Endometriozis ve hamilelik

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Baby tarafından oluşturulan Endometriozis ve hamilelik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 495 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Endometriozis ve hamilelik
Konbuyu başlatan Baby
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeryaSrbst

Baby

Kayıtlı Üye
rank
Çikolata kisti olup hamile kalan arkadaşlar nasıl bir süreç yaşadınız.Hamilelik süresince ağrılarınız oldu mu?

Ftm

Kayıtlı Üye
rank
Ben 31. haftamdayım,ilk aylarda gebelik belirtileri olarak ağrılar yaşadım onun dışında hiç ağrım olmadı, bu haftama kadarda çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım🙇‍♀️ hatta tüp bebekle ancak hamile kalırsın demişlerdi evliliğimin ilk ayında hamile kalmamın şaşkınlığını yaşadım😁 herşey için binlerce şükür🙇‍♀️

Elvan

Kayıtlı Üye
rank
Bende 2 sene kalamdim hamile Sag yumurtaligimda var 5 ve 4 cm lik iki tane cikolata kisti. Cerrahiyle aldirmadim onermediler yumurtalik kapasitem dusmesin diye kapali ameliyatla alalim diyen de oldu ben aldirmadim. Tup bebek yaptirdim 11 yumurta toplandi sadece 2 tane embriyo olustu bir tanesi bes gunluk digeri uc gunluk embriyolar. Yumurta kalitesini de düşürüyor malesef. Pko su olanlarda tek seferde 7 8 tane embriyo oluşuyor onlar daha sansli zaten tüp bebek surecinde. Ama cift tarafli kistkerle kendiliğinden hamile kalan da var hiç belli olmuyor yani bu işler Kimin nasibinde varsa o

Baby

Kayıtlı Üye
rank
Ben 31. haftamdayım,ilk aylarda gebelik belirtileri olarak ağrılar yaşadım onun dışında hiç ağrım olmadı, bu haftama kadarda çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım🙇‍♀️ hatta tüp bebekle ancak hamile kalırsın demişlerdi evliliğimin ilk ayında hamile kalmamın şaşkınlığını yaşadım😁 herşey için binlerce şükür🙇‍♀️
Rabbim sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende 2 sene kalamdim hamile Sag yumurtaligimda var 5 ve 4 cm lik iki tane cikolata kisti. Cerrahiyle aldirmadim onermediler yumurtalik kapasitem dusmesin diye kapali ameliyatla alalim diyen de oldu ben aldirmadim. Tup bebek yaptirdim 11 yumurta toplandi sadece 2 tane embriyo olustu bir tanesi bes gunluk digeri uc gunluk embriyolar. Yumurta kalitesini de düşürüyor malesef. Pko su olanlarda tek seferde 7 8 tane embriyo oluşuyor onlar daha sansli zaten tüp bebek surecinde. Ama cift tarafli kistkerle kendiliğinden hamile kalan da var hiç belli olmuyor yani bu işler Kimin nasibinde varsa o
Çok geçmiş olsun Hiç bir zaman ümitsizliğe kapilmayin.Hersey rabbimin elinde inanmaktan ve dua dan vazgeçmeyin.Nasip se ummadiginiz anda geliveriverir minik meleğiniz.🥰

Çok geçmiş olsun Hiç bir zaman ümitsizliğe kapilmayin.Hersey rabbimin elinde inanmaktan ve dua dan vazgeçmeyin.Nasip se ummadiginiz anda geliveriverir minik meleğiniz.🥰
Benm bi tanıdığımda var yılardır ne taptıysa gebe kalamadı
Tek başına çikolata kisti hamile kalmaya engel değil.Eger tüpleri açık sa,diger bütün testleri yaptirdiysa eşiyle beraber başka bir sağlık sorunu yoksa,beslenme düzenine sporuna dikkat ederek ve ümidini hiç bi zaman kaybetmeden stresten uzak bi şekilde hamile kalabilir.Evet çikolata kisti hamile kalmayı zorlastiriyor ama asla tek başına kist gebe kalmaya engel değil...

Benm bi tanıdığımda var yılardır ne taptıysa gebe kalamadı
Tek başına çikolata kisti hamile kalmaya engel değil.Eger tüpleri açık sa,diger bütün testleri yaptirdiysa eşiyle beraber başka bir sağlık sorunu yoksa,beslenme düzenine sporuna dikkat ederek ve ümidini hiç bi zaman
Rabbim sağlıkla kucaginiza almayı nasip etsin.

Tek başına çikolata kisti hamile kalmaya engel değil.Eger tüpleri açık sa,diger bütün testleri yaptirdiysa eşiyle beraber başka bir sağlık sorunu yoksa,beslenme düzenine sporuna dikkat ederek ve ümidini hiç bi zaman kaybetmeden stresten uzak bi şekilde hamile kalabilir.Evet çikolata kisti hamile kalmayı zorlastiriyor ama asla tek başına kist gebe kalmaya engel değil...

kaybetmeden stresten uzak bi şekilde hamile kalabilir.Evet çikolata kisti hamile kalmayı zorlastiriyor ama asla tek başına kist gebe kalmaya engel değil...

Son düzenleme:

DeryaSrbst

Kayıtlı Üye
rank
Çikolata kisti olup hamile kalan arkadaşlar nasıl bir süreç yaşadınız.Hamilelik süresince ağrılarınız oldu mu?

Merhaba benimde sol yumurtaligimda çikolata kisti var kist dışında bir problem yoktu ama 1 seneye yakın hamile kalamadım. 1 kerr aşılama yapıldı olmadı. 3 ay ara verdim tekrar tedaviye başladık ama yumurta şeklin bozuk tutma olasılığı düşük o yüzden aşılama yapmayalım kendiniz deneyin dedi doktor. Ve çok şükür ku şuan hamileyim . Allahım Inşallah hepimize sağlıklı sıhhatli bir şekilde evlat verir

Tüm sayfalar yüklendi.