Doğum icin ozel hastane mi devlet hastanesi mi 😯

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gül123🌸 tarafından oluşturulan Doğum icin ozel hastane mi devlet hastanesi mi 😯 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,980 kez görüntülenmiş, 66 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Doğum icin ozel hastane mi devlet hastanesi mi 😯
Konbuyu başlatan Gül123🌸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yazgülü(semra)

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Biliyorum ama normalin fiyatı ile epiduralli normal fiyatı farklı olduğunu bilmiyorum normal normal dir ben fiyat alırken bana normal doğum ve sezeryan fiyatını söylediler çünkü yani ben böyle zannediyordum
Sezeryan daha pahalı tabiki 7000 dediler
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Evet canim
Tümü
Fotoğraf ekle

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf

Fotoğraf
Çok güzel hastane parası da güzel 😀 maşallah

Özlem tam

Kayıtlı Üye
rank
Canim ebeler çok da nazik değil doğum anında devlette sinirliler ama ben ebelerden değil hastabakicilardan çok tirstum cop kocasina düştüm kaldırmadilar bile.. ebenin sinirli olması benim orada doğumu çabuk yapmama neden oldu yapımda kurtulim şunlardan diyip doğumunu yaptım hemen... açılma oldumu sıra varsa beklettiyorlar benim 10 cm olmuştu beklentiler sonra sedyeye aldılar... hasta bakicialr çok bağırıyordu ben açıkçası onlardan cok rahatsiz oldum yabana değil ama yanımdaki kadın altına kaka yapmıştı diye cok söylendi iste... ama nazin devlette gecmiyor iste gelip belini uçamayan yok... orda kendimi cehennemde azab çekiyormuş gibi hissettim
Ayni ben fazlası hatta benim ilkimdi acil aldilar yoksa benin ozel dr vardi birakmadilar gideyim 3 haftalik erken doğurdular suyum bitmus dedi ALLAH cezalarını versinhic birine ölene kadar hakkimi helal etmiyorum asla simdi oyle degil diyolar niye ebelere vicdan ignesimi yapiyorlar artik kimi 6.cocugunu doğuruyor benle o birmiyiz yaa ikinma nedir bilmiyordum boyle yap diyen olmadi grlen elliyo giden elliyo kadına bagirma Allah deme seni Allah kurtaracak ıkın diye bagirmasi asla unutmam alttan koldan kalçadan basıyordular suni sanciyi dayanamadım çarşafı sardim ve kaçtım ordan artik siz düşünün 😥😥😥

@Helin in annesi canım benim ya çok üzüldüm anlattığına inan ne demek istediğini o kadar iyi anlıyorum ki o hastanenin pisliği insanların ilgisizliği tek orası değil ben süleymanıye kadın doğuma gittim, rezillik. çapa tıp fakültesine gittim kadın doğuma rezillik özelle devam ettim ve o kadar memnun ki anlatamam hatta eşim gel devlette yap doğumu dedi kaynanam benim bişeyime karışmaz eşime kızdı bu kadın ilk defa doğruyor kedi mi sürekli sana çocuk yapacak, ilk defa başına böyle bişey geliyor kızım senin dedi, benim kızımda özelde yaptı dedi. kızım neyse sende osun benim için dedi devlette korona kapsan ortamından dedi eşin ne hesap verecek dedi annene, benim kızım evlatta sen nesin dedi bana sende bi annenin evladısın dedi bana eşime kızıyor bana söyluyor bunları o kadar haklı ki anlatamam eşim beni az daha doğuma çam şakura hastanesine götürecekti son dakika vazgeçti çok şükür
Hayatının hatası olurdu çam sakura yüksek riskli gebelikten 3 gün yattım piskolojim bozuldu covid pozitif ile aynı yerde kalıyorsun nstyi ultrason probunu tansiyon aletini ondan çıkarıp sana bağlıyorlar hemşireye neden temizlenmediğini sorduk bekleyen gebeler olarak doktor halleder dedi. Doktor eline deterjanı bezi alıp temizlik mi yapacak yemin ederim sedye örtüsü leş gibiydi kanlar içindeydi örtüyü bile dehistirmediler acilde nst cihazı yok zaten. Acil sezeryana alınması gereken gebe var bebeğin kalp atışları yavaşlamış anestezist yok 3 4 saat acilde bekledim ben çıkarken kadın hala sezeryan için bekliyordu. Benimki riskli gebelik Haftası küçük bile olsa her gelene çatı muaynesi şartı var ki biliyorsunuz çatı muaynesinden sonra kanama vs olabiliyor. Acil sezeryana alinabilirsin yoğun bakımda yer olmazsa Bebek ölebilir kabul ediyorum diye baba o halimle sayfa sayfa yazı yazdırıp imza attirdilar öğleden sonra fenalaştım baş dönmesi göz kararması yaşadım doktor cagirirmisiniz dedim doktoru acil durumlar dışında cagiramiyotuz diyip gittiler neyim olduğuna bile bakmadılar artık bayıldım mi ne yaptım farkında değilim kendinden geçmişim. İmza verip çıkmak istedim imzayı aldılar ama 24 saat çıkarmadılar refakatçi kabul etmiyorlar zorla aldırdım gece tuvalette düşüp kaldım refakatçi olmasa gelip bakan kimse Yok Allah düşürmesin neler yaşadığımı ben biliyorum daha kendime gelemedim.Daha neler neler yazarım da mecburi gitmek zorunda kalan olursa yazmak istemiyorum. Bende o hektar hektar alana kurulu gösterişe âldanip doğumu burda yapıyım 1 gece için özele binlerce lira ödemeyim demiştim ama giden para olsun çalışıp yerine koyarım.

Canım ben 3 doğumu da devlette yaptım ilk ikisinde de memnundum ama bu bebeğim de baya değişmiş hastane düzeni onu gördüm. Araştırma hastanesinde yaptım. Doğumhanede bile özel ayrı odalar vardı. Tek kişilik oda doğumuda aynı odada yapıyorsun o yatak bölünüyor çatala dönüyor aynı yatakta oluyor doğum. İçeri de özel tuvalet banyo vardı. Gayet temiz ve düzenliydi. Stajyer hekimler vardı hep araştırma hastanesi olduğu için ebelerden çok onlar geliyordu bakmaya ve çok güzel ilgileniyorlardı. Ben çok memnun kaldım. Eşim defalarca özelde yap dedi ben istemedim devlet hastaneleri daha güvenilir geliyor sanırım
Hangi hastanede yaptın merak ettim acaba

Son düzenleme:

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Hayatının hatası olurdu çam sakura yüksek riskli gebelikten 3 gün yattım piskolojim bozuldu covid pozitif ile aynı yerde kalıyorsun nstyi ultrason probunu tansiyon aletini ondan çıkarıp sana bağlıyorlar hemşireye neden temizlenmediğini sorduk bekleyen gebeler olarak doktor halleder dedi. Doktor eline deterjanı bezi alıp temizlik mi yapacak yemin ederim sedye örtüsü leş gibiydi kanlar içindeydi örtüyü bile dehistirmediler acilde nst cihazı yok zaten. Acil sezeryana alınması gereken gebe var bebeğin kalp atışları yavaşlamış anestezist yok 3 4 saat acilde bekledim ben çıkarken kadın hala sezeryan için bekliyordu. Benimki riskli gebelik Haftası küçük bile olsa her gelene çatı muaynesi şartı var ki biliyorsunuz çatı muaynesinden sonra kanama vs olabiliyor. Acil sezeryana alinabilirsin yoğun bakımda yer olmazsa Bebek ölebilir kabul ediyorum diye baba o halimle sayfa sayfa yazı yazdırıp imza attirdilar öğleden sonra fenalaştım baş dönmesi göz kararması yaşadım doktor cagirirmisiniz dedim doktoru acil durumlar dışında cagiramiyotuz diyip gittiler neyim olduğuna bile bakmadılar artık bayıldım mi ne yaptım farkında değilim kendinden geçmişim. İmza verip çıkmak istedim imzayı aldılar ama 24 saat çıkarmadılar refakatçi kabul etmiyorlar zorla aldırdım gece tuvalette düşüp kaldım refakatçi olmasa gelip bakan kimse Yok Allah düşürmesin neler yaşadığımı ben biliyorum daha kendime gelemedim.Daha neler neler yazarım da mecburi gitmek zorunda kalan olursa yazmak istemiyorum. Bende o hektar hektar alana kurulu gösterişe âldanip doğumu burda yapıyım 1 gece için özele binlerce lira ödemeyim demiştim ama giden para olsun çalışıp yerine koyarım.

Hangi hastanede yaptın merak ettim acaba

Çok geçmiş olsun canım ben dediğin gibi AVM mağazalar falan var dediğin gibi gösteriş bu denli bilmiyordum ben sadece kadın doğum a gittim muayene için temiz di ilk tansiyon ölçtü ler numara alıp bekledim diğer detayları bilmiyordum çok üzüldüm yazdıklarına yaşayan bilir inşallah iyisindir şimdi ❤️💐

Esma nur ktbs

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar devlet hastanesinde doğum yapan varmı olumlu olumsuz cevapları yazarsanız cok sevinirim bir de sizce devlet mi özel mi bir de devlette dogum da özel de olduğu gibi açılma var mi diye baktık dan sonra odana getiriyolar mi yoksa dogumhane de bekleniyo mu ebeler nasil davrani yor yani iyi mi kotu mu kızlar hepsini yazarsanız cok sevinirim simdi den teşekkürler 😍😇
Ben iki doğum yaptım ikisi de devlette oldu özelin ilgisi yok tabiki ama öyle vahim bi durum yaşamadım gayet ilgili idi ebeler hemşireler su an üçüncü ye hamileyim yine devlete gidiyorum gayette memnunum doktorumdan

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
@Ayşeee oy canım benim ya o yüzden bende o hastaneye falan gitmek istemiyorum sonuçta oda devlet, devlette gittin mi bitti

Yemin ediyorum okuyunca 🙁 kormaya başladim ben hamileliğim sürecinde sadece 1.2 kere devlet Hastanesi'ne gitim ama hiç memnun olmadım bende İstanbul'da yaşıyorum İstanbul'un hastaneleri gerçekten içler acısı 🙁 ya aynı sancıları çekiyorsun ama birini de senle ilgilenmesi lazım yani ben dedim belki doğumhane de farklilardir Allah'ın cezaları ordadmi aynilarr🙄 böyle giderse bende özele gidecem galibaa
Canım korkulacak bişey yok biraz dirayet gerekiyor bak nerede oturuyorsun bilmiyorum ama İstanbul’da Bezmialem hastanesinde kadın doğumu çok çok iyi doktorları ebeleri yarı özel yar devlet orası da ama kaliteli bi yer siddetle tavsiye ederim 🌸

Leyla kurt

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben mecbur bakırköy Sadi konuk eğitim araştırma hastanesi ne perinatoloji bölümü gittim Allah kimseyi düşürmesin tuvaletler iğrenç kokusu dışarı kadar geliyo hastane tiklim tıklım dolu İstanbul'da yaşayan kardeşlerim bilir b bölümü kadın doğum o kalabalık o koku o keşme keş iç içe insanlar bı soru soruyorsun hasta bakıcı lar bile başhekim havasında ben kesinlikle tavsiye etmiyorum zorla cevap veriyorlar oradaki çalışanlar ben devlet e gidiyorum bütün testler için doğuma Medicana international gidicem Beylikdüzü ne olursa kaynanam duydu bu ne pahalılık altın iplikle mi dikiyorlar diyo benim kızlarım dogum evinde doğurdu ücretsiz senin neyine özel hastane diyor canım siz gidebilirsiniz ben yapamam dedim gülerek ve kizlar sizler benim kardeşim siniz ben mutfak masrafından biriktirdim dogum masrafı korona testi dahil 17 bin onu eşimden habersiz biriktirdim umurumda değil eşimi doldurmaya çalışsa da Rabbim kimseye muhtaç etmiyor dogum paramı biriktirdim canım kendini ve bebeğini düşün özel e git sevgiler

Canımsın ya bende metrobüs de dustum kimse yardım etmedi 29+1hamilelik kendim düştüm kendim kalktım ❤️

Canımsın ya bende metrobüs de dustum kimse yardım etmedi 29+1hamilelik kendim düştüm kendim kalktım ❤️
Öyle yapacam bende özel de doğum yapacam inşallah benim eşim özele gitmemi istiyor gerçekten ama. Ben masraf olmasın diye devlette doğum yapmak istiyordum Ama artık vaz geçtim🙁

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Öyle yapacam bende özel de doğum yapacam inşallah benim eşim özele gitmemi istiyor gerçekten ama. Ben masraf olmasın diye devlette doğum yapmak istiyordum Ama artık vaz geçtim🙁
Ya canım gidip devlette yapmak istiyorsan bilmem ama buradan olan 100 hamile annenin 90 sana özel der , kimsede özele gidip para dökmeye merakli değil mecburiyetten giden gidiyor zaten özele , devlet daha farklı olduğu için bende istiyordum devlette gitmek yaşadıklarımdan sonra kalsın dedim

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar devlet hastanesinde doğum yapan varmı olumlu olumsuz cevapları yazarsanız cok sevinirim bir de sizce devlet mi özel mi bir de devlette dogum da özel de olduğu gibi açılma var mi diye baktık dan sonra odana getiriyolar mi yoksa dogumhane de bekleniyo mu ebeler nasil davrani yor yani iyi mi kotu mu kızlar hepsini yazarsanız cok sevinirim simdi den teşekkürler 😍😇
Paran varsa tabi ki özelde yap

Çok geçmiş olsun canım ben dediğin gibi AVM mağazalar falan var dediğin gibi gösteriş bu denli bilmiyordum ben sadece kadın doğum a gittim muayene için temiz di ilk tansiyon ölçtü ler numara alıp bekledim diğer detayları bilmiyordum çok üzüldüm yazdıklarına yaşayan bilir inşallah iyisindir şimdi ❤️💐
Sağolun dediğim gibi bende gösterisine aldandım ilk gittim dahiliye hastamı götürdüm etrafı görünce tuvaletler tertemiz heryer ışıl ışıl devasa bir hastane ben burda dogururum dedim. Ama işin iç yüzünü görünce Allah düşürmesin. AVM gibi içerisi Gratis bile var ama eczane yok en yakın eczane yarım saat sürüyor dahiliye doktorları çok iyiydi ama kadın doğum a Allah düşürmesin ebeleri hemşireleri hepsi ayrı bı alemde doktor olarak ta zaten stajyer doktorlar var ölüm belgesini imzalattiktan sonra ben birşey yapamam diyip çekiliyorlar orda yeni doğum yapmış bı kadınla konuştum çocuğu erken doğum yoğun bakıma almak istemişler doktorlar konuşurken kulagimla duydum diyor kadın yer var ama almak istemiyoruz demiş doktor zaten girişte senden hertürlü olumsuzluk için imza alıyorlar sevk sırasında bebek ölürse sorumluluk bize ait değil diyorlar ben doğum için gitmedim bana bile imza attirdilar fotoğrafını çektim de yükleyemiyorum buraya. Özele bı gece için binlerce lira ödemiyim diye düşünüyordum ama Allah korusun para yerine konur sağlık yerine konmaz hala yaptıkları aklıma gelince ağlayacak oluyorum.

@Ayşeee oy canım benim ya o yüzden bende o hastaneye falan gitmek istemiyorum sonuçta oda devlet, devlette gittin mi bitti
Çıkmak istese de çıkarmıyorlar ben sağlık Bakanlığıni aradim en sonunda 24 saati geçti hala çıkarmadılar. Sen çıkınca yer boşalacak ya yeni hasta almaları gerekecek yeni işlem yapmaları gerekecek ondan çıkış yaptırmıyorlar. Dolu görünsün diye. Orda yatanlara zaten baktıkları yok onlar için yeni hasta demek birsürü iş demek o sebeple çıkış a izin vermiyorlar.ortal8gi yıktım sağlık Bakanlığıni aradim yakınlarınida telefona bağlamıyorlar başhekim le gorusturmuyorlar yanlız başına kalıyorsun

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar