Boğuluyorum artık tükendim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebeğim Büyürken kategorisinde Doğa'm 💜 tarafından oluşturulan Boğuluyorum artık tükendim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 687 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebeğim Büyürken
Konu Başlığı Boğuluyorum artık tükendim
Konbuyu başlatan Doğa'm 💜
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruakpinar0354

Nur25

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bir aydır kızımçok hastaydı malumunuz salgın üstüne bir de atak haftasına girdi ve aşırı şiddetli ne gecem ne gündüzüm var sürekli kucak istiyor 2 dk uzak kalmıyor benden ellerimi zor yıkıyorum çok bunaldım uyku yok yemek yok su bile zor içiyorum damacana kolay olur diye aldık ne kolayı pompaya mı basacam bardağı mı tutacam çok yoruldum çok bitkinim emziğe mi alıştırsam az daha sabır mı etsem eşime kalsa hemen emzik der ben o kadar rahat olamıyorum emzik noktasında şu an 11 aylık tutar mı onu da bilmiyorum gerçi 😔 akıl verin nolur tek derdi bu olsa diyenler olabilir dışardan baksam ben de hak verirdim bunu mı sıkıntı yapmış derdim ama asla öyle olmuyor 1 aydır 2 saat kesintisiz uykum olmadı ruh gibiyim ev aldı başını yıldım
Geçmiş olsun canım allah sabir versin şimdi viral virus özellikle çok etkiliyor bebekleri benim kizim da hasta 1aydir ayni senin durumunu yasiyorum dediğin gibi lavaboya bile zor gidiyorum

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim yardımcın olsun kardeşim Benim kızım küçükken emzik tutmadı.Şimdi 13 aylık valla arada o da dellendiriyo beni veriyom ağzına emzik ohhh kafam rahat ediyo.Sen ver bakalım tutar inşallah.
Verdim tutmadı midesi bulanıyor suratıma fırlattı ağlayarak kafayı yiyecem ya ama biberon kullanıyoruz onda böyle yapmıyor heyecanla alıyor biberonu eline
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Oww cok zor bir donem. Allah yardimcin olsun bacim.
Geceleri 2-3 saatte bir yerini degistirmeyi denemelisin, yani bir sagina bir soluna almalisin bebegini. Ayrica doyuyor diye dusunuyoruz ama doymuyorlar sanirim. Bir donem benim cocugum da olmustu. Yatirmadan 45 dk once 3-4 tane bebe biskuvisini ilik suda ezip yedirdim. Gece en azindan ilk 3-4 saat rahat etmistim ve cok iyi gelmisti o kadar uyku. Ve bu surecte mutlaka esinden yardım istemelisin. En azindan senin yaninda biraz oyun oynatarak 1-2 saat seni rahatlatabilir. Emzik vermeyi ben hic denemedim ama biraz aglamasina da izin verdim. Aksi takdirde mecburi ihtiyaçlarımı yapamaz hale gelmistim. Suanda da ayagimda salliyorum dusun artik. Sallanan besigi varsa geceleri sen emzirsikten sonra bir uykusunda da besigine koy esin sallayip uyutsun mesela. En azindan o bir iki saatte uyuyabilirsin.
Rabbim yardimcin olsun bacim
Sadece sağ göğsümü alıyor solu bir süre benim zorumla tuttu şimdi kandıramıyorum bile yine de sağıma soluma uzanmaya çalışıyorum ama yok keyfi bozuluyor hanımımın sanırım atak dönemi bu 😔 eşim de elinden geldiğince yardımcı oluyor ama işte pek faydası yok babasına da gitmek istemiyor anneme kurban olurum nasıl sabretmiş hala da ediyor Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Bebekler hasta olunca emmeye daha çok düşkun oluyorlar canım kendi oğlumdan biliyorum su an 13aylik bende gece aynı senin gibiyim yaklaşik iki haftadır salgına yakalandık ailecek 😢gecmiyo bi türlü gece boyunca beni emzik gibi kullaniyo uyumuyo da gündüz de sürekli kucağımda 🙄o tek olsa neyse iki buçuk yaşında oğlum da var oda ayrı hasta ayrı ilgi istiyo onu kucaktan indir beni al diyo eşim bi yandan hasta😢off ne diyeyim canım Allah biz annelere ekstra dan güç vermiş sanki bu halimle evimi de temizliyorum yemeğimi de yapıyorum😢bekar olsaydım yatak döşek yatardim🥺Allah yardımcınz olsun benimde inşallah 🤲🙄
Rabbim güç kuvvet versin sana senin durum daha vahimmiş gerçekten ben de bazen bekar zamanlarımı özlüyorum ama yavruma bakınca da düşüncem yüzünden mahcup oluyorum

Son düzenleme:

deneyimlianne

Kayıtlı Üye
rank
Verdim tutmadı midesi bulanıyor suratıma fırlattı ağlayarak kafayı yiyecem ya ama biberon kullanıyoruz onda böyle yapmıyor heyecanla alıyor biberonu eline

Sadece sağ göğsümü alıyor solu bir süre benim zorumla tuttu şimdi kandıramıyorum bile yine de sağıma soluma uzanmaya çalışıyorum ama yok keyfi bozuluyor hanımımın sanırım atak dönemi bu 😔 eşim de elinden geldiğince yardımcı oluyor ama işte pek faydası yok babasına da gitmek istemiyor anneme kurban olurum nasıl sabretmiş hala da ediyor Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Rabbim güç kuvvet versin sana senin durum daha vahimmiş gerçekten ben de bazen bekar zamanlarımı özlüyorum ama yavruma bakınca da düşüncem yüzünden mahcup oluyorum
Emziği ayına göre verdim,azıcık da şerbete batırıp tutturmuştum.Bir de öyle deneyin isterseniz.

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bir aydır kızımçok hastaydı malumunuz salgın üstüne bir de atak haftasına girdi ve aşırı şiddetli ne gecem ne gündüzüm var sürekli kucak istiyor 2 dk uzak kalmıyor benden ellerimi zor yıkıyorum çok bunaldım uyku yok yemek yok su bile zor içiyorum damacana kolay olur diye aldık ne kolayı pompaya mı basacam bardağı mı tutacam çok yoruldum çok bitkinim emziğe mi alıştırsam az daha sabır mı etsem eşime kalsa hemen emzik der ben o kadar rahat olamıyorum emzik noktasında şu an 11 aylık tutar mı onu da bilmiyorum gerçi 😔 akıl verin nolur tek derdi bu olsa diyenler olabilir dışardan baksam ben de hak verirdim bunu mı sıkıntı yapmış derdim ama asla öyle olmuyor 1 aydır 2 saat kesintisiz uykum olmadı ruh gibiyim ev aldı başını yıldım
Abla cocunu uyutup öyle yapabilirsin işlerini birde o çocuk emziğe alismaz vaktinde olması gerekiyordu onun

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Emziği ayına göre verdim,azıcık da şerbete batırıp tutturmuştum.Bir de öyle deneyin isterseniz.
Bugün de öyle deneyeyim çok teşekkür ederim inşaAllah işe yarar 😔

Abla cocunu uyutup öyle yapabilirsin işlerini birde o çocuk emziğe alismaz vaktinde olması gerekiyordu onun
Canım uykusu derin değil ki uykuda bile emzikmişim gibi beni bırakmıyor azıcık bıraktığında koşa koşa gidip biraz da olsa işleri hallediyorum ama yanında olmadığımı fark edince hemen bağıra bağıra ağlıyor 😔 evet öyle görünüyor 3 günlükken tutmadı şimdi hiç tutmaz çok zor

ebruakpinar0354

Kayıtlı Üye
rank
Uyerken ağzına biberon ver yaninada oyuncak felan koy abla öyle denedinmi hiç
Bugün de öyle deneyeyim çok teşekkür ederim inşaAllah işe yarar 😔

Canım uykusu derin değil ki uykuda bile emzikmişim gibi beni bırakmıyor azıcık bıraktığında koşa koşa gidip biraz da olsa işleri hallediyorum ama yanında olmadığımı fark edince hemen bağıra bağıra ağlıyor 😔 evet öyle görünüyor 3 günlükken tutmadı şimdi hiç tutmaz çok zor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar