Detaylı ultrason

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ezgyldrrm tarafından oluşturulan Detaylı ultrason başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,149 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Detaylı ultrason
Konbuyu başlatan Ezgyldrrm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Tuuu

Sunny

Kayıtlı Üye
rank
Kendinizi kesinlikle ezdirmeyin, hayir kesinlikle boyle bir zorunluluk yok..amerikanin bazi bolgeleri ve avrupanin bir cok yerinde seker testi yaptirmak vs bile yasak.. burada zorlayamiyorlar.. ben acikcazi hic birini yaptirmadim, benimle bu sekilde konusmalarinada izin vermedim.. doktorlar kitaptan ezberledikleri kadarlar.. doktorum deyip yazdiklari bir cok ilaclar asagi yukari 10 ila 20 yil arasinda tedavulden kaldiriliyor.. daha yaptiklari onlarca hata var isin kotu tarafi kimse hakkini arayamiyor bile.. yaptirmak yada yaptirmamak senin tercihin doktorun senin adina boyle bor karar vermesine hakki yok.. bu sekilde konusan kisiler hakkinda suc duyurusunda bile bulunabilirsiniz.. kanun uydurmaya gerek yok doktorlugun ardina siginip..
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bu testler cocugun dogum aninda mudehale edilmesi icin yapilmiyor.. aldirmak isteyenler olursa onceden bilsinler diye..arastirmanizi tavsiye ederim.. ki bunlar kisisel tercih meselesidir..sen yaptirmak istersin yaptirirsin baskasi yaptirmak istemez yaptirmaz.. bunlar kanun cercevesinde zorunluluk degildir.. insanlara baski yapilmasi ise hic dogru bir davranis degil.. nice annelerin karnina amniyon sivisi almak adina igneler sokup risk altindasiniz deyip aldirmak sizin tercihiniz deyip insanlari olumsuz etkilerken sonucunda bi cok cocuk sapa saglam cikti.. o testlerin dogruluk payi bile yok.. yazik ya..
Bazı kalp anomalilerine doğumun hemen ardından müdahale edilmesi gerekiyor. Eğer böyle bir durum varsa da çocuk cerrahı doğumda hazır bekletiliyor. Bu da ancak detaylı ultrasonla mümkün.

Ayrıca detaylı ultrason riskli bi işlem değil, amniyon sıvısı almakla alakası yok.

Doktora ne ki siz çocuğu aldırmışsınız aldırmamışsınız. Niye ısrar etsin yani. Tabi ki anne ve bebek sağlığını düşünerek öneriyor.

Ceylankosova

Kayıtlı Üye
rank
Çok şükür sağlıksal sorunlar yaşamıyoruz, 2 li tarama yaptırdık temiz çıktı, bebeğin boy kilo ve suyu normal. Ultrasona gidiyoruz ayda 2 kere 24 haftalık olacağız 2 gün sonra. Şeker yüklemesi için çağırdı doktor yaptırmak istemiyorum aslında ama bana şey diyor kafana göre tercih edemezsin. Biz boşuna doktor olmadık. Bunlar yapılması gereken şeyler 😏 aksi doktorlar hep bugün de şehir hastanesine gittim detaylı ultrason için ordaki doktor da bana senin sıkıntın ne senin derdine ben çare olamam paran varsa git balcaliya dedi 😂 her kontrolde azar yiyoruz resmen
Seker yuklemesi oneririm bebegin ve senin icin dogum sonrasi sorun yasama her ihtimale karsi baktir derim

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Şehir hastanesi var kuzum ora da yüksek risklii gebelik olması lazımmış sakatlik down sendromu falan dedi özele gönderdi özel de çok pahalı
Başka özel yok mu peki kzuum bemim.doktorum bana Allah korusun doğumdan hemen sonra yada anne karnında iken belki bebekte tedavi edebileceğimiz bir durum olur ona göre ilaç filan başlarız en azından sağlıklı baktır demişti . Çünkü kalbinde beyninde sıvı birikimi Yada bağırsak vs gibi durum olunca doğumdan hemen sonra bebeğe tedavi uyguluyorlar mis bir nevi çocukta bir hastalık var mı varsa ona göre tedavi yöntemi ayarlıyoruz doğumdan sonra sıkıntı yaşamıyoru dedi ben o yüzden yaptırdım kuzum yine sana kalmiş yaptırıp yaptırmamak ama ben yaptır derim 🤲🏻🥰

Sevgi123

Kayıtlı Üye
rank
bebeğin yüzünü görebiliyormusuz galiba bunun için çok istiyordum ama devlet hastanesi yapmiyor özel de çok pahalı
Özel hastanede normal randevuda görüyoruz ama benim oğlum pek inatçı tam yüzünü hiç görmedik oda nasip 🤣🤣🤣 sürpriz yapıcak galiba bize

bebeğin yüzünü görebiliyormusuz galiba bunun için çok istiyordum ama devlet hastanesi yapmiyor özel de çok pahalı
Radyolojide işinizi halledin yüzünü görmek için sadece özel randevuya gidin sgk varsa oda cok tutmuyor zaten

Radyolojide işinizi halledin yüzünü görmek için sadece özel randevuya gidin sgk varsa oda cok tutmuyor zaten

Nedamet

Kayıtlı Üye
rank
Afyon'da yaşıyorum 650 ile 850 iki yer yapıyor.Gercekten her şey çok pahalı.Allah yardımcımız olsun hepimizin.

Tüm sayfalar yüklendi.