Görümce

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Aylin0702 tarafından oluşturulan Görümce başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 844 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Görümce
Konbuyu başlatan Aylin0702
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

Aylin0702

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar. İkinci çocuğuma hamileyim, daha 7 hafta. Çok stresli ve yorgunum. Kaç haftadır bütün gün midem bulanıyor. Evde sürekli yatma pozisyonundayım. Yemek pişirmek benim için şuan eziyet, kokudan dayanamıyorum. Şimdi asıl problem şu, görümcem! eşimin ailesi başka şehirde oturuyor ve ayda yılda bir ziyaret ederler. Bir kaç hafta önce k.validem ve k.peder ziyarete geldiler gittiler. Şimdi de görümcem diyor ki biz size geleceğiz. Yani görümcem, eşi , 1,5 yaşlardaki ikiz çocukları, eşimin erkek kardeşi ve sevgilisi. Benim rahatsız olduğumu biliyorlar, hiç misafir ağırlayacak durumda değilim. Eşim tatlı bir dilde anlatıyor ona ama anlayan yok, yinele ısrarla gelecez diyor. Bide ikiz çocukları etrafı dağıtıp kıranlardan. Biz daha nasıl anlatacağız? Artık gelme demek kaldı, ama başka türlü anlamıyor. Sadece kendini, tatilini, düşünüyor. Ben eşime diyorum ki, bize sahip çık koru. Bizim isteklerimiz ön plana koy. Benim ve bebeğimin Sağlığı ön planda olsun. Ama eşim kırmak istemiyor ablasını, bana yapacak bir şey yok diyor. Sizce bu kadar ısrar ve emrivaki normal mi? Benim söz hakkım hiç mi yok, hele hamileyken?

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar. İkinci çocuğuma hamileyim, daha 7 hafta. Çok stresli ve yorgunum. Kaç haftadır bütün gün midem bulanıyor. Evde sürekli yatma pozisyonundayım. Yemek pişirmek benim için şuan eziyet, kokudan dayanamıyorum. Şimdi asıl problem şu, görümcem! eşimin ailesi başka şehirde oturuyor ve ayda yılda bir ziyaret ederler. Bir kaç hafta önce k.validem ve k.peder ziyarete geldiler gittiler. Şimdi de görümcem diyor ki biz size geleceğiz. Yani görümcem, eşi , 1,5 yaşlardaki ikiz çocukları, eşimin erkek kardeşi ve sevgilisi. Benim rahatsız olduğumu biliyorlar, hiç misafir ağırlayacak durumda değilim. Eşim tatlı bir dilde anlatıyor ona ama anlayan yok, yinele ısrarla gelecez diyor. Bide ikiz çocukları etrafı dağıtıp kıranlardan. Biz daha nasıl anlatacağız? Artık gelme demek kaldı, ama başka türlü anlamıyor. Sadece kendini, tatilini, düşünüyor. Ben eşime diyorum ki, bize sahip çık koru. Bizim isteklerimiz ön plana koy. Benim ve bebeğimin Sağlığı ön planda olsun. Ama eşim kırmak istemiyor ablasını, bana yapacak bir şey yok diyor. Sizce bu kadar ısrar ve emrivaki normal mi? Benim söz hakkım hiç mi yok, hele hamileyken?
Ay en sinir olduğum şey hamileyken misafir ağırlamak ben kimse gelmesin evime isterdim zaten kendimle uğraşıyorum birde onlarla uğraşamam seni okadar iyi anlıyorum ki bende perişan oluyorum hamileyken bence sende annenlere git biraz kal gelmesinler diye yoksa onlarda düşünce yok gelirler yine

Aylin0702

Kayıtlı Üye
rank
Ay en sinir olduğum şey hamileyken misafir ağırlamak ben kimse gelmesin evime isterdim zaten kendimle uğraşıyorum birde onlarla uğraşamam seni okadar iyi anlıyorum ki bende perişan oluyorum hamileyken bence sende annenlere git biraz kal gelmesinler diye yoksa onlarda düşünce yok gelirler yine
Maalesef benim ailem başka ülkede. Şuan ablası bize küs, siz bizi istemiyorsunuz, hayırdır, ben biz aile sanıyordum ama yanılmışım. Sizin eve bir daha da gelmem gibilerden konuştu artık

Aylin0702

Kayıtlı Üye
rank
Özel hastaneye gidiyorsan doktoruna dinlenmeye ihtiyacım var eşim anlayışsız çok halsizim hep kusuyorum 1 gecede olsa beni alır mısınız de herkese de düşük tehlikem var de 😁 biraz yalanın dibine vurmuş gibi olacak ama itiraf edeyim ben öyle yapmıştım🤭
Umrunda mı sanki benim halim. Tam tersi diyor ki biz seni rahatsız etmeyeceğiz. Biraz gürültü patırtı olur ama sen ona göz yumarsın diyor))
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yani gelince sana bir yararı olacakmıydı yoksa küsmesi iyimi oldu bilemedim
Ben Tabiki bana kimse küsmesin isterim ama ben kimseyi görmekte istemiyorum.

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Normalde nasıl biri gelince yardımı dokunur mu ona bak valla ben zorla getirtiyordum ya da kendim gidiyordum 2 görümcem var biri biraz uzak ama yine de gelmeye çalışırdı kendi yemeğimi yiyemezdim diye onlar yapardı temizlik ve kış hazırlıkları da dahil sağolsunlar o da öyle biriyse bence gelsin işine yarar

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Umrunda mı sanki benim halim. Tam tersi diyor ki biz seni rahatsız etmeyeceğiz. Biraz gürültü patırtı olur ama sen ona göz yumarsın diyor))
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben Tabiki bana kimse küsmesin isterim ama ben kimseyi görmekte istemiyorum.
Hormonlardan dolayı böyle hissediyorsun gelince bir yardımı olacaksa ona göre karar ver bence konuşup konuşmamakta yok sadece hizmet bekleyecek biriyse bir süre küs kalsın yapacak birşey yok

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Ha şöyle de bir şey var kendim için konuşuyorum kardeşim şu an sözlü ama onlar ayrı şehirde ben ayrı keşke yakın olsak da ben de kardeşimin evine gidebilsem diyorum peki kız beni isteyecek mi pek de umrumda olmaz diye düşünüyorum kardeşim için giderim diyorum ha kızı tanıyorum çok hoş çok şeker biri ama kendi içinde nasıldır bilemem iyise de değilse de gitmek isterim kardeşimin evini görmek eşiyle nasıllar bilmek isterim açıkçası hakkımdır bence bir abla olarak ve ufak da olsa bir katkım olursa ikisine de mutlu

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Ha şöyle de bir şey var kendim için konuşuyorum kardeşim şu an sözlü ama onlar ayrı şehirde ben ayrı keşke yakın olsak da ben de kardeşimin evine gidebilsem diyorum peki kız beni isteyecek mi pek de umrumda olmaz diye düşünüyorum kardeşim için giderim diyorum ha kızı tanıyorum çok hoş çok şeker biri ama kendi içinde nasıldır bilemem iyise de değilse de gitmek isterim kardeşimin evini görmek eşiyle nasıllar bilmek isterim açıkçası hakkımdır bence bir abla olarak ve ufak da olsa bir katkım olursa ikisine de mutlu
Aynen bazen empati yapmak lazım benim de erkek kardeşim var göremeyecek miyim yani gelinle anlaşamasak? Hem belki onun çocuğu daha da yaramaz olacak o zaman bizde mi kardeşimizi eve almayalım ya da tam tersi eşim benim kardeşimi evimize kabul etmese büyük sıkıntı çıkarırım mesela.Tamam belki şimdi rahatsızsın ama bence başında gelip gitmesi daha bile iyi ileride hamilelik daha da ağır basacak insanın adım atacak hali kalmıyor ben son 2 ay yataktan kalkamadım ağırlıktan

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar