Bebek kusması ve kaka yapma sorunu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneyim mutluyum ❤️😍 tarafından oluşturulan Bebek kusması ve kaka yapma sorunu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,732 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebek kusması ve kaka yapma sorunu
Konbuyu başlatan Anneyim mutluyum ❤️😍
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Filiz068283

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 41 günlük oğlum kakasını yapamıyor 2.3 günde bir oda destekli yapıyor kendisi yapamıyor fitil alarak yapıyor ne yapsam yapamıyor rezene çayı Kimyon içiyorum 3 tane gaz damlası vermiş doktor onları da içiriyorum aynı yapmıyor çok zor yapıyor bide bugün 3 defa kustu normal mi sizce bazen pıhtılı beyaz kusuyor bazende akışkan beyaz kusuyor
Canım en iyisi bir çay kaşığı zeytinyağı içir iyi gelir hatta ben zeytin yağı na kulak çubuğu batırıp poposunun kenarına sürüyordüm masaj gibi iyi geliyor du kusmasi Çökelek peynir gibi ise iyidir korkma fazlasını çıkarıyor dur koku oluyorsa üşütmüş olabilir normal emdiği sütü direk çıkarıyorsa emdikten sonra bir müddet gazını çıkarsa da dik tut hemen yatırma

Nurcan28

Kayıtlı Üye
rank
İlk defa bu kadar fazla kustu ondan tedirgin oldum sürekli kabız oluyor günlerce yapmıyor bazen ağrıdan uyuyamıyor hiç
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Vanda yaşıyorum canım evim kaloriferli sıcaktır nasıl üşütmüş olabilirim ki

2 hafta önce götürdüm Damla verdi doktor ama fayda etmiyor damlalar
8 gün e kadar kaka yapmaması normal miş eltimin bebegide kabız olur hep 8 gün yapmaması normalmiş yani. Benim bebekte günde 3..4 bazen Yapar kakasını bunu bile asar ama yinede gazlı ve sancılı bir bebektir.

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
İlk defa bu kadar fazla kustu ondan tedirgin oldum sürekli kabız oluyor günlerce yapmıyor bazen ağrıdan uyuyamıyor hiç

2 hafta önce götürdüm Damla verdi doktor ama fayda etmiyor damlalar
Fazla süt ya da mama yemişse fazla kusmuş olabilir canım telaşlanma sürekli ağız dolusu fışkırır tarzda kusarsa o zaman bi problem var mı diye düşünülür. Kızımda 4 gün kakasını yapmamıştı Dr sorduğumda kabız dememiz için 2 3 ayı bulan kaka problemi olması lazım demişti. Tekrar Dr götür bekli baska bı ilaç verebilir. 1 çay kaşığı zeytinyağı da icirebilirsin. İnşallah kuzuya faydası olur

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 41 günlük oğlum kakasını yapamıyor 2.3 günde bir oda destekli yapıyor kendisi yapamıyor fitil alarak yapıyor ne yapsam yapamıyor rezene çayı Kimyon içiyorum 3 tane gaz damlası vermiş doktor onları da içiriyorum aynı yapmıyor çok zor yapıyor bide bugün 3 defa kustu normal mi sizce bazen pıhtılı beyaz kusuyor bazende akışkan beyaz kusuyor
Canım herkes çok güzel açıklamış, her birini dikkate almanı öneririm. Senin üşümen dahi sütten bebeğe geçer o yüzden annelerimizde hırka giy diye söylenir ya bizlere. Fitil konusu sıkıntılı canım, tavsiye etmiyorum. Bebeğin çok kucuk makattan yapilan her bir müdahale bebekte travma etkisi olusturur bilgin olsun onemli bir durum, emin ol o fitili bebegin makatina sokman tuvaletini yapamamasindan daha sıkıntı ayrica bebegin bagirsaklarini da tembellestirir. Dunyaya yeni gelmis, ıkınmayı yeni ogrenen bir bebegi fitili alistirirsan tuvaletini yapmayi ogrenemez. her gun ya da iki gunde bir buyuk tuvaletini yapacak gibi bir sart yok. Sende yediklerine dikkat et, kendinde rezene cayi ic hem sut artiriyor hemde gaz giderici sakinlestirici etkisi var. Bebegin ayaklarina ve karnina duzenli masaj yap, masaj zaten olmasi gereken bir rutin. Arkadaslara katiliyorum diger yazilanlarda zarari olmayan denenebilecek seyler

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun canım. Bağırsakları dolu kaka yapamadığı için e emdiği sütü hazmedip bağırsağa göndermediği için kusuyor olabilir. Dra götürseydin ya canım yazık yavrum ne çok ağrı yapıyordur ona o

Birde belli zamana kadar kabız sayılmıyor bebekler canım. Drlar 1 haftaya kadar yapmasa bile normal olabilir diyorlar. Ve evet fitil konusunda bende katılıyorum arkadaşlara kullanma pek. Onun yerine makatına zeytinyağı sür onunda faydası olur

Çok teşekkür ederim kızlar içimi rahatlattınız hepsini dikkate alacağım 🥰❤️
Geçmiş olsun canım. Bağırsakları dolu kaka yapamadığı için e emdiği sütü hazmedip bağırsağa göndermediği için kusuyor olabilir. Dra götürseydin ya canım yazık yavrum ne çok ağrı yapıyordur ona o

Birde belli zamana kadar kabız sayılmıyor bebekler canım. Drlar 1 haftaya kadar yapmasa bile normal olabilir diyorlar. Ve evet fitil konusunda bende katılıyorum arkadaşlara kullanma pek. Onun yerine makatına zeytinyağı sür onunda faydası olur

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar