Gebelikte Tiroid sorun mu

• Konbuyu başlatan Yeni gebe🤗
  • Toplam 20 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yeni gebe🤗 tarafından oluşturulan Gebelikte Tiroid sorun mu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,380 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Gebelikte Tiroid sorun mu
Konbuyu başlatan Yeni gebe🤗
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Dilaraaa'
C

Cglhll

Guest
Arkadaşlar gebeliğe yeni adım atanlardanım. Tiroid ilacı kullanıyorum. Bebeğin anneye tutunmasının zor olduğunu söylüyor çevremdeki insanlar düşük tehlikesi beni üzüyor. Sizlerde bu sorun olan varmı ne gibi bi sorun olursa düşük olur diye korkmalıyım bilginiz varmı muayeneme iki hafta var endişe etmeli miyim🤔
Ben 2019 da ilk hamileliğimi yaşadım. O zaman tiroidim çıktı ilaç kullandım düzenli olarak çok şükür sağlıklı bir şekilde geçti hamileliğim ve oğlumu kucağıma aldım. Şimdi 34 haftalık hamileyim yine kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım çok şükür

Misra

Kayıtlı Üye
rank
Hiç korkma ben de daha hamileliğin çok başındayım 4.52 cikti troid. Aslında çok da yüksek değil ama ben de ilaç kullanmaya başladım yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Doktora gebelik de ilaç kullanmak istemediğimi bebeğe Zarari olmasından korktuğumu söyledim. Eğer kullanmazsan bebeğe daha çok zarari olur dedi. Yorumları da okudum kullanan epey hamiş var ☺️

Meleğimmmm

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşlar gebeliğe yeni adım atanlardanım. Tiroid ilacı kullanıyorum. Bebeğin anneye tutunmasının zor olduğunu söylüyor çevremdeki insanlar düşük tehlikesi beni üzüyor. Sizlerde bu sorun olan varmı ne gibi bi sorun olursa düşük olur diye korkmalıyım bilginiz varmı muayeneme iki hafta var endişe etmeli miyim🤔
Doktor sana ilacını verirse ona göre iç dozu 25 mg dan başlatır yüksekten başladıysan içme aile hekimini arayıp bilgi al

Fatma02

Kayıtlı Üye
rank
Bnde troid hastasym 11 senedir hap kullanıyorum şuan 33 haftalık gebeyim her ay tiroid kontrolüne gittm Allah'a şükür bugüne kadar hiç skntim olmadı

F

Fatma 123

Guest
Benimde tiroid sorunum var hatta 25 kök yetmedi doktor 50lik başladı doktor eğer ilaç tedavisi olunmazsa bebekte gelişim geriliği ve zeka geriliği yapabileceğini söyledi , korkma düşük tehlikesi olmaz olsaydı doktor tavsiye etmezdi

Asel'in annesi ❤️

Kayıtlı Üye
rank
Peki bu insanlar niye bana sanki çocuğu düşürecek mişim gibi söylemlerde bulunuyorlar ki Allah'a şükür ayrım sızım yok kan cıvıtıcısı içmen gerek falan dediler bebek bu hastalıktan ötürü tutunamıyormuş dediler bende benmi çok rahatım bişeyler mi yapmam gerekiyor diye endişe ettim ama takmayacağımm yaa Rabbim büyük sizlerden böyle şeyler duyunca rahatladım teşekkür ederim 🌹
Onlar söyler kuzum milletin ağzı çuval değil ki büzesin basım çok agiyor de inan ona bile tümör derler bu millet böyle kuzum banada neler dediler neden çocuk yaptın triodun varken bebek sakat dogucak engelli olucak diye ama ben hiç kimseyi takmadım yaptım kullandım doğurdum Allah'ıma bin şükür olsun 🙏 prensesim dünyaya geldi he bebeğim sakat olsaydı yine dogurucaktim iyiyken iyide kötü olunca mi olmuyor aman boşver canm sen duzenli ilacını iç gerisini hiç düşünme rabbim en iyisini bilir

Fındık

Kayıtlı Üye
rank
Benim var aynı sorunum evet bebeğin gelisiminde etkisi çok ilaç kullaniyorum hemde 100luk ben bu yüzden 3 cu çocuğumu kaybettim karnimda oldu 31 haftalıkken şimdi 4uncu hamileliğim ve sağlıklı hatta bugün geldim tiroid konturollerinden degerlerım düşmüş normalle gelmiş calismiyordu hiç degerlerimde yüksekti hamilelikte degerlerım 3.00 yada 3.30 civarında olması gerekiyormuş korkma ilcalrini düzenli kullan ve ayda 1 sefer konturolle git sana tavsiyem

Eslemin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Benim var aynı sorunum evet bebeğin gelisiminde etkisi çok ilaç kullaniyorum hemde 100luk ben bu yüzden 3 cu çocuğumu kaybettim karnimda oldu 31 haftalıkken şimdi 4uncu hamileliğim ve sağlıklı hatta bugün geldim tiroid konturollerinden degerlerım düşmüş normalle gelmiş calismiyordu hiç degerlerimde yüksekti hamilelikte degerlerım 3.00 yada 3.30 civarında olması gerekiyormuş korkma ilcalrini düzenli kullan ve ayda 1 sefer konturolle git sana tavsiyem
Söylediklerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim bilgilendirdiğimiz için

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kuzum bir arkadaşım da tiroid den ilaç kullanıyor ve su an 23 haftalık gebe

Tüm sayfalar yüklendi.