrimiz şanslı degil lütfən yapsin

Baskasinin yumurtasın alip babanın spermi ilə embriyo yapiyorlar bunuda Anneye yanı çocuk istəyənə nakil ediyor lar tasiyici Anne olmuyor əşi ilə tup bebek yolu ilə anne baba oluyor bəndə yumurta alip babanın speeemi ilə mayalandirib embriyo yaptilar ondan sonra embriyonu hala in rahmine nakil etdilər şimdi gebe yanı rahim ində tutması lazım və halam 8 aylik bəndə 4 aylik hamileyim rabbim 2 nizede bu mutlulugu yaşatdı bana 2 ci kəz ona benim sayəmde ilk kez

Son düzenleme:

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bana da çok tuhaf geldi kuzum tabi ama kendi tercihleri rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah

KübraEmre2019

Kayıtlı Üye
rank
Ben dini boyutunu hiç düşünmedim ve bence bu araştırılmalı da. Kadın tüp bebekle çocuk sahibi olurum tedavi edilir diye ümitle Ankara'da en iyi doktorlara gitti fakat ağlayarak döndü . 4 gündür kimse susturamadi çok acı bir durum
dinen yumurta ve sperm nakilleri ve yani genel olarak üreme ile ilgili her şeyin bir başkasından nakli caiz değil, bir bebek sperm ve yumurta hücresinden oluşur, ha sperm nakli ha yumurta farketmez, caiz değil kardeşim Rabbim imtihanlarını kolay eylesin bu d bir imtihandır, sonuçta o dediğini bile günah demeden yapsa kul, yine nasip etmeyebilir Rabbim. o yüzden sabretmesi gerekir

Canim dini açıdan bakarsak tüpleri bağlanmak günah spiral caiz deil ama herkeste bu yöntemleri kulanio
herkesin yapması onu meşru kılmaz ki..

Canim dini açıdan bakarsak tüpleri bağlanmak günah spiral caiz deil ama herkeste bu yöntemleri kulanio
Dinen bir sıkıntı yoksa yaptırabilir
caiz değil kardeşim üreme ile ilgili hiçbir nakil

Dinen bir sıkıntı yoksa yaptırabilir
Dini acidanda saglik acisindanda hiç bir kusuru yok burada zina yapmiyorlar günah olsun və gidipde başka sinin bebegine sahip cikacaksa əgər kəndi doğurma şansı vrsa həmən yapsin ben kəndimde yumurta donoru oldum və suan saglikli bir gebelik geciriyor lütfən insanın kəndi yumurtası Dan olmiya bilir ama onun kanindan onun rahmin də buyuyecek onun cocugu olucak biz hər ay adət gorup binlerce o yumurtadan yapa biliyoruz ama bazialrimiz şanslı degil lütfən yapsin

Baskasinin yumurtasın alip babanın spermi ilə embriyo yapiyorlar bunuda Anneye yanı çocuk istəyənə nakil ediyor lar tasiyici Anne olmuyor əşi ilə tup bebek yolu ilə anne baba oluyor bəndə yumurta alip babanın speeemi ilə mayalandirib embriyo yaptilar ondan sonra embriyonu hala in rahmine nakil etdilər şimdi gebe yanı rahim ində tutması lazım və halam 8 aylik bəndə 4 aylik hamileyim rabbim 2 nizede bu mutlulugu yaşatdı bana 2 ci kəz ona benim sayəmde ilk kez
kardeşim kendi aklımıza göre kafamıza göre caiz diyemeyiz, bilakis konu hakkında fetvalar caiz olmadığını açıkça belirtiyor, üreme ile ilgili hiçbir hücre veya organ nakli caiz değil, hem bir bebek yumurta ve sperm hücrelerindwn meydana gelir yumurta başkasının ise annesi o olmuş oluyor hem nesep karışıyor dinin böyle şeylere rızası yok, imtihandır kolay değildir ama Rabbimin takdiridir rıza göstermek gerekir, Allahın razı olmadığı bi işte hayır yoktur

Son düzenleme:

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
dinen yumurta ve sperm nakilleri ve yani genel olarak üreme ile ilgili her şeyin bir başkasından nakli caiz değil, bir bebek sperm ve yumurta hücresinden oluşur, ha sperm nakli ha yumurta farketmez, caiz değil kardeşim Rabbim imtihanlarını kolay eylesin bu d bir imtihandır, sonuçta o dediğini bile günah demeden yapsa kul, yine nasip etmeyebilir Rabbim. o yüzden sabretmesi gerekir

kardeşim kendi aklımıza göre kafamıza göre caiz diyemeyiz, bilakis konu hakkında fetvalar caiz olmadığını açıkça belirtiyor, üreme ile ilgili hiçbir hücre veya organ nakli caiz değil, hem bir bebek yumurta ve sperm hücrelerindwn meydana gelir yumurta başkasının ise annesi o olmuş oluyor hem nesep karışıyor dinin böyle şeylere rızası yok, imtihandır kolay değildir ama Rabbimin takdiridir rıza göstermek gerekir, Allahın razı olmadığı bi işte hayır yoktur
Katılıyorum yazacaktım ama sen yazdın diye aynı şeyleri dile getirmek istemedim kuzum.

Tüm sayfalar yüklendi.