Bebeğimi emziremedim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler kategorisinde Mariya🌼 tarafından oluşturulan Bebeğimi emziremedim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,721 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler
Konu Başlığı Bebeğimi emziremedim
Konbuyu başlatan Mariya🌼
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Canım mama da besliyor orası da aç bırakacak halin yok mama da bebeğe yaramış kime ne benim oğlum sadece 17 gün emdi sonra hep mama ile devam etti
Aynn canım başka çarem yoktu mama vermek zorundaydım. Keçi ve inek sütü öneren oldu doktora danıştım 12 aylık olmadan vermeyin demir eksikliği yapıyor dedi o yüzden mama verdim.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hiç öle bişi yok benim oğlum da mama ile beslendi neler duydum gece kalkmaz mama ile besleniyor yalan 6 7 kez kalkar sanki kilo aldı obez olmasın bunu diyen en en yakınım kayınvalidemdi çok mama verme obez olur gel gelelim hiç istemem ama görümcem de çocuğunu mama ile büyütüyor şuan bu duyduklarımin hiç birini duymadı ona diyemezdi neyse çocuğum 3.5 yaşında 16 kilo ne obez ne bişi hiç korkma süt yoksa bu çocuklar ne ile beslenecek her anne ister emsin ama olmuyor olmuyor işte kalbimde yaraaa...2 ay emzirdim süt bitti uğraştık ama olmadı gelmedi çok isterdim gelsin simdi 2. Ye hamileyim çok korkuyorum gene aynısı mi olur diye
Aynn canım bir anne istemezmi ki bebeği anne sütü alsın. Gece kalkmaz diyenlere de ben gece iki saatte bir uyanıp bebeğime mama yapıyorum yani mama bir konfor değil biz onun için tercih etmiyoruz başka çaremiz olmadığı için mama tercih ediyoruz. İnşallah emzirebilirsin tekrar aynısı olmaz canım 👍

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Doğum yaptıktan bir ay sonra bebeğim emmeyi bıraktı hanımlar mama vermek zorunda kaldım . Çok çabaladım emzirebilmek için ama olmadı emerken sürekli ağlıyordu ve emmeyi bırakıyordu, emmediği içinde aç kalıyordu bu yüzden mama vermekten başka çarem kalmadı. Mama eşliğinde yaklaşık dört ay tek emzirebildim . Mama anne sütü gibi değil biliyorum ama durumu iyi çok şükür Bu hafta altıncı ayına girecek ek gıdaya başlayacam ama şöyle bişey var bana sürekli bebeğin aldığı kılo sağlıklı değil mama bebeğini şişiriyor o yüzden böyle tombul diyorlar. Sizce doğrumu mama bebeği şişiriyor mu🙄🤷 ..
Alerjisi olduğu için doğru düzgün emziremedim hiç 3 aydan sonra da tamamen kestik sütten süt rahatsız ettiği için hipoalerjik mamalar la büyüdü tam iki yıl içti ama öyle kilolu bir bebekte deil kardeşimin kızı hiç emmedi göğüs ucu yok tü emzirmeye istemedi gelin hemen mamaya başladı onun kizida kilolu deil o Aptamil kullanıyordu normal mamalarla büyüdü hep bence bebek yeterli besleniyor sa ve kilosu üst sınır alt sınır arasında ise sağlığı yerindeyse mama içmiş süt içmiş çokta üzmeyin keninizj bende çok istedim ki emsin sütüm de yağlı ve çok bol du ama alerjileri yüzünden hiç ememedi kendimizi üzmek yerine bebeğimizin sağlığına odaklanalim herkes herşeyi söyler ikinciye hamileyim şimdi doktorla görüştük doğar doğmaz alerji testleri yapılacak bunada inşallah bir sorun çıkmaz ama çıkarsa buda mamalarla büyücek

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Aynn canım başka çarem yoktu mama vermek zorundaydım. Keçi ve inek sütü öneren oldu doktora danıştım 12 aylık olmadan vermeyin demir eksikliği yapıyor dedi o yüzden mama verdim.

Aynn canım bir anne istemezmi ki bebeği anne sütü alsın. Gece kalkmaz diyenlere de ben gece iki saatte bir uyanıp bebeğime mama yapıyorum yani mama bir konfor değil biz onun için tercih etmiyoruz başka çaremiz olmadığı için mama tercih ediyoruz. İnşallah emzirebilirsin tekrar aynısı olmaz canım 👍
Evet demir eksikliği yapıyor ve süt bebeğe ağır geliyor gerçekten arkadaşım yaşı dolmadan verdi çocuk sürekli kabızdı ağlar dururdu

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Emmeyı bıraktıysa verebilirsin canım mama bende emiyor diye okudum kusura bakma ek gıda ver geceleri mama yap mama anne sutu kadar olmasa besleyici degerı yuksek kecı sutu verilmez diye biliyorum 1 yasına kadar
Sorun değil canım. Meyve püresi patates bu tür şeyler yavaş yavaş veriyorum. Aynn keçi sütü bir yaşına kadar verilmemeli

Evet demir eksikliği yapıyor ve süt bebeğe ağır geliyor gerçekten arkadaşım yaşı dolmadan verdi çocuk sürekli kabızdı ağlar dururdu
Aynn canım 👍

Elalemi bi boşver ya uzme tatli canını hangi anne bebegini emzirmek istemez ki sen elinden geleni yapmışsın bakma şu boş boş konuşanlara 😤 benim de kizim ilk 3 ay cok guzel emiyordu sutum de coktu sonra kurdesen cikti vücudumda doktor ilac yazdi emzirebilrsin sıkıntı olmaz dedi o ilaci kullanmamla bebegimin emmeyi birakmasi bir oldu o doktorda hakkim olsun😤
Ne yapım canım takmayayim diyorsun ne yapıp edip siniri bozuyorlar. Eşimde bu konuda bana çok kızıyor boşver konuşanları diye sen elinden geleni yaptın başka ne yapabilirsin ki biz tek mama vermiyoruz bizim gibi olan bir sürü aile var diyor. Ama ne yapım sanki suçlu benmişim gibi davranıyorlar bana . Çok kötü olmuş ya geçmiş olsun canım

Son düzenleme:

Sümeyyenur nur

Kayıtlı Üye
rank
Doğum yaptıktan bir ay sonra bebeğim emmeyi bıraktı hanımlar mama vermek zorunda kaldım . Çok çabaladım emzirebilmek için ama olmadı emerken sürekli ağlıyordu ve emmeyi bırakıyordu, emmediği içinde aç kalıyordu bu yüzden mama vermekten başka çarem kalmadı. Mama eşliğinde yaklaşık dört ay tek emzirebildim . Mama anne sütü gibi değil biliyorum ama durumu iyi çok şükür Bu hafta altıncı ayına girecek ek gıdaya başlayacam ama şöyle bişey var bana sürekli bebeğin aldığı kılo sağlıklı değil mama bebeğini şişiriyor o yüzden böyle tombul diyorlar. Sizce doğrumu mama bebeği şişiriyor mu🙄🤷 ..
Aklinda bulunsun 2. Cocukta ne olduğunu daha net gormen için... canim benimde öyleydi ben çok araştırdım emzirirken ağlıyordu bırakıyordu ememiyordu ben basta süt yok mu acaba ağlıyor dedim bir süre takip ettim sandım süt vardj... tadindada bir problem yoktu... burda bu sorunu yaşayan anneler mastit diye bir problem oluyor mus canim baya araştırdım tazyikli süt akincada bebek sinirleniyordu ememiyordu değişik bir şeyler oluyordu... neyse önce memeyi sgdim biberona koydum öyle devam ettim memeyi biraz boşaltınca içiyordu eger öyle bir problemse yada buna benzer bir şeyse hep sormak lazım yoksa mama vermek daha zahmetli asil sürekli mama veren kişi zahmete giriyor emzirmek daha kolay... anneler için mama çok zor gerçekten

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Aklinda bulunsun 2. Cocukta ne olduğunu daha net gormen için... canim benimde öyleydi ben çok araştırdım emzirirken ağlıyordu bırakıyordu ememiyordu ben basta süt yok mu acaba ağlıyor dedim bir süre takip ettim sandım süt vardj... tadindada bir problem yoktu... burda bu sorunu yaşayan anneler mastit diye bir problem oluyor mus canim baya araştırdım tazyikli süt akincada bebek sinirleniyordu ememiyordu değişik bir şeyler oluyordu... neyse önce memeyi sgdim biberona koydum öyle devam ettim memeyi biraz boşaltınca içiyordu eger öyle bir problemse yada buna benzer bir şeyse hep sormak lazım yoksa mama vermek daha zahmetli asil sürekli mama veren kişi zahmete giriyor emzirmek daha kolay... anneler için mama çok zor gerçekten
Teşekkür ediyorum kuzum 😉 aklımda bulunsun zaten bir daha mecbur kalmadıkça mamayı tercih etmicem . Gerçekten çok zahmetli gece kal su kaynat sogut yap bir sürü işlem 🤦🤷

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Ay Allah’ını seversen hangi anne istemezki bebeğini doyurmayı olmayınca olmuyo cnm biz zamanında pirinç unu nisaşta ile büyüdük inek sütü şekerli sular ile karnımızı doyurmuşlar kafana böyle şeyleri lütfen takma senin yerinde olsam mamayı sadece geceleri veririm gündüz sebzeler meyve püreleri özellikle çorbalar bol bol yedir zaten ek gıdaya alışınca mamayı yemek istemiyo bi çok bebek

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
Ay Allah’ını seversen hangi anne istemezki bebeğini doyurmayı olmayınca olmuyo cnm biz zamanında pirinç unu nisaşta ile büyüdük inek sütü şekerli sular ile karnımızı doyurmuşlar kafana böyle şeyleri lütfen takma senin yerinde olsam mamayı sadece geceleri veririm gündüz sebzeler meyve püreleri özellikle çorbalar bol bol yedir zaten ek gıdaya alışınca mamayı yemek istemiyo bi çok bebek
Bende söyledim hangi anne bebeğini emzirmek istemez ki ama işte anlayan varsa . Haklısın gerçekten bunu düşünmüyorlar ki sanki kabahat işlemişim gibi davranıyor lar bana. Bende artık sadece gece veriyorum ,gündüzleri çorba yoğurt meyve falan veriyorum yetiyor mama az yiyor üç ölçek tek fazlasını içmiyor

Anne Adayı

Kayıtlı Üye
rank
Walla doqduqu andan bebeqime mama Anne sütü weriyorum en çok mama ama.. şimdi bizimki de 6 ayında hiç de tombul deil ben inanmıyorum ona..

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar