Bebek kilosu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Tülay NALÇACI tarafından oluşturulan Bebek kilosu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,498 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebek kilosu
Konbuyu başlatan Tülay NALÇACI
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan S♥️E💙

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ben 21+2 günlük gebeyim bebeğimin kilosu organ taramada 424 gr çıktı sizce normal mi çevremdekiler çok küçük doğar falan dediler Bi fikriniz var mı yada kilo aldırmak için ne yapabilirim
Canım sen çevrendeki notradamus kılıklı insanların laflarına kulağını tıka. Tıka ki güzel keyifli bir hamilelik geçirebilesin. Benim doktorum ile aramda bir kere şöyle bir muhabbet geçti beni boyum 180 eşim 185 yani ben genel ortalamanın üzerinde bir kadınım doktor bebeği ölçerken küçük bir bebek beklemiyorum ama bu işler belli de olmaz ailenizde küçük birinin genini de almış olabilir doğru boy kilo doğumda anlaşılır biz bebeğin belli yerlerini referans alarak tahmini değerler veriyoruz zaten demişti. Ki 26. 27. Hafataya kadar standart giden çocuğum 28. Haftadan sonra bi anda kilo almaya başladı hele son 3 4 hafta o kadar fazla aldı ki biraz daha alsa normal doğuramayacaktım. Önemli olan onun kilosu değil sağlığı kilolu bebek sağlıklı olur diye bir kaide yok kilo sağlık demek olsaydı morbid obez olalım hepimiz dinleme sen onları

Meka

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ben 21+2 günlük gebeyim bebeğimin kilosu organ taramada 424 gr çıktı sizce normal mi çevremdekiler çok küçük doğar falan dediler Bi fikriniz var mı yada kilo aldırmak için ne yapabilirim
Gayet iyi canım endişe edecek bı durum yok ben üçüncü gebeliğim 37 haftaliyke 2700gr di ve sana şunu diyim bundan önce oğlum benin 2600 gram doğdu ve hiç bi sıkıntımız olmadı ilk ayda 1700gram aldı tamm canım hiç sıkıntı yapma genelde çocuklar son ayda kilo alır ve beslenme de canın ne isterse onun ye sadece aşırı bharat ve yaglidan biraz uzak dur mide ekşimesi yapıyor onun dışında vücudun zaten ne yemen gerektiğini sana söyler zaten ve hiç düşünme kilosunu çocuğun sağlıklı olduğu sürece hiç bir şey seni üzmesin

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
21 haftalık bebekten bahsediyorsun canım daha önünde nerden baksan 15 20 hafta var sen kafana ne takıyorsun bende 30+3 haftalık gittim 2 gün önce 1450 gram dedi olması gerektiği gibi yani hemen aa niye o kadar az falana düştüler bidaha da kimseye dememe kararı aldım bu yüzden 10 kilo çocuk doğacak hali yokya 25 haftalıkken gittiğimde daha 867 gramdı 21 haftada öyle olması gayet normal

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım kilosu gayet iyi sen dışarının ne dediğine bakma kilolu olur niye kilolu derler zayıf olur niye zayıf derler ben kimseye demiyorum kilosunu falan heleki kaynanam sinir ediyo beni zayıf olsa ne kilolu olsa ne kilolu olup da sağlığı yerinde olmasa daha mi iyi olcak zayıf olsun sağlığı yerinde olsun daha iyi benim için

Tülay NALÇACI

Kayıtlı Üye
rank
Canım sen çevrendeki notradamus kılıklı insanların laflarına kulağını tıka. Tıka ki güzel keyifli bir hamilelik geçirebilesin. Benim doktorum ile aramda bir kere şöyle bir muhabbet geçti beni boyum 180 eşim 185 yani ben genel ortalamanın üzerinde bir kadınım doktor bebeği ölçerken küçük bir bebek beklemiyorum ama bu işler belli de olmaz ailenizde küçük birinin genini de almış olabilir doğru boy kilo doğumda anlaşılır biz bebeğin belli yerlerini referans alarak tahmini değerler veriyoruz zaten demişti. Ki 26. 27. Hafataya kadar standart giden çocuğum 28. Haftadan sonra bi anda kilo almaya başladı hele son 3 4 hafta o kadar fazla aldı ki biraz daha alsa normal doğuramayacaktım. Önemli olan onun kilosu değil sağlığı kilolu bebek sağlıklı olur diye bir kaide yok kilo sağlık demek olsaydı morbid obez olalım hepimiz dinleme sen onları
Çok teşekkür ederim valla biraz rahatladım çevremdeki bir iki kendini bilmez yüzünden ben strese giriyorum burada
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım kilosu gayet iyi sen dışarının ne dediğine bakma kilolu olur niye kilolu derler zayıf olur niye zayıf derler ben kimseye demiyorum kilosunu falan heleki kaynanam sinir ediyo beni zayıf olsa ne kilolu olsa ne kilolu olup da sağlığı yerinde olmasa daha mi iyi olcak zayıf olsun sağlığı yerinde olsun daha iyi benim için
İnşallah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder

İnşallah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder

Organ tarama ne oluyor ama normal bence kilosu daha küçük zaten
Ayrıntılı ultrasona girdim 10 dk falan sürdü bebeğin kilosu organları falan ona baktılar

Organ tarama ne oluyor ama normal bence kilosu daha küçük zaten
Ayrıntılı ultrasona girdim 10 dk falan sürdü bebeğin kilosu organları falan ona baktılar
Benim kendi annemde boşver kimseyi takma sağlıklı olsun da doğunca bile kilo alır o daha erken falan dedi ama Bi kaç kişi sinir bozucu oluyor tabi

Bu insanlar ne kadar düşüncesiz hamile bir bayana asla bebeğiyle ve kendisiyle ilgili bişey denilmez ben buna çok sinir oluyorum helede o konu kilo ise şahsen bana denilince zoruma gider hem benim kiloma hemde çocuğumun kilosuna birakinda insan bir hamileliğinin tadını çıkarsın değil mi ama hem daha 21 haftalık bebek ne çabuk anlıyorsunuz zayifmi kilolu mu doğacağını rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin demiyorlarda hem anne karnındaki bir bebek son iki ay da alacağını alıyor takmayın şöyle insanların laflarını kendinize stres bari yapmayın sağlıkla gelsin inşallah minnoş 🤲😘🤗
İnşallah canım, hamile kaldığımda 52 kiloydum şimdi 55 oldum hamile kaldığımda kilomu bile taktı kaynanam zayıfsın iyi beslen yok şunu ye yok bunu ye falan baya sinir etmişti ama şimdi onu takmıyorum da konu bebekle ilgili olunca sormak istedim

Bu insanlar ne kadar düşüncesiz hamile bir bayana asla bebeğiyle ve kendisiyle ilgili bişey denilmez ben buna çok sinir oluyorum helede o konu kilo ise şahsen bana denilince zoruma gider hem benim kiloma hemde çocuğumun kilosuna birakinda insan bir hamileliğinin tadını çıkarsın değil mi ama hem daha 21 haftalık bebek ne çabuk anlıyorsunuz zayifmi kilolu mu doğacağını rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin demiyorlarda hem anne karnındaki bir bebek son iki ay da alacağını alıyor takmayın şöyle insanların laflarını kendinize stres bari yapmayın sağlıkla gelsin inşallah minnoş 🤲😘🤗
İnşallah canım, hamile kaldığımda 52 kiloydum şimdi 55 oldum hamile kaldığımda kilomu bile taktı kaynanam zayıfsın iyi beslen yok şunu ye yok bunu ye falan baya sinir etmişti ama şimdi onu takmıyorum da konu bebekle ilgili olunca sormak istedim
Bende de zayıf diyorlardı çok üzülüyordum. Birde erken doğum riskim vardı dogsaydi o dönemde kuvoze alırlardı Ondan sonra sürekli yedim kaşar peyniri muz bal özellikle. Ve her gece istisnasız süt içerdim. Maşallah son 1 ayda 1 kilo 200 gram almıştı
Maşallah

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.