Bebeğimi beşige nasıl alıştırabilirim ?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Betül Göker tarafından oluşturulan Bebeğimi beşige nasıl alıştırabilirim ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,171 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeğimi beşige nasıl alıştırabilirim ?
Konbuyu başlatan Betül Göker
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan şühedaaa

Betül Göker

Kayıtlı Üye
rank
Sözün kısası soruna cevap olmadığının farkındayım. Bizde durumlar böyle. Sana tavsiyem de bebeğinin neden ağladığını araştır. Belki gazı vardır belki senin sıcaklığını arıyordur. İyice uykuya daldiktan sonra besigine yatırmayı dene . Belki tam dalmadan yatiriyorsundur . Veya çabuk acıkıyordur. Bir de uyku arkadaşı edin Belki faydası olur.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ninni açabilirsin. Ben bebegimi hep ninniyle uyutuyordum.
Ben kuranı kerim dinletiyorum daha iyi sakinleştiğini gördüm ☺️

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Merhaba kızlar ben yeni katıldım buraya ve cok beğendim merak ettiklerinizi birbirinize sormanız çok iyi. Benim de 2 aylık bebeğim var ve ilk çocuğum. Çok merak ettiğim şeyler var ama çevremde sorabilecegim kimse yok. Neyse çok uzatmadan benim bebeğim 2 aylık ve beşiğinde yatmıyor ayagimda sallayıp uyutuyorum beşige koyunca uyanıyor. Sizce bu durum büyüdükce düzelir mi yada nasıl alıştırabilirim .
Canım ilk 6 ay anne ve bebeğin aynı odada uyuması önemli. sen uyutmadan önce yarım kundak yap öyle uyut sonra besigine bırak belli bir süre elini göğsünün üstüne koy öylece kendini güvende hissederse uyku süresi uzar. Daha küçük olduğu için kendi kendine uyumasını bekleme 4-5. aydan sonra uyku arkadaşı edindirip bunu sağlayabilirsin daha erken

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba kızlar ben yeni katıldım buraya ve cok beğendim merak ettiklerinizi birbirinize sormanız çok iyi. Benim de 2 aylık bebeğim var ve ilk çocuğum. Çok merak ettiğim şeyler var ama çevremde sorabilecegim kimse yok. Neyse çok uzatmadan benim bebeğim 2 aylık ve beşiğinde yatmıyor ayagimda sallayıp uyutuyorum beşige koyunca uyanıyor. Sizce bu durum büyüdükce düzelir mi yada nasıl alıştırabilirim .
Kuzum hoşgeldin aramıza öncelikle 🥰
Bebeğini yarım kundak yapmayı dene canım

Betül Göker

Kayıtlı Üye
rank
Canım ilk 6 ay anne ve bebeğin aynı odada uyuması önemli. sen uyutmadan önce yarım kundak yap öyle uyut sonra besigine bırak belli bir süre elini göğsünün üstüne koy öylece kendini güvende hissederse uyku süresi uzar. Daha küçük olduğu için kendi kendine uyumasını bekleme 4-5. aydan sonra uyku arkadaşı edindirip bunu sağlayabilirsin daha erken
Sancısı da çok var ya o yüzden uyanıyor olabilir beşiğinde. Sanırım ilk 3 ay böyle geçecek

Kuzum hoşgeldin aramıza öncelikle 🥰
Bebeğini yarım kundak yapmayı dene canım
Hoşbuldum :) deneyecem cnm teşekkürler ☺️

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Hoşgeldin canım bebeğin gazlıysa o yüzden beşikte hemen uyanıyordur sen ayağında salladıkça sancısı azalıyor ondan uyuyordur benim kızım 3. Aydan sonra düzelmişti seninkide düzelir uyumaya başlar ama elinden geldiğince beşiğe koy

Hoşgeldin canım bebeğin gazlıysa o yüzden beşikte hemen uyanıyordur sen ayağında salladıkça sancısı azalıyor ondan uyuyordur benim kızım 3. Aydan sonra düzelmişti seninkide düzelir uyumaya başlar ama elinden geldiğince beşiğe koy
Şuanda 18 günlük bebeğim geceleri kundak yapıyorum ilk başta sinirleniyor ağlıyor ama sonra uyuyor sende dene istersen

Betül Göker

Kayıtlı Üye
rank

Şuanda 18 günlük bebeğim geceleri kundak yapıyorum ilk başta sinirleniyor ağlıyor ama sonra uyuyor sende dene istersen
Kundak yapmaya çalışıyorum cnm bende çünkü elinden korkuyor artık

tatlı telaşım kızım

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben bebeğimi en başından beri hep yanımda yatırıyorum, besigine çok nadir koyuyordum. Reflu yatağı almıştım. Eşimle aramıza koyuyorduk onu. Ağladığında da hemen müdahale ediyordum. Hep gözüm üstünde oldu. Şimdi büyüdü onda rahat edemiyor, yatağı attık kendi yatıyor ortamızda döne döne 🥰🥰
Ben sağlıklı bulmuyorum gece yorganın altında kalır Allah korusun doğar doğmaz beşiğine koymaktan yanayım

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum öncelikle hoşgeldin benim kızımda 5 aylık ve hala bizle yatıyor hayatta beşikte uyumaz ya emzirirken göğsümde uyuyakalır yada ayakta sallayınca sancısı olduğu için uyanıyor olabilir kokunu istediği çin seni arıyor olabilir her emzirmeden sonra gazını çıkar ki rahat uyusun sende rezene iç bebişe de bi çay kaşığı verebilirsin kendini de çocuğu da üşütme gaz yapabilir işin olduğu zaman tişörtünü koy yanıns belki işe yarar ben daha yeni yeni oda gündüz sadece beşiğe yaptırabiliyorum gece de benimle beraber uyuyor

Betül Göker

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum öncelikle hoşgeldin benim kızımda 5 aylık ve hala bizle yatıyor hayatta beşikte uyumaz ya emzirirken göğsümde uyuyakalır yada ayakta sallayınca sancısı olduğu için uyanıyor olabilir kokunu istediği çin seni arıyor olabilir her emzirmeden sonra gazını çıkar ki rahat uyusun sende rezene iç bebişe de bi çay kaşığı verebilirsin kendini de çocuğu da üşütme gaz yapabilir işin olduğu zaman tişörtünü koy yanıns belki işe yarar ben daha yeni yeni oda gündüz sadece beşiğe yaptırabiliyorum gece de benimle beraber uyuyor
Teşekkür ederim söylediklerinizi deneyecem bı alışma surecine girecem bakalım inşallah ise yarar . Huma çayının rezene ve kimyonlu olanı var ben sürekli onu içiyorum . Bebeğime de ondan icirsem olur mu acaba .

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar