Sorum var Down sendromu

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yenibebe tarafından oluşturulan Down sendromu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,071 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Down sendromu
Konbuyu başlatan Yenibebe
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Miniğimin Annesi

Ozlem003

Kayıtlı Üye
rank
ikili test sonucumda 1:50 riskli çıktı amniyosentez yaptırmak istemedim ama içim içimi yiyor ya öyle doğarsa diye psikolojim çok bozuldu amniyosentez yaptırıp kötü sonuç almaktan da korkuyorum ondan sonrası da çocuğu aldırıp aldırmamaya kafamı çok takıcam benim gibi bu şekilde sonuçlar alıp sapasağlam yavrusunu kucaklayanlar içimi rahatlatabilir mi biraz da olsun ben bu düşüncelerden kaçmaya çalıştıkça bugünde down sendromlular günü karşıma çıkıp çıkıp duruyor hepten kendimi içime kapattım iyi hissetmiyorum
Canım. Kesin tanı değil benim oğluma da trizomi 18 dediler Eskişehir tıbbi genetik bölümüne kan verdim hamdolsun tertemiz geldi için rahatlasın istiyosan yaptır sende ihtimal bu oran üzerinden Buda ırka yaşa vs bağlı hesaplanıyor üzme kendini

Ulduz.kiz anesi👶❤

Kızına aşık ❤️
rank
ikili test sonucumda 1:50 riskli çıktı amniyosentez yaptırmak istemedim ama içim içimi yiyor ya öyle doğarsa diye psikolojim çok bozuldu amniyosentez yaptırıp kötü sonuç almaktan da korkuyorum ondan sonrası da çocuğu aldırıp aldırmamaya kafamı çok takıcam benim gibi bu şekilde sonuçlar alıp sapasağlam yavrusunu kucaklayanlar içimi rahatlatabilir mi biraz da olsun ben bu düşüncelerden kaçmaya çalıştıkça bugünde down sendromlular günü karşıma çıkıp çıkıp duruyor hepten kendimi içime kapattım iyi hissetmiyorum
kecmis olsun

Yenibebe

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim ya kıyamam detyli ultrasyona girdinmi
20.haftada okuyor detaylı şuan 17+4 üm
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ağlama üzülme ya 😢 bende yaşadım ilki masallah sapa sağlam ikinci de sorun çıktı canım bunda hamileyim ve bir şey cikmadi şükür durumlar kötü vAlla iste nasıl diyim kötü bir süreç zor bir süreç Allah'ım yardım etsin yaşayan birisi olarak çok zor bilemiyorum 😢😢😢
Gerçekten öyle ve karar verme yükü herşey benim üstümde bu dahada ağır geliyo eşim vicdanın el veriyorsa git aldır diyor

Rabbim sağlikca kucağına almayı nasip etsin benimde ikili testim yüksek riskli çıktı. Şuan 33 haftalığım başka test yaptırmak istemedim çünkü eğer öyleyse tedavisi yok aldırmayı da düşünmedik inseallah sağlıkla doğar diye dua ediyoruz seni çok iyi anlıyorum 😔
Allahım bu mübarek günlerde herkese sağlıklı hayırlı evlat nasip eyle hastalara şifa ver yüce rabbim 🙏🏼

Bebeğin ense kalınlığı ne kadar ?
1.4

İnşallah sağlıklı doğar Rabb'im hakkınızda hayırlısını nasip etsin
Amin cümlemize 🙏🏼

Allah yardımcın olsun canım inşallah down sendromlu değildir evladın ama testin sonucundan korkman da bir şeyi değiştirmez ki sonuçta doğduğunda seçme şansın olmayacak en azından doğana kadar kendini hazırlarsın aksi durumda ya da seçme şansın olacak sonuçta karar senin belki de sonlandırmak içine sinecek.Öyle böyle de olsa ben bakarım diyorsan da o zaman zaten test yaptırmana da korkmana da gerek yok.Allah büyük hepimizin evladına sağlık sıhhat versin
İnşallah rabbim beni benim gibileri bağışlasın ben hamilelik nedir bunda anladım çok stresliymiş herşey ilkinde hiç böyle duygular yaşamamıştım yine ağlayıp üzülüyordum ama dertlerim farklıydı Allah bu sınavıda başarıyla sonuçlandır bize sağlıklı yavrular nasip eyle yarabbim 🙏🏼

Son düzenleme:

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank

Gerçekten öyle ve karar verme yükü herşey benim üstümde bu dahada ağır geliyo eşim vicdanın el veriyorsa git aldır diyor

Allahım bu mübarek günlerde herkese sağlıklı hayırlı evlat nasip eyle hastalara şifa ver yüce rabbim 🙏🏼

1.4

Amin cümlemize 🙏🏼

İnşallah rabbim beni benim gibileri bağışlasın ben hamilelik nedir bunda anladım çok stresliymiş herşey ilkinde hiç böyle duygular yaşamamıştım yine ağlayıp üzülüyordum ama dertlerim farklıydı Allah bu sınavıda başarıyla sonuçlandır bize sağlıklı yavrular nasip eyle yarabbim 🙏🏼
20. Haftayı beklemeden girebilirsin ben öyle yaptim

Minik prensim

Kayıtlı Üye
rank
Valla canım benim de ikilide down sendromlu olabilir dediler benden de sıvı alınmak istediler ama zararlarınıda anlattılar ben istemedim ne olursa olsun rabbim evladımı bana nasip etti onu bana gönderdi Rabbimin emanetiydi ama çok şükürr sapa sağlam doğdu şu an 6 aylık bi kaç doktora daha git bence

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank

1.4

Amin cümlemize 🙏🏼

Az daha bekle 20 de detaylı ultrasona git perinatolojiye bir git kesinleşsin inan cik üzgünüm diyecek bir şey bulamadım Allah yardımcın olsun benimki de ağır kalp anomalisiydi asla eşim de bende aldırmadık doğsun dedik ne olacksa olsun ama doğsun

Benim şahsi fikrim bu gereksiz testlerin yasaklanması dan yana her zaman söylüyorum. Yüksek riskli çıksa bile doğru tutma ihtimali o kadar düşük ki bu konuyla ilgili detaylı araştırma yaptığında beni çok daha iyi anlayacaksınız. Kaldı ki zaten yüksek risk diyen Doktorda sorumluluk almıyor ben teste göre konuştum diyor sorumluluğu üzerinden atıyor. Allah kimseyi evladıyla sınamasın Ama bilsem kesin down sendromlu çocuğum olacak yinede aldırmazdım onun sağlıklı bı çocuktan ne farkı var Sadece bir kromozom eksikliği yüzünden kendi bebeğimin katili olmazdım. Ne onun sevgisini kendimden nede kendi sevgimi ondan mahrum etmezdim kromozoma feda etmezdim çocuğumu ondan eminim düşünmeye gerek bile yok. Yani diyeceğim o ki burda mesele aldırıp aldırmak değil. Daha doğmamış sana ihtiyacı olan senin kokunu tanıyan günahsız bebeğinin katili olabilir misin olmaz mısın. Eğer onun yaşamına son verirsen ömrün boyunca aklında şüphe kalmadan yaşayabilir misin vucdanin kabul eder mi bunu? onu düşün. Sadece aldırıp aldirmamak değil mesele.
İnan bana bu aptal testler yüzünden o kadar çok anne adayını katil ettiler ki. Aldırmayan annelere sor pişman mı ben çocuğunun ölümüne izin vermediği için pişman olan anne olacağını sanmıyorum. Ama kürtaj olduktan sonra acabalarla keskelerle kendini yiyip bitiren cok insan var

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Allah yardım olsun canm kesin sonuç mu başka doktora da git bir sıvı da ne varsa o çıkar genetik mi vs diye de inşallah kötü de çıkmaz benimki başka türlü hastaydı ona kesin karar verildi sıvı alınacaktı istemdik ama dedik hani öyle de olsa olmasa da ona kıymayacgz o doğacak dedik ama çoğu yakınıma down sendromu dediler çocuk sapa sağlam teyzemin oğlu var hiç bir şeyi yoktu hamileyken de doğunca da Allah'ın işi sonra da down sendromu oldu
Aynen katılıyorum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar