Epidural normal doğum yapan varmı bakarmisiniz lutfen

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sevda Mustafa tarafından oluşturulan Epidural normal doğum yapan varmı bakarmisiniz lutfen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,402 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Epidural normal doğum yapan varmı bakarmisiniz lutfen
Konbuyu başlatan Sevda Mustafa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan حببتى❤️

Sevda Mustafa

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar epidural anestezi ediyolarya o gectekten sanciyi kesiyormu yani kesmiyosa boşa yaptirmasam mi acaba bide belden iğne yapılıyor aciyormu çok aşırı bilgisi olan bilgilendirme bilir mi lütfen kizlar
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Sancıyi kesiyormu ne kadar kesiyor doğum kolay olur mu

Seçilllllll

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar epidural anestezi ediyolarya o gectekten sanciyi kesiyormu yani kesmiyosa boşa yaptirmasam mi acaba bide belden iğne yapılıyor aciyormu çok aşırı bilgisi olan bilgilendirme bilir mi lütfen kizlar

Canım merhaba benim ilk dogumum epudural normal dogum olmustu. Epudural sancıyı direk kesiyor ama açılman olmaya devam ediyor. Suni de taksalar sancı hissetmıyorsun.ilk dogumum öyle kolay olmustu. Ama dogum anı zor bebeğin cıktıgını falan hissediyorsun. 2 hafta önce 2.bebeğimi normal dogum yaptım. Bebeğim gelmıstı zaten doktorum 2 3 saat icinde dogurursun demistı. Öyle olunca epudural almadım suni verdiler ama geberdim iliklerime kadar acıyı hissettim cok fena bisey ama 3 saat icinde dogum yaptım 2.dogumum daha zor oldu. İlkinde epuridal oldugu İcin cok yıpranmamıstım.

Sevda Mustafa

Kayıtlı Üye
rank
Canım merhaba benim ilk dogumum epudural normal dogum olmustu. Epudural sancıyı direk kesiyor ama açılman olmaya devam ediyor. Suni de taksalar sancı hissetmıyorsun.ilk dogumum öyle kolay olmustu. Ama dogum anı zor bebeğin cıktıgını falan hissediyorsun. 2 hafta önce 2.bebeğimi normal dogum yaptım. Bebeğim gelmıstı zaten doktorum 2 3 saat icinde dogurursun demistı. Öyle olunca epudural almadım suni verdiler ama geberdim iliklerime kadar acıyı hissettim cok fena bisey ama 3 saat icinde dogum yaptım 2.dogumum daha zor oldu. İlkinde epuridal oldugu İcin cok yıpranmamıstım.
Merhabalar teşekkür ederim yorumunuz için
Peki sizce epidural alsammi onu yapınca acı hossediyormusunuz

حببتى❤️

Kayıtlı Üye
rank
Devlette oluyr mu o bide belden mi vuuruyorlar iğneyi yoksa serumun iicne mi bosaltiyirlar

Seçilllllll

Kayıtlı Üye
rank
Devlette oluyr mu o bide belden mi vuuruyorlar iğneyi yoksa serumun iicne mi bosaltiyirlar
Devlette olmuyor özeller de oluyor. İğneyi sırttan omirilikten yapıyorlar

Merhabalar teşekkür ederim yorumunuz için
Peki sizce epidural alsammi onu yapınca acı hossediyormusunuz
Fazla bi acı hissetmiyorsun normal aşı oldugun zaman ne kadar acı hissediyorsan buda öyle bisey. Eğer açılman hemen olmazsa epudural almanı tavsiye ederim. İlk dogumum da 7 8 saat icinde acılmam olmustu ama epudural olduğu için sancı cekmedim.

Kelemnur

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba epidural doğumda bebek yine aynı yerdenmi çıkıyor yoksa sezeryangibi mi oluyor karın kesiliyormu

İnşirah 0824

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba epidural doğumda bebek yine aynı yerdenmi çıkıyor yoksa sezeryangibi mi oluyor karın kesiliyormu
Epidural dedikleri ağrı kesici gibi bişey sırttan iğneyle sıvıyı vücuduna birakiyorlar o kadar
Sadece acıyı azaltıyor uyuşukluk hissi veriyor o kadar normal doğum gibi bebek tabiki de aynı yerden çıkıyor canım

Seçilllllll

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba evet epudural dogum da normal dogum gibi bebek oradan cıkıyor🤭 karın falan kesilmiyor. Epudural açılman olana kadar bekliyorsun ya doguma girebilmek İcin o sırada çektıgın sancıyı kesiyor sancı aslında olmaya devam ediyor ama epudural olduğu için anlamıyorsun. Dogum öncesinde sancı çekmemiş oluyorsun suni bile verseler hissetmiyorsun bi bakmıssın acılman olmus hemen dogma alıyorlar

Canim bende çok istemiştim çok araştırdım ama devlette yapılmadığını söyledi doktorum o yüzden valla o sanciyi çeke çeke doğurdum.insallah kolay olur doğumun rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🙏

Kelemnur

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba evet epudural dogum da normal dogum gibi bebek oradan cıkıyor🤭 karın falan kesilmiyor. Epudural açılman olana kadar bekliyorsun ya doguma girebilmek İcin o sırada çektıgın sancıyı kesiyor sancı aslında olmaya devam ediyor ama epudural olduğu için anlamıyorsun. Dogum öncesinde sancı çekmemiş oluyorsun suni bile verseler hissetmiyorsun bi bakmıssın acılman olmus hemen dogma alıyorlar
Peki sizde bel ağrısı kalıcı oldumu öyle bir rahatsizliginiz varmı bazı epidural olanlar iki dakika ayakta iş yapamiyorum bel ağrısı hastalığı edindim vs şeyler diyorlar ne yapacağımı şaşırdım herkez bişey diyor çok korkuyorum normal doğumdan 😓

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar