Detaylı ultrason şartmı sonuçta olumsuzluklar çıkarsa gideriliyormu 🤔 faydasını bilen varmj

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Nesliesen tarafından oluşturulan Detaylı ultrason şartmı sonuçta olumsuzluklar çıkarsa gideriliyormu 🤔 faydasını bilen varmj başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,089 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Detaylı ultrason şartmı sonuçta olumsuzluklar çıkarsa gideriliyormu 🤔 faydasını bilen varmj
Konbuyu başlatan Nesliesen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nesliesen

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Tabiki canım gerekli her zaman kötü çıkıyor diye birşey yok bende yaptırdım temiz çıktı şükür içimiz rahat etti

Ben testlerin hiçbirini yaptırmayı tercih etmedim ama detaylı ultrasonu yaptırdım.
Şöyle düşün Allah korusun ama bebekte olası bir sorun varsa bunu önceden bilmek doğumu yapacağın hastaneyi bile ona göre planlama konusunda büyük önem taşıyor diye düşünüyorum
(tam teşekküllü bir hastanede doğum yapmak gibi mesela çünkü olası bir sorunda direk doğum yaptığın hastanedegecikme olmaksızın bebeğe müdahale edilebilir. Ama diğer türlü bebekgin başka bir hastaneye sevk edilmesi anne için psikolojik olarak daha fazla yıpratıci olabiliyor.
Tabi Allah herkese sağlık doğum sağlıklı evlat nasip etsin ama böylesine hassas bir konuda tedbir almak her zaman en iyisidir

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Ben testlerin hiçbirini yaptırmayı tercih etmedim ama detaylı ultrasonu yaptırdım.
Şöyle düşün Allah korusun ama bebekte olası bir sorun varsa bunu önceden bilmek doğumu yapacağın hastaneyi bile ona göre planlama konusunda büyük önem taşıyor diye düşünüyorum
(tam teşekküllü bir hastanede doğum yapmak gibi mesela çünkü olası bir sorunda direk doğum yaptığın hastanedegecikme olmaksızın bebeğe müdahale edilebilir. Ama diğer türlü bebekgin başka bir hastaneye sevk edilmesi anne için psikolojik olarak daha fazla yıpratıci olabiliyor.
Tabi Allah herkese sağlık doğum sağlıklı evlat nasip etsin ama böylesine hassas bir konuda tedbir almak her zaman en iyisidir
Zaten her bölümün olduğu bir özel hastane yada araştırma hastanesi arasındayım yaptırırım bunu mecbur ama diğer tersleri bende yaptırmak istemiyorum

Zaten her bölümün olduğu bir özel hastane yada araştırma hastanesi arasındayım yaptırırım bunu mecbur ama diğer tersleri bende yaptırmak istemiyorum
Ben canım sıkılmasın bu süreci en güzel şekilde geçirmek için yaptırmadım sonuçta doktorlarda biz çıkan sonuca göre tahmini negatif seçeneği söylüyoruz diyor ki çoğunda yanlış çıkıyor o sebeple neden üzüleyim neden bebişide huzursuz ediyim sonuçta hiçbir testin sonucu ,%100 doğru değil

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Bende yaptırdım detaylı ultrason ve ikili tarama testi çok şükür Allah'ıma birşey çıkmadı 3 luye gerek duymadilar bence yaptır 😊
Ama ikili taramada iki seçeneğin var yani Allah korusun bir şey çıkarsa gebeliğe son vermeyi falan düşünüp strese girmek istemiyosan boşa yapılıyormuş
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben canım sıkılmasın bu süreci en güzel şekilde geçirmek için yaptırmadım sonuçta doktorlarda biz çıkan sonuca göre tahmini negatif seçeneği söylüyoruz diyor ki çoğunda yanlış çıkıyor o sebeple neden üzüleyim neden bebişide huzursuz ediyim sonuçta hiçbir testin sonucu ,%100 doğru değil
Bende süreci güzel geçirmek için hiç doktora gitmeme ihtimalim olsa diyorum çok şükür bir şikayetim yok inşallahda olmaz 🤭

Ama ikili taramada iki seçeneğin var yani Allah korusun bir şey çıkarsa gebeliğe son vermeyi falan düşünüp strese girmek istemiyosan boşa yapılıyormuş
Demek istediğim tam olarak buydu işte sonucu%100 doğru çıkmayan bir test için boşa stres yapıp hem bebişe hem kendine zarar vermek hiç mantıklı gelmedi bana

Cnm Allah korusun ama stres yapacaksan sıkıntıya gireceksen sana da zararı var bebegede sen içini ferah tut Allah'ın izniyle birşey olmaz bende korkarak yaptırdım çok şükür Allah'ıma birşey çıkmadı 🙏🏻🤲🏻

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar