Evlilik..

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tanışma kategorisinde 2 çocuk Annesi tarafından oluşturulan Evlilik.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,628 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tanışma
Konu Başlığı Evlilik..
Konbuyu başlatan 2 çocuk Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

Yusuf'un annesi 🧡

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba hanimlar fikirlerinize cok ihtiyacim var .. Biraz uzun olcak kusura bkmayin....ben 7 yillik evliyim evlendigimzden beri esim hep sehir disinda calisiyo,bende koyde tek yasiyom , aslinda evlendigimizde esime koyde yasamk istemedigimi solemistim esimde koyde yasamicaz diye kandirdi beni neyse evlendikten sonra koyden ayrilmak istemedi ne yaptisam olmadi, sanirim anasi ve babasi istemediler arkamdan onu korkutuyolar di kirada yaapamassiniz falan esimde onlarin etkisinde kaldi neyse koyde ev yaptik ,ben bi kac sene koyde birikim yapar gene merkeze tasiniriz dedim ama esime borc yigdi babasi , bir istedigimiz birikimi yapamadik ,simdi borcu fln bitti ama ben cok yiprandim ,evde tuvalet yok ,banyo buz tutuyo soguk suyu bile buz tutuyo ,her kis sular donuyo cok eziyet cekiyom ,her banyo yaptigimda soguktan hasta oluyom sagligimda bozuluyo,doktora gidemiyom köy oldugu icin illede yaninda biri olmasi lazim ,bi carsiya gidemiyom ,hastalansam doktora gidemiyom hep ,baskasinin eline bakiyom ,yani dunya kadar param olsada hep birilerine bagimli yasamk zorundayim ,cocugum hastalaniyo onu bile goturemiyom doktorabiktim artik ,iki cocugum var hamileliklerinde dogumlarinda hep tek basima kaldim ,ve cok yiprandim , evliligimizin ilk yillarinda esimin ailesinden cok sikinti cektim esim hep onlarin suyuna gitti artik oda hata yaptigini anladi ama ,ben yiprandim artik... evi yaparken hamileydim ve evin yapiminda bastan sono cok calistim her tuglasinda her civisinde emegim var ama artik bu evde bi gun bile yasamak istemiyom gozumde cok karardi disari cikinca bole iyim ama iceri girince duvarlar ustume geliyo ,tabi bu konuda esim beni pek dinlemiyo ,artik bi duzen kurmak istiyom esimle ama esim kirada yasamaktan korkuyo ,sanirim anasiyla babasi onu korkutuyolar ,gitmemizi istemezler evlerimiz yakin kaynanamla.onlara bagimli yasiyorum mesela bi komsunun evine gitsem onlara solemem gerek babamin evine gitsem bile bi nevi onlardan izin almamiz gerek esimle ,kisacasil evliligimde etkileri var .ben artik bagimsiz bi hayat ,ve esimle birlikte bi hayat yasamk istiyorm ,Yazin buradan tasinmak istedigimi soledim esime esim benimle gelmeze gidip tek basima iki cocugumla yasamayi dusunuyom ,kardesim yanima gel sana ucuza ev kiralar is buluruz kucuk cocugunu bana birakirsin sabah ise gidersin ,aksam alirsin ,buyuk oglum zaten ilk okula gidicek ,kucugude yazin 1 yasinda olcak ,sizce bu sartlar icinde koyde mi yasamak yoksa iki ,cocukla calismak mi daha zor ,mutlaka yasayaniniz vardir ,evliligimde yaptigim cok seyden pisman oldugum icin bundandan pisman olmaktan korkuyorum ,hem bu koyden cikip bir daha asla geri gelmek istemiyom ,hem gitmektende korkuyom ,bunalimdayim etrafimda anlatip dertlesip fikir alcagim kimsede yok ,vede koyde cok yalnizim yillardir ne bibarkadas nede bi komsu var nice bayramlar gecti bi kere bile kapimi acan olmadi ,bende kimsenin kapisini acamiyom ,evlendigimden beri esim bi kere bile beni gezmeye alis verise cikarmamistir ,ha carsiya gidip bisilet aliyom ama esim biraz cimri onu alma bunu alma ne bilim erkek dedigin esini yilda bi kerede olsa bi gezmeye cikartir bi magaza goturup alis veris yaptirir ,burda calismaktan baska bisi yok ,evden ahira hayvanlara bakarim ,ahirdan eve ,calisiyom koy isleri falan ama param bi gelirim olmuyo param olsada zaten harciycagim bi mekan yok malesef..insan calisir ama ne bilim bi hayatinida yasar ,hic olmaza ,hastaneye carsiya pazara rahatca gidip gelebilmeli diye dusunuyom..
Şuan seni burda anlayacak tek kişi benim galiba hemen hemen seninle aynı durumdayım 😑

2 çocuk Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Benim eşimin yeğeni de öyle van ozalp diye bit ilçede yaşıyor kaynanasıyşa kalıyordu gelinlerini kapıya bile çıkarmazlarmış ev işleri hariç dışarı işleri yapmazlar bu sene kavga etti de ilçeye taşındı ama gene aynı dışarı çıkamıyor eşiyle gezemiyor neden insanlar laf yapıypr diye böyle insan çok anlayacağın rabbim sabır versin sana ve bu halde olan bütün gelinlere sadece hizmetçi olarak görüyorlar malesef eşler bile anne baba sözünden çıkmaz geri kafalılar
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benim eşimin yeğeni de öyle van ozalp diye bit ilçede yaşıyor kaynanasıyşa kalıyordu gelinlerini kapıya bile çıkarmazlarmış ev işleri hariç dışarı işleri yapmazlar bu sene kavga etti de ilçeye taşındı ama gene aynı dışarı çıkamıyor eşiyle gezemiyor neden insanlar laf yapıypr diye böyle insan çok anlayacağın rabbim sabır versin sana ve bu halde olan bütün gelinlere sadece hizmetçi olarak görüyorlar malesef eşler bile anne baba sözünden çıkmaz geri kafalılar
Uzay caginda yasiyoz millet uzaya cikti biz iki cikamiyoz Allah bizi kurtarsin Allahtan kardesim baska sehirde insallah oraya tasinirizda bu tas devri hayatinda kurtulurum Allah yegeninede yardim etsin cnm

İnsanı kanser eder böyleleri kadınlar kimsenin hizmetçisi değil kadinlar değerli bastacidir hepimiz değerliyiz kendinizi kimseye ezdirmeyin
Valla benmde kanser olmama az kaldi ,burda gelinleri calistirmak icin aliyolar zaten ,Allh yardim etsin insallah kurtulcam bende burdan ,ama yasadigim bu 7 yili nasil unutcam onu bilemiyom

İnsanı kanser eder böyleleri kadınlar kimsenin hizmetçisi değil kadinlar değerli bastacidir hepimiz değerliyiz kendinizi kimseye ezdirmeyin
Valla benmde kanser olmama az kaldi ,burda gelinleri calistirmak icin aliyolar zaten ,Allh yardim etsin insallah kurtulcam bende burdan ,ama yasadigim bu 7 yili nasil unutcam onu bilemiyom

Şuan seni burda anlayacak tek kişi benim galiba hemen hemen seninle aynı durumdayım 😑
Rabbim sanada yardim etsin ,bi umudun varmi bari hayaniti duzeltebilmek icin

Rabbim sanada yardim etsin ,bi umudun varmi bari hayaniti duzeltebilmek icin

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.