Bebeklerinize kim bakıcak?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Nur333 tarafından oluşturulan Bebeklerinize kim bakıcak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,137 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Bebeklerinize kim bakıcak?
Konbuyu başlatan Nur333
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Atlasin annesi

Nur333

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar çalışan bir anne olacağım. Eşin kayınvalidemin bakacağını söylüyor ama görümcemin yeni çocuğu oldu ve okula giden de bir çocuğu var. O da çalıştığı için ikisine de kendisi bakıyor. Ailemle de çok yakın oturmuyorum annem bize getirirsin diyor ama ha deyince gidip alınacak biryerde değiller. Eşime bakıcı buluruz dedim annem bakar erkek annesi başkasına düşmez diyor😄 ama ondan da bir beklentim yok açıkçası. Bazen işten çıkmayı düşünüyorum ama işimi de bırakmak istemiyorum dünyanın binbir türlü hali var. Siz olsanız ne yapardınız?

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar çalışan bir anne olacağım. Eşin kayınvalidemin bakacağını söylüyor ama görümcemin yeni çocuğu oldu ve okula giden de bir çocuğu var. O da çalıştığı için ikisine de kendisi bakıyor. Ailemle de çok yakın oturmuyorum annem bize getirirsin diyor ama ha deyince gidip alınacak biryerde değiller. Eşime bakıcı buluruz dedim annem bakar erkek annesi başkasına düşmez diyor😄 ama ondan da bir beklentim yok açıkçası. Bazen işten çıkmayı düşünüyorum ama işimi de bırakmak istemiyorum dünyanın binbir türlü hali var. Siz olsanız ne yapardınız?
doğum yaptıktan hemen sonra çalışmaya devammi ediceksin eğer öyleyse bence işten izin iste o bebeğin sana kokuna ihtiyacı var şahsen ben çalışan anne olsaydim evladım doğduktan sonra isten ayrilirdim

Nur333

Kayıtlı Üye
rank
doğum yaptıktan hemen sonra çalışmaya devammi ediceksin eğer öyleyse bence işten izin iste o bebeğin sana kokuna ihtiyacı var şahsen ben çalışan anne olsaydim evladım doğduktan sonra isten ayrilirdim
16 haftalık izin oluyor. Sonrası ücretsiz izin oluyor. İzin aldım diyelim sonra ne yapacağım izin bitecek. Eşim öyle ihtiyaçlarımı karşılayan biri değil ki çalışmadığım bir dönem de oldu. Eve para bile bırakmadı. Hep gidip birlikte aldık evin ihtiyaçlarını.

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Canım öncelikle Allah yardımcın olsun. Eşinin annesi bakarım derse ona bırakmaktan başka çare görünmüyor gibi duruyor

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım benimde kayınvalıdem bakıyor 😏 ama elden bin kat iyidir yine sen olması olmaması gerekenleri annesi olarak şöyle öğret onları yapar. Yine kendi torunu imtinali davranır. Kendi annen de gelebiliyorsa onun bakması daha iyi bence seninde için rahat eder. Allah yardımcın olsun 🙏

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
16 haftalık izin oluyor. Sonrası ücretsiz izin oluyor. İzin aldım diyelim sonra ne yapacağım izin bitecek. Eşim öyle ihtiyaçlarımı karşılayan biri değil ki çalışmadığım bir dönem de oldu. Eve para bile bırakmadı. Hep gidip birlikte aldık evin ihtiyaçlarını.
Bu sorunu çözmeniz lazım ya ne demek eve para bırakmıyor asıl böylr erkeğe çalışmıcaksın eve baksın yoksa hayat sor müşterek çalışman iyi ama

ASlan_anası

Kayıtlı Üye
rank
İşini asla bırakma bence zaten doğum izni oluyor bebeğine bak iznin biterse de bebek ler için kreş var ver oraya varsa tabi kaynanan gelsin bi zahmet eşinin dediğine göre erkek annesi bakar ya oğlu konuşsun annesiyle annesi kziini bırakıp gelsin ama kesinlikle işini bırakma daha dün eşime bebeğe şunları alalım dedim para varsa alırsın yoksa alamazsın dedi sen düşün o an ağlamamak için zor tuttum kendimi kendi param olsa herşeyi alırım minnet etmem o yizden asla işini bırakma

Ayshe❣️

Kayıtlı Üye
rank
Bildiğim kadarı ile ilk altı ay izin alabiliyorsun hemde işten çıkarmaya hakları yok. Çünkü bebeği emzirmek zorundasın. Bilmiyorum ki bakıcıya da güvenemem ya 😟 ya annem baksın ya kayınvalidem baksın isterim çünkü başka kimseye minik bir bebeği teslim edemem

Tüm sayfalar yüklendi.