Epidural dogum öneriyormusunuz

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ayşe Betül tarafından oluşturulan Epidural dogum öneriyormusunuz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 883 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Epidural dogum öneriyormusunuz
Konbuyu başlatan Ayşe Betül
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Elif kpln

Leyla Alkaç

Kayıtlı Üye
rank
Epidural dogum yapanlar varmı öneriyormusunuz
Ben iki hafta önce yaptım canım başın belin ağrır dediler ama çok şükür hiç sıkıntım olmadı sonrasında neskafeyi suyu bide kayısı meyve suyunu çok tüketmeyi öneriyorlar onlar iyi geliyormuş çok şükür ben aynı gün içinde ayağa kalktım sanada onerebilirim ama bana nasıl istediğimi hiç sormadılar devlette doğum yaptim

Seçil

Kayıtlı Üye
rank
Ben 2 yıl önce epidural anestezi ile normal doğum yaptım. Çok rahat bir şey tavsiye ederim. Çok deniyor kalıcı bel omuz ağrısı yapabiliyor vs. ama çok şükür bende bir şey olmadı. Doğumdan neredeyse yarım saat sonra ayağa kalktım. Sadece yan etki olarak benim yüzüm çok kaşındı nadir görülen bir yan etkiymiş. Ama o ağrıyı çekmediğim için kaşıntı bana çok sorun olmadı açıkçası. Herkesin sağlıkla bebeğini kucağına almasını dilerim 🍀

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Epidural dogum yapanlar varmı öneriyormusunuz

Ayşe hanım normal doğum için kesinlikle sancılar dayanılmaz olduğu an istenmeli epidural, çünkü insan müthiş yoruluyor sancılar yüzünden bu da anne de ve bebekte nabız düşüklüğüne kadar gidiyor. Hele suni sancı alacaksan epidurali de kesinlikle taktır. Prenses doğum diye boşa dememişler. Epiduralin yan etkileri anestezi doktorunun elinin maharetine kalmış. Sıfır yan etki için çok iyi bir anestezi uzmanı lazım ama anestezi uzmanı iui degilse epidural anestezi sonrası da spinal anestezi sonrası da baş, boyun ve bel ağrısı yaşarsın. Dediğim gibi anestezi doktoru önemli burada. Bu arada epidrual ve spinal aynı şeyler değil spinal belden aşağısıni uyusturmak için, epidrual ise uyusturmak yerine ağrı mekanizmasına etki edip ağrı hissini yok eder. Mesela rahmin Kasılmalarinı hissersiniz ama ağrı hissetmezsiniz.

B

Bbb

Guest
2 doğum yaptım ikisinde de epidural normal doğum oldu prenses doğum da diyorlar. O kadar memnunum ki kesinlikle doğru anestezi uzmanı ile tavsiye ederim. 3.kez hamileyim ve tekrar aynı şekilde epidural normal doğum yapmak istiyorum

Elif kpln

Muhammed Ali💙ömer hamza💜AYBÜKE ERVA🧚‍♀️
Mod
rank
Arkadaşların dediği gibi cnm doktor önemli doktor bilgili ise çok rahat geçer doğumun

Tüm sayfalar yüklendi.