Gebelikte covid 19

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Sinemsarıgül tarafından oluşturulan Gebelikte covid 19 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,411 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte covid 19
Konbuyu başlatan Sinemsarıgül
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Evinn

Sinemsarıgül

Kayıtlı Üye
rank
Ben soğuk algınlığı sanmistim hatta size de sormuştum ne yapmam lazım diye ben covidmisim test yaptırdim pozitif çıktım şimdi korkuyorum bebegime bisey olur mu diye onun canı acır mi hisseder mi çok üzülüyorum bebeğim için cevap verin nolur çok bunaldim çok üzülüyorum sizin cevaplarinız bana destek oluyor.

Son düzenleme:
M

Mrvnas

Guest
Öncelikle geçmiş olsun kesinlikle moralini yüksek tut olan olmuş artık şimdi bu hastalığı sıkıntısız atlatmaya çalış bende 7 haftalık hamileyken geçirmiştim haliyle başta baya korktum ama bol c vitamini yüksek meyveler yedim kefir ve ev yapımı sirke içtim ve sıkıntısız bir şekilde geçti bebegi de etkilememişti.

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Ben soğuk algınlığı sanmistim hatta size de sormuştum ne yapmam lazım diye ben covidmisim görümcem hastaneden koronalarin içinden çıktı ben iyiyim dedi ortak arkadaşımıza iftara gittik maskeyi yemek yerken çay içerken çıkardı geri takti yanımızda biri daha vardı ona bisey olmadi zaten o gece de kendini karantinaya almış odalari ayırmış evde asil önemli olan kişi bendim zaten hamileyim bunyem zayıf o gece geliyor benim oldugum yeere sonra kendini karantinaya aliyor bizde suçluyuz keşke girmeseydik öğrendiğimiz zaman geleceğini neyse bende sonra annemlere kalmaya gittim eşimle aynı yatakta yattık 4 aylik yeğenim var onu öptüm kokladım kayınpederim kayınvalidem yaşlı onlara gittim kimsede bisey yok dün öğrendim gorumcem pozitifmis bende test yaptırırım dedim bende pozitif çıktım şimdi korkuyorum bebegime bisey olur mu diye onun canı acır mi hisseder mi çok üzülüyorum bebeğim için cevap verin nolur çok bunaldim çok üzülüyorum sizin cevaplarinız bana destek oluyor.( bide bu anlattığım olaya yorum yaparsanuz sevinirim ben mi abartıyorum acaba geldi bizimle iftara bisey olmaz dedi sonra kendini karantinaya aldı falan)
Bende şüpheleniyordum druma sordum pozitif çıkarsam ne yapmam gerekiyor diye 5 aylık hamileyim Dr verilen ilaçları sende içeceksin o durumda dedi bebeğe zararı olmaz mı dedim ilerlemesi bebek için daha tehlikeli dedi

Sinemsarıgül

Kayıtlı Üye
rank
Bende şüpheleniyordum druma sordum pozitif çıkarsam ne yapmam gerekiyor diye 5 aylık hamileyim Dr verilen ilaçları sende içeceksin o durumda dedi bebeğe zararı olmaz mı dedim ilerlemesi bebek için daha tehlikeli dedi
Beni aradılar doktora da söyledim hap vermiyorlarmış gebelikten dolayı ağırlaşirsan söyleyin acile götürürüz hastaneye yatırırız falan dediler

elifsu♡ ecrin ada

Kayıtlı Üye
rank
S
Ben soğuk algınlığı sanmistim hatta size de sormuştum ne yapmam lazım diye ben covidmisim görümcem hastaneden koronalarin içinden çıktı ben iyiyim dedi ortak arkadaşımıza iftara gittik maskeyi yemek yerken çay içerken çıkardı geri takti yanımızda biri daha vardı ona bisey olmadi zaten o gece de kendini karantinaya almış odalari ayırmış evde asil önemli olan kişi bendim zaten hamileyim bunyem zayıf o gece geliyor benim oldugum yeere sonra kendini karantinaya aliyor bizde suçluyuz keşke girmeseydik öğrendiğimiz zaman geleceğini neyse bende sonra annemlere kalmaya gittim eşimle aynı yatakta yattık 4 aylik yeğenim var onu öptüm kokladım kayınpederim kayınvalidem yaşlı onlara gittim kimsede bisey yok dün öğrendim gorumcem pozitifmis bende test yaptırırım dedim bende pozitif çıktım şimdi korkuyorum bebegime bisey olur mu diye onun canı acır mi hisseder mi çok üzülüyorum bebeğim için cevap verin nolur çok bunaldim çok üzülüyorum sizin cevaplarinız bana destek oluyor.( bide bu anlattığım olaya yorum yaparsanuz sevinirim ben mi abartıyorum acaba geldi bizimle iftara bisey olmaz dedi sonra kendini karantinaya aldı falan)
Keşke daha dikkatli olsaymış rabbim yardımcın olsun inşallah bol bol meyve ve sarımsak tüket çabuk atlatırsın inşallah canm

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
Dün haberlerde gormustum hamılelıkde bebegı etkılemıyormus ama son zamanlarda bagısıklık dustu gu ıcın erken dogum riski olabiliyormuş sizinki daha kucukmus Allah yardımcınız olsun ınsallah atlatırsınız bol su c vitamini kecı boynuzu pekmezı tuketın yemeniz ıcmenıze ıyı bakın Rabbım sıfa versın

Tuba küntaş

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle geçmiş olsun kesinlikle moralini yüksek tut olan olmuş artık şimdi bu hastalığı sıkıntısız atlatmaya çalış bende 7 haftalık hamileyken geçirmiştim haliyle başta baya korktum ama bol c vitamini yüksek meyveler yedim kefir ve ev yapımı sirke içtim ve sıkıntısız bir şekilde geçti bebegi de etkilememişti.
Canim cok çok geçmiş olsun bende oldum 8 haftalık ken benim gebelik zaten cok riskli bir gebelikti kanamam hic durmuyor du birde uzerine kovid oldum tam oldu ama sansliydim cok şükür hafif atlattim aslinda agirdi ama asla kendimi birakmadim köyde oturuyorum ben tavuklarimdan kestim kaynattim bol bol limon sıkıp ictim hergun tadi tuafti🤮🤮🤮 aslında güzel ama iste hasta olunca öle oluyo hic bir şekilde ilac almadim asla icmem o ilaclari dedim icmedim de simdi 31 haftalik olduk ikimizde cok iyyiz cok şükür bu arada benim 4. Gebeliğim baya sıkıntı cektim kovidken doktorum ve saglik ocaginin ebesi kendine bak bebekten umudumuz yok dediler rabbime cok şükür umut Allah'tan doktor dan deil zaten rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin inşallah moral cok önemli

YagmurArar

Kayıtlı Üye
rank
Yani çok geçmiş olsun tabiki inşallah en yakın zamanda atlatırsın ama neden diye soruyorum ben aylardır evden dışarı çıkmıyorum ne annelerimi ne diğer akrabalarımı aylardır görmüyorum aman hamileyim ne olur ne olmaz kimde ne var bilmiyoruz diyorum ama sen hem görümcen koronaların içinden çıkıyor hemde aynı masa da iftar yapıyorsun o istediği kadar iyiyim desin umarım bundan sonra daha tedbirli davranırsın

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Beni aradılar doktora da söyledim hap vermiyorlarmış gebelikten dolayı ağırlaşirsan söyleyin acile götürürüz hastaneye yatırırız falan dediler
Ben 20. Haftadayım canım belki ondan öyle demiştir bana Dr benim eşim pozitif temaslı olduğum için test yaptırdım negatif çıktı şükür kendi Drum pozitif çıkarsa sende kullanacaksın o ilaçları bebeğin büyük artık kullanmaman daha tehlikeli olur dedi pozitif çıksam kullanır mıydım bilmiyorum ama öyle dedi senin bebiş küçükmüş daha çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin bol bol su iç limon kaynat iç c vitamini al meyve ye dikkat et artık kendine kolayca atlatırsın inşallah

Sinemsarıgül

Kayıtlı Üye
rank
Ben 20. Haftadayım canım belki ondan öyle demiştir bana Dr benim eşim pozitif temaslı olduğum için test yaptırdım negatif çıktı şükür kendi Drum pozitif çıkarsa sende kullanacaksın o ilaçları bebeğin büyük artık kullanmaman daha tehlikeli olur dedi pozitif çıksam kullanır mıydım bilmiyorum ama öyle dedi senin bebiş küçükmüş daha çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin bol bol su iç limon kaynat iç c vitamini al meyve ye dikkat et artık kendine kolayca atlatırsın inşallah
Inşallah geçer dua edin lütfen

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar