Erken doğum riski var

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Kamer tarafından oluşturulan Erken doğum riski var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,220 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Erken doğum riski var
Konbuyu başlatan Kamer
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Baby l Love you Kübra

Kamer

Kayıtlı Üye
rank
Ninidarc verdi doktor ama çok şiş ve çarpıntı yapıyo plasende çok aşşagıda olduğu için erken dogum riski var gerçekten ne yapıcam bilmiyorum

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Ninidarc verdi doktor ama çok şiş ve çarpıntı yapıyo plasende çok aşşagıda olduğu için erken dogum riski var gerçekten ne yapıcam bilmiyorum
Canım benim de erken dogum riskim vardı. Hatta 20. Haftadan beri progestan kullandım dikkat ettim. Hatta 32.haftada nts ye baglandım sancı flan da çıkmadı. Hatta Bi ara rahmimde açılma bile olmuş. Ama ilaçlar tutuyor korkma. Tabiki seninde dikkat etmen lazım. Uzanırken ayaklarını yukarı kaldırabilcek şekilde uzan çok egilip kalkma, agır Bişeyler taşıma canım. Allahın izniyle birşey olmaz. Şuan 33+6 olduk bile :) Hiç kötü birşey de düşünme. Etrafımdaki çogu kişi risk varsa erken dogum olur diye konuya girip neler neler dediler. Ama ben kimseyi takmadım. Doktoruma güvendim farkedip tedaviye başlamıştık. Bide bende çok dikkat ettim. Şükürler olsun ki hiçbirşey olmadı. 20. Haftadan 34 e geldik bile :)

Kamer

Kayıtlı Üye
rank
Canım benim de erken dogum riskim vardı. Hatta 20. Haftadan beri progestan kullandım dikkat ettim. Hatta 32.haftada nts ye baglandım sancı flan da çıkmadı. Hatta Bi ara rahmimde açılma bile olmuş. Ama ilaçlar tutuyor korkma. Tabiki seninde dikkat etmen lazım. Uzanırken ayaklarını yukarı kaldırabilcek şekilde uzan çok egilip kalkma, agır Bişeyler taşıma canım. Allahın izniyle birşey olmaz. Şuan 33+6 olduk bile :) Hiç kötü birşey de düşünme. Etrafımdaki çogu kişi risk varsa erken dogum olur diye konuya girip neler neler dediler. Ama ben kimseyi takmadım. Doktoruma güvendim farkedip tedaviye başlamıştık. Bide bende çok dikkat ettim. Şükürler olsun ki hiçbirşey olmadı. 20. Haftadan 34 e geldik bile :)
Senin ilaçtan vermedi bana ama bir ilaç verdi beni maf etti her yerim şiş uyuşuyo kalbim çarpıyor bu ne biçim bişey anlamadım çok teşekkür ederim rahatladık biraz ❤️
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bişey sorabilirmiyim erken doğum riski var olayını nasıl anliyorsunuz
Doktor söyledi valla bana çok aşşagı inmiş 1kilo daha alması lazım gününü beklemeyip sezeryan olacak

Okyanusgülü

Kayıtlı Üye
rank
Benimde erken doğum riskim var canım progestan kullanıyorum ikili tarama testinde rahim ağzı kısalığı vardı ara vermişdi Dr ama kasılmalarım ve kasık ağrım var üç gündür gene başladık ayriyeten magnezyum yazdı dr

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Senin ilaçtan vermedi bana ama bir ilaç verdi beni maf etti her yerim şiş uyuşuyo kalbim çarpıyor bu ne biçim bişey anlamadım çok teşekkür ederim rahatladık biraz ❤️
Benim çevremdeki herkes progestanı kullandı canım riskli hamileligi olanlar. Ben fitil olarak kullanıyorum. Bide hap olarakta kullanılıyor progestan. Sana iyi gelmediyse şuan kullandıgın ilaç doktoruna söylemen gerekiyor. Ben her gittigimde doktorum ilaçlarda yan etki yapan olmadı iyisin dimi diye sorar Bi sıkıntı var mı diye. Doktoruna kesinlikle bildir canım. Mesela ben msj atıp ilaç yazdırabiliyorum reçete numarasıyla ilacımı alıyorum. Böyle diyolog varsa aranızda msj at Bi canım yada ara. Bu arada kaç haftalık hamilesin.

Doktor söyledi valla bana çok aşşagı inmiş 1kilo daha alması lazım gününü beklemeyip sezeryan olacak
Benim kızım 20. Haftadan beri kasıgımda rahmimde açılma bile oldu ama doktorum hiçbir zaman erken dogum yapıcaksın demedi canım. Biz ilaçla tutucaz sende dinleniceksin birşey olmucak görürsün bak dedi. 29. Haftadan beri de baş aşşagı doktorum korkma bu güzel birşey yorma, kendini suyun gelmesin sancın olursa hemen gel müdahale ederiz demişti. Beni hiç korkutmadı. Aşşagıda olunca erken dogum olucak diye birşey yok olsa bende olurdu rahmime çok yakındı hatta hastahaneye yatmam bile söz konusuydu canım. Sen korkma dikkat et Allahın izniyle birşey olmaz

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım benimde 32. Haftadan sonra erken doğum riskim vardı. Progestan magnezyum kullandım sürekli yattım 40+1 de doğum yaptım. Endişelenme ilaçlarını düzenli kullan. Sürekli dinlen. Çarpıntı için Dr ile görüş belki ilacını değiştirir.

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
Ben bu hamileliğimde kovit oldugum için erken doğumu tetikledi 27 haftadan sonra sancım vardı progesten vermişti doktorum 3 7 haftaya kadar kullandım bıraktım 1 hafta sonra doğum ettim doktoruna söyleye bilirsin o ilacı verebilir sana

Defne

Kayıtlı Üye
rank
Ay bendede kisalma vardi cift rahimliyim rahimde pihti var erken dogum kesindi 23 haftadan doguma girecektim resmen cantam falanda hazirdi igneler fitiller ilaclar derken 38+2olduk cok sukur rahatladik zorla icerde tuttuk simdide kustu gelmiyor hanımefendi emin ol hersey olacagina vzriyor rahat ol icini ferah tut cnm rabbim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar