Sorum var En erken doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mervee tarafından oluşturulan En erken doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,284 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı En erken doğum
Konbuyu başlatan Mervee
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mervee

Fatoş koç

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar en erken doğum kaçıncı hafta da oluyor 🥰
Belli olmuyor bn 30 +2 2gün önce randevum vardı bebek ters dönmüş dedi doktor nerdeyse doguma alacaktı beni Allahtan sancım çıkmadı
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Neden alacaktı ki ters dönmesi ile doğuma alması arasında ki olay ne tam olarak 🤔
Valla bende anlamadım nts bagladılar sancım çıkmadı 2 haftadır yataktan kalkarken kasılmalarım oluyor sancı çıkmayınca bıraktılar beni doğum ne zaman olur dedim bayramda suyun kanmam olursa gel dedi 2 ayda süre bilir dedi

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kuzum sağlıklı bir gebelik 40 hafta sürer Gebeliğin 20. haftasından sonra ve 37. haftasından önce gerçekleşen doğumlar ise erken doğum olarak kabul edilir farklı bir deyişle hamileliğin 37. haftasından önce gerçekleşen doğumla dünyaya gelen bebekler prematüre bebek olarak tanımlanır

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Kuzum sağlıklı bir gebelik 40 hafta sürer Gebeliğin 20. haftasından sonra ve 37. haftasından önce gerçekleşen doğumlar ise erken doğum olarak kabul edilir farklı bir deyişle hamileliğin 37. haftasından önce gerçekleşen doğumla dünyaya gelen bebekler prematüre bebek olarak tanımlanır
Ya ilk doğumu 38+5 de yaptım sezeryanla ağrım falan birşeyim olmadan geçti hamilelik. Bunda 27 haftalık oldum kasıklarım da ağrı var yürürken oturduğum yerden kalkarken, bazen karın altıma şiddetli ağrı giriyor korkuyorum erken mi gelcek diye onu da bilmiyorum detaylı ultrason da doktora söyledim normal dedi ama daha öncesin de yaşamayınca bunda biraz korktum açıkçası

3 ayından sonra olan bütün doğumlar erkendir 😊yani 7 aydan sonra erken sayılmıyor 😊
Erken doğum belirtisin de kasık ağrısı devamlı oluyor mu acaba 😳

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Ya ilk doğumu 38+5 de yaptım sezeryanla ağrım falan birşeyim olmadan geçti hamilelik. Bunda 27 haftalık oldum kasıklarım da ağrı var yürürken oturduğum yerden kalkarken, bazen karın altıma şiddetli ağrı giriyor korkuyorum erken mi gelcek diye onu da bilmiyorum detaylı ultrason da doktora söyledim normal dedi ama daha öncesin de yaşamayınca bunda biraz korktum açıkçası

Kuzum düzenli bir şekilde sancin olur ise endişelenmelisin

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Canım benimde 29 haftalıkken kasılmalarım başlamıştı doktor erken doğum riskin var bebek kendini doğuma hazırlıyor ağır iş yapma demişti ben hayvan baktığım için kendimi fazla zorluyordum magnorm verdi işlerimi eşim sağolsun azalttık 39 +4 doğum yaptım

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Canım benimde 29 haftalıkken kasılmalarım başlamıştı doktor erken doğum riskin var bebek kendini doğuma hazırlıyor ağır iş yapma demişti ben hayvan baktığım için kendimi fazla zorluyordum magnorm verdi işlerimi eşim sağolsun azalttık 39 +4 doğum yaptım
Anladım canım çok sağol, en yakın zamana randevu alıp gidiyim bi doktora sabah kalkıyorum kasık ağrısı akşam yatıyorum yine öyle yatakta dönemiyorum inşallah zamansız gelmez ama hayırlısı bakalım 🤲🥰

Kuzum düzenli bir şekilde sancin olur ise endişelenmelisin
Anladım canım çok sağol 🥰

U

Umut yasin çelik

Guest

Benimde çok oluyo ağrılarım iki hamileliğimde de böyle ağrılar görmedim 2. Hamileligimde 35 haftalık doğum yaptım prematüreydi kizim 1 buçuk kilo bu seferde bebeğin sonu rahime yakın aşağıda diyo doktor erken olabilir diyo ama senin gibi çok ağrım oluyo bebek asagida olduğu için benim

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Anladım canım çok sağol, en yakın zamana randevu alıp gidiyim bi doktora sabah kalkıyorum kasık ağrısı akşam yatıyorum yine öyle yatakta dönemiyorum inşallah zamansız gelmez ama hayırlısı bakalım 🤲🥰

Anladım canım çok sağol 🥰
Rica ederim canım

Tüm sayfalar yüklendi.