Bebeklerinize su verin anneler 😔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Şubat Anneleri kategorisinde Doğa'm 💜 tarafından oluşturulan Bebeklerinize su verin anneler 😔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,250 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Şubat Anneleri
Konu Başlığı Bebeklerinize su verin anneler 😔
Konbuyu başlatan Doğa'm 💜
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 2 Erkek Annesi👼🏼🧿

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Geçen gün kızım ateşlendi 38 buçuk ıslak havlu ve ateş düşürücüyle dülürüyorduk ama ara ara yine yükselip kalçasında kızarıklıklar olunca acile götürdük kan tahlili yapıldı ateş için bakın sadece ATEŞ İÇİN evde var dediğimiz halde yine de calpol yazıp güle güle diyerek bizi göndermeye kalktı acil doktoru bozuntusu beyefendi ısrarla göstermeme rağmen kızarıklığa bakmayınca açtım ağzımı yumdum gözümü mecburen bakıp şehir hastanesine götürün kızamık testi yapsınlar dedi eşim kanda çıkmadı mı dedi yok ya basit bir sürüntü alınacak sadece dedi çıktık yeni sincan devlet hastanesi acili şaşırtmadı Rabbim kimseyi düşürmesin basit bir sürüntüyse neden ora almıyor bir de araştırma hastanesi reklamıyla açıldı her neyse diyor ve ertesi güne geçiyorum içim rahat değildi şehir hast çoookkkk uzak arabamız yok yavruma kıyamadık aldık götürdük sağlık ocağına doktor dedi ki kreatinin düşük gelmiş normal değil su içir 10 gün sonra bir daha aynı testi yapsınlar 😔 böbrek değerleri düşük çıkmış su içmelerine gerek yok deniyor ama anladık ki her zaman da doktor uzman vs sözü dinlememek gerekiyormuş eskileri dinlemek canmış 😔 dualarınızı bekliyoruz 10 gün sonra bir daha kan 😭

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
Sıcak havalardan da bunalmış olabilir kızarıklık o yüzden olabilir keza ateş felan da çünkü biz bile bi sıcak bi soğuk ne yapacağımızı şaşırdık bi kapı baca açıyoruz bi kapatıyoruz soğuk almıştır üzülme bebeğin nekadarlık

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Sıcak havalardan da bunalmış olabilir kızarıklık o yüzden olabilir keza ateş felan da çünkü biz bile bi sıcak bi soğuk ne yapacağımızı şaşırdık bi kapı baca açıyoruz bi kapatıyoruz soğuk almıştır üzülme bebeğin nekadarlık
5 aylık kızarıklık su çiçeği gibi ucu su topluyor ve yayılıyor ama sağlık ocağındaki doktor onun daha zamanı var dedi

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Anladım canım geçmiş olsun günlük yıkamak belki iyi gelir
Evet bugün yıkadım o kadar ragat uyudu ki artık günlük banyo yaptırıcam ateş falan düşer de böbrek olayı canımı sıkıyor su ver dediler annem kayınvalidem ama ben doktor vermeme gerek olmadığını söylediği için ara ara veriyordum 😔

Nur25

Kayıtlı Üye
rank
Geçen gün kızım ateşlendi 38 buçuk ıslak havlu ve ateş düşürücüyle dülürüyorduk ama ara ara yine yükselip kalçasında kızarıklıklar olunca acile götürdük kan tahlili yapıldı ateş için bakın sadece ATEŞ İÇİN evde var dediğimiz halde yine de calpol yazıp güle güle diyerek bizi göndermeye kalktı acil doktoru bozuntusu beyefendi ısrarla göstermeme rağmen kızarıklığa bakmayınca açtım ağzımı yumdum gözümü mecburen bakıp şehir hastanesine götürün kızamık testi yapsınlar dedi eşim kanda çıkmadı mı dedi yok ya basit bir sürüntü alınacak sadece dedi çıktık yeni sincan devlet hastanesi acili şaşırtmadı Rabbim kimseyi düşürmesin basit bir sürüntüyse neden ora almıyor bir de araştırma hastanesi reklamıyla açıldı her neyse diyor ve ertesi güne geçiyorum içim rahat değildi şehir hast çoookkkk uzak arabamız yok yavruma kıyamadık aldık götürdük sağlık ocağına doktor dedi ki kreatinin düşük gelmiş normal değil su içir 10 gün sonra bir daha aynı testi yapsınlar 😔 böbrek değerleri düşük çıkmış su içmelerine gerek yok deniyor ama anladık ki her zaman da doktor uzman vs sözü dinlememek gerekiyormuş eskileri dinlemek canmış 😔 dualarınızı bekliyoruz 10 gün sonra bir daha kan 😭
Geçmiş olsun canim inşallah degerleri iyi çikar ben de her gittigimde bu durumlarla karşılaşıyorum allah saglik görevlerine iman ve merhamet versin

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
Evet bugün yıkadım o kadar ragat uyudu ki artık günlük banyo yaptırıcam ateş falan düşer de böbrek olayı canımı sıkıyor su ver dediler annem kayınvalidem ama ben doktor vermeme gerek olmadığını söylediği için ara ara veriyordum 😔
Bi doktor bana mama veriyorsan her mamadan sonra su içirmem gerektiğini söyledi ama emziriyorsan 6 aya kadar gerek yok
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bi doktor bana mama veriyorsan her mamadan sonra su içirmem gerektiğini söyledi ama emziriyorsan 6 aya kadar gerek yok
6aydan sonrada günlük bir çay bardağı verecek şekilde başlarsın zaten ek gıdayla ekstra susarsa anlarsın

Minnakkız

Kayıtlı Üye
rank
Gerçekten su vermek önemli canım çok sıcak ne kadar olsa da bebek dayanamiyor kızım 1 yaşında sulukla iki üç defa bitiriyor günde dayanamıyor azda olsa ver günlük su inşallah bı sorun çıkmaz bebeğinde

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank

6aydan sonrada günlük bir çay bardağı verecek şekilde başlarsın zaten ek gıdayla ekstra susarsa anlarsın
Evet bana da öyle demişlerdi gittiğim her doktor ama öyle değilmiş vermek gerekiyormuş mama da veriyorum emziriyorum da ama yine de böbreklerin suya olan ihtiyacını karşılamıyormuş elbette her bebek öyle değildir ama benimki öyleymiş

Gerçekten su vermek önemli canım çok sıcak ne kadar olsa da bebek dayanamiyor kızım 1 yaşında sulukla iki üç defa bitiriyor günde dayanamıyor azda olsa ver günlük su inşallah bı sorun çıkmaz bebeğinde
Amin inşaAllah bakalım 9 gün var yeni tahlile artık biberonu doldurup veriyorum ben de ne kadar içmek istiyorsa içsin bugün sabah verdim 60 cc suyun 30undan fazlasını içti 5 aylık bebeği öyle görünce kahroldum daha önce vermediğime çok pişman oldum

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Çok geçmiş olsun canım umarım bebeğine bir sorun çıkmaz benim bebeğim kış ayı bebeği olmasına rağmen ben yine de günde 2-3 çay kaşığı kadar su veriyordum Annem yanımdaydı Annem bana verme demesine rağmen ben yine de su veriyordum Hatta Eşim bile bana karşı çıkıyordu su verme diye doktora sorduğunda da bebeğin suya ihtiyacı yok dediği halde ben eşimden gizli gizli bir iki çay kaşığı da olsa da veriyordum Hatta benim Bebeğimin reflü çıktı diye al sen su veriyorsun o yüzden bebeğin reflüsü oldu dediğinde bile eşim bana yine kızmıştı Senin yüzünden bebeğin rastlüsü oldu ama ben yine de onları tınlamadım yine su verdim bebeğime bazen kimsenin değil sadece kendi bildiğini okumak gerekiyormuş

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar