Bebeği sese alıştırma

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Şeydoşş tarafından oluşturulan Bebeği sese alıştırma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,004 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeği sese alıştırma
Konbuyu başlatan Şeydoşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Şeydoşş

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğim 2 buçuk aylık doğduğundan beri sesleri aşırı tepki verip sürekli sıçrıyor emzirirken boğazımı temizlesem ona bile sıçrayıp ağlamaya başlıyor yanğnda sürekli ses yap alışsın diyorlar ama o alışana kadar aklı çıkacak diye korkuyorum napcam bilemiyorum bi yol gösterin
Belki alakasz qörürsn kuşum ama benim kızımda sese alışık oldqu halde anlattqn şekilde yapıyor bazen ozellikle dikkat ettim birine qosterince yada kendim sewrken masaAllah demedqimden oluyor dikkat ediyorum üzerine enem taktım qecti, üzerinde yoksa kuşum üzerine enem tak. Ben saq omzundan zıbınına taktım

Bebeğim 2 buçuk aylık doğduğundan beri sesleri aşırı tepki verip sürekli sıçrıyor emzirirken boğazımı temizlesem ona bile sıçrayıp ağlamaya başlıyor yanğnda sürekli ses yap alışsın diyorlar ama o alışana kadar aklı çıkacak diye korkuyorum napcam bilemiyorum bi yol gösterin
Ben alistirdim canım ama benim TV sesi sürekli açık gece gündüz uyuyunca açıyorum uyuyor maşallah hiç sesten uyanmaz ama ben TV odasında uyuduğum için çok erken başladım TV sesi açmaya . Uyuyunca çok kısık seste TV sesi aç canım alışır zaten sese alışması senin için de çok iyi olur az büyüyünce ev supururken felan uyanmaz benimki 3 aylık alışınca evi yiksam uyanmiyor 😂hemde gittiğin yerlerde uyutunca uyanmaz sese alismassa biyere gidip uyutsan hemen uyanır

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Belki alakasz qörürsn kuşum ama benim kızımda sese alışık oldqu halde anlattqn şekilde yapıyor bazen ozellikle dikkat ettim birine qosterince yada kendim sewrken masaAllah demedqimden oluyor dikkat ediyorum üzerine enem taktım qecti, üzerinde yoksa kuşum üzerine enem tak. Ben saq omzundan zıbınına taktım
Çok bakıyorum evet çok nazar ediyorum üzerine enim dediğin cevşen mi canım cevşen takılı üzerinde ama hep aynı
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben alistirdim canım ama benim TV sesi sürekli açık gece gündüz uyuyunca açıyorum uyuyor maşallah hiç sesten uyanmaz ama ben TV odasında uyuduğum için çok erken başladım TV sesi açmaya . Uyuyunca çok kısık seste TV sesi aç canım alışır zaten sese alışması senin için de çok iyi olur az büyüyünce ev supururken felan uyanmaz benimki 3 aylık alışınca evi yiksam uyanmiyor 😂hemde gittiğin yerlerde uyutunca uyanmaz sese alismassa biyere gidip uyutsan hemen uyanır
Benimde doğduğundan beri hep tv li odada ama yok alışamadı bir türlü

Benim oğlum da dört aylık bir kaç hafta ya kadar oğlum da aynıydı hatta daha fazlası gece güzel güzel uyurken birden ağlıyor ve ardı arkası kesilmiyor du çok korkuyorduk okuyorduk sesimizi duyurmaya çalışıyor duk bizi duymuyor bakmıyor görmüyor ha bire ağlıyordu hatta bayılacak gibi oluyordu çok şükür bu ay bir sıkıntımız yok ben bunun araştırmasını yaptım bebekler ay ilerledikçe fiziksel ve zihinsel gelişimi ne başlıyor Muş Bilgi vermek istedim 🤗🤗😘
Gece benimde başladı memeyi vereni kadar bi anda ağlayarak uyanmaya başlıyor emiyor uyuyor ama. Gündüz uyurken de öyle hep bi anda uyanıyor dudaklarını büzüyor uykusunda bile

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Benim kızımda o aylarda aynı şekildeydi ben korkabilecegi seslerde yakindaysam gülerek tepki veriyordum o zaman korkmuyordu uyurkende mümkün mertebe ses yapmamaya çalışıyordum. Bu süreçte normal aslında dışarıya alışmaya çalışıyorlar

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Benim kızımda o aylarda aynı şekildeydi ben korkabilecegi seslerde yakindaysam gülerek tepki veriyordum o zaman korkmuyordu uyurkende mümkün mertebe ses yapmamaya çalışıyordum. Bu süreçte normal aslında dışarıya alışmaya çalışıyorlar
Bende süpürge falan açarken oynaya güle açıyorum evet o zaman korkmuyor ama uykuda çıt sesine uyanıyor hemn

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Bende süpürge falan açarken oynaya güle açıyorum evet o zaman korkmuyor ama uykuda çıt sesine uyanıyor hemn
Kızımda öyleydi canım zamanla alışacak ona yapacak bişey yok yani ben bulamadım ama TV olan oda da uyutmak mantıklı olabilir ses olunca yalnız olmadığını anlar korkmaz bence

Canım sen kmseye aldırma 4 aya kadar normal bunlar daha dünyaya alışmaya çalışıyo çünkü. Bana da diyorlardı yok sese alıştrmamisn bilmem ne alakası yok benimkide sese çok duyarlıydı çıt ses cıksa uyanrdı büyüdükçe uykusuda derinleşiyo küçük olan biraz daha iyi o konuda yani senin pek yapçak birşeyin yok takma geçicek az sabır 😇

Msdcgr

Kayıtlı Üye
rank
Sallanarak uyuyan çocuklar da ani irkilme daha çok görülür yarım kundak yapın ve beyaz gürültü dinletin diğer sesleri duymaz irkilse bile ağlamadan geri tekrar uyur böylece

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
BEniM Bebegimde öyle her şeye sicriyo dün mutfak robotunu çalıştıracak tim birden bı sıçradı gözleri birden faltaşı gibi açıldı ağlamaya başladı bende konuştum makineyi gösterdim bak şimdi bunu acacam sakın korkma tammammi dedim sakinleştirdim bir iki kere alışsın diye açıp kapattım sonra açtım alıştı o sese ben açtıkça guluyodu sende öyle yap önce konuş sakinlestir sonra bide sese alışması için TV sesini biraz fazla aç öyle yatır

Bla bla bla

Kayıtlı Üye
rank
Çok bakıyorum evet çok nazar ediyorum üzerine enim dediğin cevşen mi canım cevşen takılı üzerinde ama hep aynı

Benimde doğduğundan beri hep tv li odada ama yok alışamadı bir türlü

Gece benimde başladı memeyi vereni kadar bi anda ağlayarak uyanmaya başlıyor emiyor uyuyor ama. Gündüz uyurken de öyle hep bi anda uyanıyor dudaklarını büzüyor uykusunda bile
Yok kuşum cewsen deqil. Enem kur-an'ı kerim in küçük olanı kibrit kutusundan daha küçük oluyor.

Tüm sayfalar yüklendi.