Bıktık ama kaynana sorunsalı....

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Güneşşş tarafından oluşturulan Bıktık ama kaynana sorunsalı.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,856 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Bıktık ama kaynana sorunsalı....
Konbuyu başlatan Güneşşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mâriye

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Ya benim ki ağlasada birakmaz hatta daha çok sevinir ki bakamıyor ben bakcam fln sanır. Tanıyorum
Ne desek rahatlicak gibi durmuyorsun canim dogumdan sonra elbet gidicek kendj evine kendini simdiden sitrese sokma torun heyecani var suan ama hevesini alinca elbet uzaklasicak sen cok yuz verme ben yaoarim ben ederim dediginde aa annecim sen yorma kendini ben yapiyorum zaten zahmet etme sen dersin tatli tatli oda anlar oyle her seye uzatmaz elini kaynanamda benim oglani kendine alistirmaya çalışıyordu kucagindan indirmiyordu ama iki hafta sonra esim duruma el atti sende eşine soylersin ufaktak kirmadan uyarirsiniz kimse kimsenin evladini elinden alamazda merak etme o gün geldiğinde anlicaksin sende

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Kaç yıllık evlisin canım tam olarak bu duymama noktasına kaçncı yılda ulaştın 🤣 bende istiyorumda🤣 yalnz birgün belki bizde kaynana olcaz. Böyle olmaktan yaradana sığınırım.
Canım 2 buçuk yıllık evliyim kayınvalidem beni istemeden aldı sevmemiş beni. Eşim eğer istemeye gitmezsen kapıları camları kırarım dağıtırım evi demiş öyle istemeye geldiler
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Tövbeler olsun cidden kaynana ömür törpüsü hepimizin basında var gelmese ne kadar dadinda olucak ama yok.kim karışacak kim can sıkacak.bol sabır diliyorum hiç acıma resmi dur çizgin olsun bende çok terslerim annem yapma sende kaynana olcan dio ama da ya na mi yo rum yalan yok. Boguluyor gibi oluyorum cogu zaman.ikiz çocuklarım da ne üzdü beni çocuklarımın yanında sigara içti sana hakkımı helal etmiyorum dedim.hic umrunda olmadi.geldi hersyime karisti etti.guya bacaklarim tutmuyor diye sizlaniyor altli ustlu oturuyoruz is karismaya gelince tutuyor her ne hikmetse bacaklari.simdi gene hamileiyim basima geleckleri tqhmin ediyorum gelir saatlerce gitmez of of dayanilcak bir durum degil.
Bende kayınvalide olucam inşallah ne gördüysem yaşadıysam gelinime asla yapmicam

Tövbeler olsun cidden kaynana ömür törpüsü hepimizin basında var gelmese ne kadar dadinda olucak ama yok.kim karışacak kim can sıkacak.bol sabır diliyorum hiç acıma resmi dur çizgin olsun bende çok terslerim annem yapma sende kaynana olcan dio ama da ya na mi yo rum yalan yok. Boguluyor gibi oluyorum cogu zaman.ikiz çocuklarım da ne üzdü beni çocuklarımın yanında sigara içti sana hakkımı helal etmiyorum dedim.hic umrunda olmadi.geldi hersyime karisti etti.guya bacaklarim tutmuyor diye sizlaniyor altli ustlu oturuyoruz is karismaya gelince tutuyor her ne hikmetse bacaklari.simdi gene hamileiyim basima geleckleri tqhmin ediyorum gelir saatlerce gitmez of of dayanilcak bir durum degil.
Bende kayınvalide olucam inşallah ne gördüysem yaşadıysam gelinime asla yapmicam

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Ay valla travma gibi yaşadım bazı şeyleri ama sabretmek güzeldir napalım
Tadında güzeldir fazlası yani hakketmeyenlere fazla sabretmek senden götürüyor işte
Canım 2 buçuk yıllık evliyim kayınvalidem beni istemeden aldı sevmemiş beni. Eşim eğer istemeye gitmezsen kapıları camları kırarım dağıtırım evi demiş öyle istemeye geldiler

Daha çok yeni evlisin bu cahil kaynanalar yüzünden bizimde psikoloji bozuluyor ondan sonra bizde böyle kafayı yemiş kayanana olcaz belki... ne diyim ki bişekilde bu kader zincirini kırmalıyız.. onlar gibi olmamaz lazm ama gerçekten psikolojk şiddet uyguluyolar nasıl basarcaz hasarsız çkmayı bilemiyorum

Esra Çınarrrr

Kayıtlı Üye
rank
Bütün gece ilk dogumumda yaşadıklarım bir bir aklıma geldi aynısı olcak diye stres olup dururken sabah senin konunu görünce gene strese girdim rabbim akıl sağlığımızı korusun sağlıkla bebislerimizi almayı nasip etsin inşallah yorumları okudukça iyice stres oldum kendini bilmez düşüncesi 0 insanla canından parça cikardigin anda ağrının acının yetememe bakamicam canı acicak korkusunun üstüne bide tuz biber olan şahısın o anda kırılıp kirilmicani düşünmek lafları seçerek söylemek ona göre hareket etmek vs dense uykusuz kalmayı tercih ederim

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Bütün gece ilk dogumumda yaşadıklarım bir bir aklıma geldi aynısı olcak diye stres olup dururken sabah senin konunu görünce gene strese girdim rabbim akıl sağlığımızı korusun sağlıkla bebislerimizi almayı nasip etsin inşallah yorumları okudukça iyice stres oldum kendini bilmez düşüncesi 0 insanla canından parça cikardigin anda ağrının acının yetememe bakamicam canı acicak korkusunun üstüne bide tuz biber olan şahısın o anda kırılıp kirilmicani düşünmek lafları seçerek söylemek ona göre hareket etmek vs dense uykusuz kalmayı tercih ederim
En güzel yorumdu. beni anlayan birilerinin olması yalnz olmadığımı hissetmem çok güzel bir duygu çok tesekkür ederim size düşüncelerime tercüman oluğunuz için...

Ya bişey diyimmi baştan isyemeyen asla da istemiyo ayrıca istemiyorm ne dmek ya oğlun sevmişse sende seviceksin bukadar saçma bencilce bişey görmedm bu aileler bu konularda aşırı saçmalıyorlar sonrada oğlu neden mutlu değil mutlu olmasna izn vermiyolar ki

Bayanmutluu

Kayıtlı Üye
rank
Canım bundan bende de var doktora gelmek istemedi ama bebeğimi kendisi büyütmek istiyor mama yese koynunda uyuturmuş ben bakamıyormuşum sezaryen olduğum için tam anne değilmişim o sancıyı acıyı çekmezsem anne olmazmışım kafaya bak kafaya pırıl pırıl neyse çocuk pişik oldu demedigini bırakmadı bakamıyorsun edemiyorsun altını değiştirmek çok mu zor bilmem ne burnu tıkandı annene gittin orda hasta ettin çocuğu annene gitmeyeceksin vs en son sana mı sorucam eşim izin veriyor dicem olmayacak saygıda kusur etmemeye çalışıyorum anneme babama laf ederler nasıl çocuk yetiştirmiş der diye birşey demek istemedim. En son işte konuşuyor bir kulağımdan girip öbüründen çıkıyor dediklerinin çoğunu dinlemiyorum duymuyorum yoksa kaynana çekilecek dert değil 😄
Benim Kaynanamda bir kere gelgi doktor içeri almadı test falan yaptırmıştım kan tahlili idrar tahlili falan o zaman 1 saat oturduğu yerde durduktan sonra yanına gittiğimde ben eve gidiyom burda durmama gerek yok deyip eve gitmişti bende anne keşke gelmeseydim çok yoruldum sen dedim eve gonderdim ama çok komigime gitti valla benim 😜🤣🤣
Benimkide kendi gelmez evime ayagina cagirir torunumu getirin diye. Hanfedi ozel araclarla on tarafa oturmadan biyere gidemez devlet hastanesine gidemez baskaisnin evinde yemez icmez o yuzden tepemde durmayacak ama bizi darlayacak surekli gelin getirin diye ne degisik insanlar var ya

Kaya66

Kayıtlı Üye
rank
Benimde kaynanam esime sordu gelebilirmiyim diye tabiki hayir dedik görümcemde gitmis oglunun torunu görmeye merak etmis. Doguma yakin isim konusunda büyük bir tartisma yasadik. Esim Mahir ismini cok istiyordu ve annesi ablasi dalga gectiler isim Kuran da gecmiyor eskilerden kalmis isim olcakmis. Esim sinirlendi söylendi gitti. Bende gitmeden dedimki bundan sonra kim bana ve esime kötü davranirsa cocuklarimi ve esimi göstermem dedim. Kaynanam baya korktu cünkü bir ay bizden birsey duymadi nasil özür diledi bizden. Gecen hafta esime söyledi senin karin bize böyle söyledi diye geline birsey diyemez hale geldim diye en iyisi. Korksunlar mesfe olsun

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Takip edenler bilir beni kaynanaya ses çıkarmayıp içi içini yiyenlerdenim 🙈 buraya yazıyorum bende napaym.... Baştan söyliyim kaynanagilleri haklı bulanlar hiç okumasın bile. Çünkü ancak hassas düşünenler beni anlar.
Dün kaynanmlgile gittik eşimle akşam yemeğine sonra çay faslı fln derken benim kaynana eşime dönüp sordu birdaha ki ultrasyon ne zmn benide götür dedi. Bende ordaym ama bana hiç bakmıyor direk oğluyla muhattap😀 zaten oğlu onun için dünya üzerindeki bir melek akıllara zarar yani o kdr büyütüyor gözünde. Allah akıl versin neyse... sonra ben tabi istemiyorum gelmesini ne gerek var allah aşkına haksz mıyım... eşimle göz göze geldik şöyle bi baktım yok almazlar coronodan dolayı bişeyler uydurdu. Çünkü eşimle bunun mevzusu olmustu ben esime demistim ki annen gelmek isticek gör bak o da yok canm koca kadın niye gelsin demisti isterse corono fln bisey derim demisti ama inanmamştı bana. İyi oldu en azndan abartmadğmı anladı. Annesi kırmakta istemiyor biyandan isteklerinin ve gereksiz heyecanınında farknda annesinin... ama bu durum beni doğumdan sonrası için şmdiden endişelendiriyor. Aşırı sahiplencek torununu bana bilmişlik taslıcak elimden almak isteyecek bebeği adım soyadm kadar eminim. ve bu durum beni çok geriyor şmdiden. Ne yapabilirim fikir verin lütfen güzel anneler?
Valla canım ultrasonda görmeye gelmek istemedi sadece doğuma gelmek istedi onu da eşime söyledim rahat edemem görsün biraz gitsin dedim, öyle de oldu yanımda kalmak istedi eşim sana gerek yok git dedi gitti. Doğumdan sonra da kayınvalideme gittiğimiz de yanında emzirmemi istedi hep başka odaya gittim annemin yanında emzirmiyorken onun yanında mı emzircem.oğlumu ayağın da sallamak istedi izin vermedim ben ayakta sallanmaya hiç alıştırmadım neden sallatıyım eve gidince ben uğraşçam. Şimdi bile gittiğimiz de çay içirmeye kalkıyor veya başka birşey hemen tepki gösteriyorum, benim bir düzenim kuralım var onu kimse bozamaz böyle işte 🤗☺️

Simdi vermek istemiyorsun hormonlardan ama dogunca uyumayıp iyice yorulunca gozune bakacan gelsede bi saat bile olsa baksada uyusam diye canım
Yok hiç öyle olmuyor 3 yaşına gircek kimseye bırakmam eşim sağolsun hep ilgilendi gece beni uyuttu kendi uyumadı kimseye muhtaç etmedi. Kaynanam hala der bırak bigün kalsın özledik diye. Ben nereye o oraya kimse de bırakmam baktırmam da 🤗

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar