Sorum var Gebelikte temizlik

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde ~canan~ tarafından oluşturulan Gebelikte temizlik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 457 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte temizlik
Konbuyu başlatan ~canan~
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

~canan~

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar inşallah herkesin durumu iyidir. Malum bayram geliyor. Temizlik yapıyor musunuz. Ben biraz korkuyorum yaparken. Çok ağır iş yapmıyorum ama evi süpürürken koltukların altına falan iyice temiz olsun diye eğiliyorum sizce yapmamalı mıyım?

Çağnurrr20

💜 Ecrin Vera'm🐣 💜
rank
Merhaba kızlar inşallah herkesin durumu iyidir. Malum bayram geliyor. Temizlik yapıyor musunuz. Ben biraz korkuyorum yaparken. Çok ağır iş yapmıyorum ama evi süpürürken koltukların altına falan iyice temiz olsun diye eğiliyorum sizce yapmamalı mıyım?
Kac haftaliksin cnm Sorma bnde yapıyorum ama korka korka senin gibi

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-07-03
Gebeliğinizin 31. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık kokonat büyüklüğünde.
Bebek başını bir taraftan diğer tarafa çevirebilir. çok hareket etmesinden dolayı annede uykusuzluk olabilir. Bu haftadan itibaren yalancı doğum ağrıları (braxton hick kasılmaları) başlar. bazen erken doğum eylemi başlayabilir. ağrılar sürekli olursa mutlaka doktorunuza haber verin.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 40 cm ağırlıgı 1650 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

merve92m

Kayıtlı Üye
rank
Pratik temizlik aletler mop filan onlar yormaz

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-05-05
Gebeliğinizin 39. Haftasındasınız.
Erkek bebekler kızlara göre biraz daha ağır olurlar. bebeğiniz 3150 gr ve 50 cm. sezaryen doğum yapılabilir. Normal doğum beklenirken bebek hareketleri iyi takip edilmeli ve kontroller aksatılmamalı.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 49 cm ağırlıgı 3200 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

iki kız annesi💕🌺

Kayıtlı Üye
rank
Canm bnde başladım az az yapmaya çalışıyorum ama yinede rahatsız oluyorum bilmiyorumki ya yapmazsanda olmuyo

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende hem bayram geliyor hemde doğum bayramdan sonra diye temizliğe kalkisayim dedim .. ama yapamadım mutfak dolaplarının içini çıkarıp sildim ama mahvoldum ağrıdan bende mecbur bir günlük yardımcı abla ayarladım geldi dün yaptı herşeyin gitti .. öyle yardım edicek kimsemde yok yani var ama yok o yüzden ama.bende çok yapamdim sende dikkat et kendine eğer yeni isen daha da dikkat et ben 1.5 yıl önce 2 aylık bebeğimi düşürdüm oda genede bayram için temizlik yaparken ağır bir sehpam var birden bosluguma gelip onu kaldirdim akşamına ağrı kanama düşük yaptım o yüzden temizlik Her türlü oluyor karnimizdaki can daha önemli🌹

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Canım bende hem bayram geliyor hemde doğum bayramdan sonra diye temizliğe kalkisayim dedim .. ama yapamadım mutfak dolaplarının içini çıkarıp sildim ama mahvoldum ağrıdan bende mecbur bir günlük yardımcı abla ayarladım geldi dün yaptı herşeyin gitti .. öyle yardım edicek kimsemde yok yani var ama yok o yüzden ama.bende çok yapamdim sende dikkat et kendine eğer yeni isen daha da dikkat et ben 1.5 yıl önce 2 aylık bebeğimi düşürdüm oda genede bayram için temizlik yaparken ağır bir sehpam var birden bosluguma gelip onu kaldirdim akşamına ağrı kanama düşük yaptım o yüzden temizlik Her türlü oluyor karnimizdaki can daha önemli🌹
Ya yorma kendini kuzum ben şimdi 10 dakika yürüsem sancıdan ölüyorum 🤦🏻‍♀️sonra resmen o 10 dakikanın saatlerce ağrısını çekiyorum az önce sancım var diye duşa girdim şükür su iyi geldi

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Ya yorma kendini kuzum ben şimdi 10 dakika yürüsem sancıdan ölüyorum 🤦🏻‍♀️sonra resmen o 10 dakikanın saatlerce ağrısını çekiyorum az önce sancım var diye duşa girdim şükür su iyi geldi
Evet canım korktum bende çünkü normal bir ağrı olmuyor bıraktım mecburen. ben 2 hafta öncesine kadar yürüyordum şimdi hiç yürüyemiyorum 🙄 benimde ayağa kalkınca sağ kasığım çok batıyor doktora dün söyledim bebek tam orda başı dedi oynadık a baskı yapıyor dedi ama nedense çok açıklayıcı gelmedi bana😄 şimdi açılma falan nasıl oluyor bilmiyorum hani anlayabilirmiyim onuda bilmiyorum öyle birşey olursa birtek ondan korkuyorum

~canan~

Kayıtlı Üye
rank
Çok üzüldüm canım. Bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın inşallah. Kolay bir doğum olsun duamız tüm gebişlere 🌸
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canm bnde başladım az az yapmaya çalışıyorum ama yinede rahatsız oluyorum bilmiyorumki ya yapmazsanda olmuyo
Doğru ama gelen cevaplardan anladığım kadarıyla en iyisi yapmamak. 9 ay idare etsek bişey değil aslında. Allah korusun bebeklerimizi 🌺
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kac haftaliksin cnm Sorma bnde yapıyorum ama korka korka senin gibi
Benimki daha 15 haftalık. Ben de korkuyorum ve artık yapmamaya karar verdim. En azından dip temizlikten uzak durmak. Sadece hafif günlük ev işlerini zorlamadan yapabiliriz 🤗

Son düzenleme:

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Evet canım korktum bende çünkü normal bir ağrı olmuyor bıraktım mecburen. ben 2 hafta öncesine kadar yürüyordum şimdi hiç yürüyemiyorum 🙄 benimde ayağa kalkınca sağ kasığım çok batıyor doktora dün söyledim bebek tam orda başı dedi oynadık a baskı yapıyor dedi ama nedense çok açıklayıcı gelmedi bana😄 şimdi açılma falan nasıl oluyor bilmiyorum hani anlayabilirmiyim onuda bilmiyorum öyle birşey olursa birtek ondan korkuyorum
Açılma olsa anlamazsın ha sancın olur belki hiç olmaz herkeste faeklı . Benimde sağ kasıkta oluyor kafa baskısı yüzünden ama genelde rahime sancı giriyor bende

bahar❤️elizan

Kayıtlı Üye
rank
Kaç haftalık gebesin diyeceğim ama bunun hafta ile de alakası olmuyor ilk aylar düşük son aylarda erken doğum riski eşin yardım edebiliyorsa evi o süpürsün. Şahsen ben şuan annemin yanındayım ama en son 31 haftalıkken kendi evimi temizledim ama eşim evi komple süpürdü ben sadece sildim . Eşine söyle o komple dip köşe temizlesin sen sil sadece
İşte maalesef bütün eşler ok kadar anlayışlı oluyor benim eşim tüm gün evde yatı bari çocuğa bak dedim Yoda yok bir yandan yaramaz kızım bir yandan hamilelik vala yapa bildiğim kadar yaptı😖🥴

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Açılma olsa anlamazsın ha sancın olur belki hiç olmaz herkeste faeklı . Benimde sağ kasıkta oluyor kafa baskısı yüzünden ama genelde rahime sancı giriyor bende
Bendede öyle canım rahim ağrısı fazla ayyy bir hayırlısı ile dogursak ben başka birşey istemiyorum 😂

Tüm sayfalar yüklendi.