Sorum var Bebeğim ek gıdayı reddediyor .Ne yapmalıyım?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Bir Mucize tarafından oluşturulan Bebeğim ek gıdayı reddediyor .Ne yapmalıyım? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 856 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğim ek gıdayı reddediyor .Ne yapmalıyım?
Konbuyu başlatan Bir Mucize
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Bir Mucize

Bir Mucize

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğim 9.ayını bitirecek ve ek gıdada hala problem yaşıyoruz. Sadece tatlı yiyecekleri kabul ediyor. Muz,şeftali, elma gibi meyveleri yiyor sadece. Sebze yemeklerini ve yoğurdu yedirmek neredeyse imkansız. Sizler nasıl yöntemler deniyorsunuz . Yardımcı olursanız çok mutlu olurum 🙏🙏🧡

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bebeğim 9.ayını bitirecek ve ek gıdada hala problem yaşıyoruz. Sadece tatlı yiyecekleri kabul ediyor. Muz,şeftali, elma gibi meyveleri yiyor sadece. Sebze yemeklerini ve yoğurdu yedirmek neredeyse imkansız. Sizler nasıl yöntemler deniyorsunuz . Yardımcı olursanız çok mutlu olurum 🙏🙏🧡
İlk ek gıda zamanı meyve tarzı şeyler mi verdin csnım doktorlar olabildiğince ilk meyve tarzı şeyler vermeyin diyor çünkü tatlı oldukları için çocuklar diğer yiyecekleri reddediypr diye

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kuzum benim kızım 1 yaşında bende seninle aynı durumdayım zorla yemek veriyorum eline dikkat çekecek şeyler veriyorum kandırıyorum bazen yere yatıriyorum zorla ağzına tıkıyorum o derece beni mahfediyor valla
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İlk ek gıda zamanı meyve tarzı şeyler mi verdin csnım doktorlar olabildiğince ilk meyve tarzı şeyler vermeyin diyor çünkü tatlı oldukları için çocuklar diğer yiyecekleri reddediypr diye
Katılıyorum 👍

Bir Mucize

Kayıtlı Üye
rank
Ilk yoğurtla başladım. 3 gün kuralı ile devam ettim . Patates, kabak ,elma ,avokado, havuç verdim. Sonra çeşitleri arttırdım. Doktor kontrolünde oldu her şey. Ancak oğlum yemiyor bu saydıklarımi ancak bir kaşık yemiştir tadımlık hep. Şimdi ise sadece meyve yiyor, sebze verince kafasını çevirip eliyle itiyor 😢

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Ilk yoğurtla başladım. 3 gün kuralı ile devam ettim . Patates, kabak ,elma ,avokado, havuç verdim. Sonra çeşitleri arttırdım. Doktor kontrolünde oldu her şey. Ancak oğlum yemiyor bu saydıklarımi ancak bir kaşık yemiştir tadımlık hep. Şimdi ise sadece meyve yiyor, sebze verince kafasını çevirip eliyle itiyor 😢
Ah ne yapicaz biz bunlarla bu sefer benim yenen yiyesim gelmiyor kuzum diyorum ki kızım aç

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Minik meyveleri daha çok sevdi sanırım damak tadlarımı unutmuyorlar sen bence eğer seni emiyor yada mama alıyorsa biraz ek gıdayı durdur sonra yeniden başlat yada evde kendin bırakmam istemiyorsan meyve ve yoğurtu karıştırıp ver. Ama ben senin yerinde olsam ilk ek gıdayı bırakır unutama kadar sadece kendim beslerdim

Bir Mucize

Kayıtlı Üye
rank
Ah ne yapicaz biz bunlarla bu sefer benim yenen yiyesim gelmiyor kuzum diyorum ki kızım aç
Evet ben de çok üzülüyorum, nasıl olacak 😣

Minik meyveleri daha çok sevdi sanırım damak tadlarımı unutmuyorlar sen bence eğer seni emiyor yada mama alıyorsa biraz ek gıdayı durdur sonra yeniden başlat yada evde kendin bırakmam istemiyorsan meyve ve yoğurtu karıştırıp ver. Ama ben senin yerinde olsam ilk ek gıdayı bırakır unutama kadar sadece kendim beslerdim
Doktorumuz menüye yenilerini ekledi , 1 ay sonra kontrole çağırdı, şimdi yemedigi için kilo alımı da durma noktasına geldi, yavrum süzüldü. Mutlaka bir yolunu bulmam lazım. Bugün E bebeğe gidip kavanozda satılan mamalardan alıp deneyeceğim, inşallah onları yer 🤷‍♀️

Kayra ve Ayra’nın Annesi

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Evet ben de çok üzülüyorum, nasıl olacak 😣

Doktorumuz menüye yenilerini ekledi , 1 ay sonra kontrole çağırdı, şimdi yemedigi için kilo alımı da durma noktasına geldi, yavrum süzüldü. Mutlaka bir yolunu bulmam lazım. Bugün E bebeğe gidip kavanozda satılan mamalardan alıp deneyeceğim, inşallah onları yer 🤷‍♀️
İnşallah kuzum inşallah canını sıkma sen yemek yedirirken onun dikkatini dağıtarak yedir diğer yiyecekleri ve olabildiğince meyve verme

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar