Corona aşısı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Esrakarabaş tarafından oluşturulan Corona aşısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,256 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Corona aşısı
Konbuyu başlatan Esrakarabaş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan havis

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar doktorum ilk aylarda onermiyordu aşıyı. Şuan 25 haftalığım biontech yaptırmamı istiyor. Gebelerde çok zor geçmeye başladığını bebeğe bir etki yapmadığının araştırıldığını söyledi. Sizler yaptırdınız veya düşünüyor musunuz
Ben olmayı düşünmüyorum aile hekimim yaptır demedi doğum doktorum biontek önerdi dahiliye doktorum sinovak diyo iki arada bi derede çırpınıyorum valla iki ucu sivri değnek hiç bi tarafın iyi yanı yok olsan ilerde bebeğe etkileri ne bilinmiyor kendimi geçtim de olmasan korona olmak var nasıl geçer bilinmez çok kararsızım valla hamile olmasam hiç düşünmez yaptırırım ama şimdi bebeğin sorumluluğu var hiç bilemedim

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Işte beni de hep bu durdurdu canım söz konusu bebeklerimiz olunca ne bilim işte kafam çok karışık 😣 şükür diyorum kronik bi rahatsızlığım yok bulaşırsa evde atlatırım diyorum ne bilim vala canım diyorum ya çok kararsizim cok
Aynısını bende düşünüyorum doktora sordum yaptırayım mi diye yaptır dedi. Bebeğe Bir zararı olur mu bu konuyla ilgili net bir çalışma yok sanırım dedim. Onu bizde bilemiyoruz biz anneye bulasirsa anne hafif atlatsın ölümcül bir durum söz konusu olmasın diye yaptırılması i tavsiye ediyoruz dedi. Yani doktorlarda şuanda bebek ile ilgili net birşey söyleyemiyorlar maalesef ki. Allah hepimizi bebişlerimize birlikte korusun🤲🏻

Işte beni de hep bu durdurdu canım söz konusu bebeklerimiz olunca ne bilim işte kafam çok karışık 😣 şükür diyorum kronik bi rahatsızlığım yok bulaşırsa evde atlatırım diyorum ne bilim vala canım diyorum ya çok kararsizim cok
Ben doğumdan sonraya bıraktım Allah korusun sonra bir problem olsa keşke demek için geç olur.

Esrakarabaş

Kayıtlı Üye
rank
Hamileler çok fazla etkilenmeye başladı doğumuna üç hafta kala bı hemşire öldü yine önce kişinin kendisine bırakıyorlardi artık aşı olun diyorlar açıkça benim eşim çok istedi olmamı çok araştırdı doktorum da kesin bı dille yaptır dedi aşı olalı bir ay olacak bebek de iyi bende iyiyim
İyi şükür hangisini oldunuz

Esrakarabaş

Kayıtlı Üye
rank
Ben 31 haftalık hamileyim, aslında doğumdan sonra yaptırmak istiyordum ama artan vaka ve ölüm oranları beni korkuttu açıkçası. Hem kendi doktorum hem de takip ettiğim iyi kadın doğum doktorlarının hepsi öneriyor. O yüzden ilk doz biontech aşımı oldum, bu ayın sonunda da ikinci dozu olacağım. Herhangi bir yan etki de yaşamadım.
İyi şükür sagsalim kucağınıza alın inşallah

Kübratkbs

Kayıtlı Üye
rank
Peki aşıdan sonra doktor kontrolüne gittin mi bebek iyimiydi
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynen bende onu çok düşünüyorum. Karnındaki suda plesanta etrafında Corona görülmüş bebeğe bulaşması çok mümkün diyor
1 hafta sonra kontrolüm ama Allahın izniyle bisey çıkmayacağını düşünüyorum içimde Bi rahatlık var 2 Dr a sordum ikiside mutlaka yaptır biontek aşısı diye de belirtti ikiside. Önce Allaha sonra Dr larima güveniyorum inşallah.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar