Günaydın hanımlar, bahar alerjisi sorunu olanlar var mı aranızda?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Günaydın hanımlar, bahar alerjisi sorunu olanlar var mı aranızda? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 845 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Günaydın hanımlar, bahar alerjisi sorunu olanlar var mı aranızda?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sarıcivciv41

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Şu mart ayı girer girmez hemen boğazım şişiyor, burnum tıkanıyor nezle gibi bir şey oluyorum ya. Başka yaşayan var mı bunu? Ne yapsam iyi gelir? Şu an annemler deyim (Almanya) o yüzden doktora gidemiyorum. Anca eve dönünce (Hollanda) haftaya gidebilirim o zamana kadar ne yapsam?

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Şu mart ayı girer girmez hemen boğazım şişiyor, burnum tıkanıyor nezle gibi bir şey oluyorum ya. Başka yaşayan var mı bunu? Ne yapsam iyi gelir? Şu an annemler deyim (Almanya) o yüzden doktora gidemiyorum. Anca eve dönünce (Hollanda) haftaya gidebilirim o zamana kadar ne yapsam?
Oğlumda var bahar alerjisi oda ayni sizin gibi hapşırık burun akıntısı alerji şurubu var ama oda gerek duyulmayan icilmiyor sabah 05.00 ile saat 10.00 arasi polenlerin en cok salindigi saatler bu saatlerde disariya cikmayin kapi pencere acmayin kıyafet ve esyalarinizi disarda birakmayin aksamlari yatmadan duş alın dışarda giydiginiz kıyafetleri hemen degistirin klima kullanımı varsa filtresi ni sık sık temizle yin oğluma bunları uyguluyorum bahar alerjisi daha az etki ediyor Burun spreyi kullanabilirsiniz tıkanıklık icin geçmiş olsun alerjik bünye cok zor 🤦

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Oğlumda var bahar alerjisi oda ayni sizin gibi hapşırık burun akıntısı alerji şurubu var ama oda gerek duyulmayan icilmiyor sabah 05.00 ile saat 10.00 arasi polenlerin en cok salindigi saatler bu saatlerde disariya cikmayin kapi pencere acmayin kıyafet ve esyalarinizi disarda birakmayin aksamlari yatmadan duş alın dışarda giydiginiz kıyafetleri hemen degistirin klima kullanımı varsa filtresi ni sık sık temizle yin oğluma bunları uyguluyorum bahar alerjisi daha az etki ediyor Burun spreyi kullanabilirsiniz tıkanıklık icin geçmiş olsun alerjik bünye cok zor 🤦
Ay çok teşekkürler, ben hamilelikte dolayı yürüyüş yapmaya çıkmıştım parka 2 gün önce sabah saat 8 gibi ondan sonra böyle tıkandım resmen. Baharın geldiği aklımdan çıkmış yoksa parka erkenden gitmezdim.

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Ay çok teşekkürler, ben hamilelikte dolayı yürüyüş yapmaya çıkmıştım parka 2 gün önce sabah saat 8 gibi ondan sonra böyle tıkandım resmen. Baharın geldiği aklımdan çıkmış yoksa parka erkenden gitmezdim.
Saat 10.00 dan sonra yürü bundan sonra canim bide park bahçe gibi yoğun ağaç çiçek olan yerlerden uzak dur hamilelikte ilaçta kullanılmıyor sag salim al yavrunu kucagina 🙏🥰

Anneadayadayı

Kayıtlı Üye
rank
Benim var baş ağrısı burun akıntısı yapıyor ve sadece allerset ilaç geçiriyor biiznillah. Ama gebeyiz diye kullanamayız heralde. Başka çare bilmiyorum canım
Al benden de o kadar hap kullanamıyorum die ne yapacagım şaşırdım. Artık tek çarem bol bol çay içmek içine biraz limon, bal ve kara biber koyuyorum boğaz ağrımı hafifletiyor.

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Ayy nefret ediyorum ben de de var burun tıkanıklığı baş ağrısı ve çokça hapşırma yapıyor 🤦🏻‍♀️ genellikle yoğurt iyi geliyor bana ilaç kullanmadım hiç doktorlar önceden vermişti bir daha almak istemedim normal kendiliğinden geçmesini bekliyorum alıştım artık

Sarıcivciv41

Kayıtlı Üye
rank
Geçmş olsn öncelkle benmde çocuklğmdan beri bahar alerjm vardı 3 senedir hiç olmuyordu 1haftadr maf oldum burnum gözlerim boğazlarm berbat oldu yine başladı sanırım bu alerji durumu gerçi hamilelerde burun tıkanklğı çok olurmuş ve hamile nezlesi diye bi durum varmş onada yakalanmş olabilriz. Burun için okyanus suyu,tuzlu su öneriyolar sadece o iyi geliyor eczanelerde oluyor başka bişeyde kullanamıyoruz malesef deneyin derim.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar