Sorum var Günde kaç öğün

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde bebeğimlegüzel tarafından oluşturulan Günde kaç öğün başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 384 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Günde kaç öğün
Konbuyu başlatan bebeğimlegüzel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Doğa'm 💜

Bager duha 👼🤍

Kayıtlı Üye
rank
Cicibebenin kilo aldırdıgını duymuştum ama aynı zamanda çokta zararlıymıs o yüzden kararsızım verip vermemekte 🫤
Canım ben cici bebe veriyorum sma da kilo oldiriyor die biliyorum yemeklerin dışında ek olarak verebilirsin pirinç de corbalarinda kat bence somun ekmek de kilo alımına yardımcı olur günde 4 öğün muhakkak bı kase yedir bunlar işe yarayacaktır 9.10 aylık olunca kilo alımları yavaşlıyor çok hareketli oldukları için 1 yaşına kadar kilo verebiliyorlar

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Uyutmadan hemen once cicibebe islayip yedirirsen daha hizli kilo alimi saglayabilirsin. Yani en azindan bir ara ben yedirdigimde ise yaramıştı
Canım birazda çocuğun gelişimine bağlı aslında örnek vereyim ben ilk çocuğumda çok üstüne titrerdim elimde tabak peşinde dolanirdim her türlü çorbayı denerdim kilo alsın diye yatmadan önce cici bebe yoğurt muz verirdim ama hiç kilo almazdı🥰halende öyle ama ikinci çocukta tecrübe edindim ya artık fazla üstüne düşmedim yemek istediği zaman verdim hiç zorlamadim ama maşallah kilosu çok iyi abisiyle araları bi buçuk yaş nerdeyse aynı kilodalar 🥰demem o ki her çocuğun gelişimi kendine özel o kadar da uğraşmayacaksin zorlamayla olmuyor

Çağnurrr20

💜 Ecrin Vera'm🐣 💜
rank

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-07-03
Gebeliğinizin 31. Haftasındasınız.
Bebeğiniz yaklaşık kokonat büyüklüğünde.
Bebek başını bir taraftan diğer tarafa çevirebilir. çok hareket etmesinden dolayı annede uykusuzluk olabilir. Bu haftadan itibaren yalancı doğum ağrıları (braxton hick kasılmaları) başlar. bazen erken doğum eylemi başlayabilir. ağrılar sürekli olursa mutlaka doktorunuza haber verin.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 40 cm ağırlıgı 1650 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Kemik sulu sebze çorbası,yumurta , yoğurt, pirinç unu,muz ,elma , avokado
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

7.800 bu arada herkes zayıf olduğunu söylüyordu bu ay sağlık ocağı da kilosunun az geldiğini söyledi

7.800 bu arada herkes zayıf olduğunu söylüyordu bu ay sağlık ocağı da kilosunun az geldiğini söyledi
7.800

7.800
Ben belirli saatlerde veriyorum vermesen hiç sesi çıkmaz çünkü iştahlı bir bebek değil

7.800
Ben belirli saatlerde veriyorum vermesen hiç sesi çıkmaz çünkü iştahlı bir bebek değil
Aynı Birebir söylediğin şeylerden veriyorum sabah öğle ikindi akşam veriyorum ve emiyorda gün içinde 4 5 defa
Benim oglumda 8 buçuk aylık yoğurt çorbası şehriye tarhana çorbası muz püresi yoğurt meyve pureleri veriyorum 7.800

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Kemik sulu sebze çorbası,yumurta , yoğurt, pirinç unu,muz ,elma , avokado

7.800

7.800

7.800
Aynı Birebir söylediğin şeylerden veriyorum sabah öğle ikindi akşam veriyorum ve emiyorda gün içinde 4 5 defa
Sen onu sağlık ocağına değil çocuk doktoruna sor kuzum aslında kilosu iyi yani ideal . Çocuk doktoru kötü derse stres yap. Sağlık ocakları insanın moralinin içine ediyor. Ama öğünü arttır. Her sabah pekmez ver bsk iştahı nasıl artıyor

Gökçe ❤️ Gökperi ❤️ Barış

Gökçem❣️ Gökperim❣️ Barış Hamzam❣️
rank
Bebegin kac kilo ve ek gida olarak neler veriyorsun bacim?

Bize doktorumuz gunluk 4 kucuk kase yemek verebilecegimizi soylemisti. Hatta bunlari kategorilendirmisti. 1 kase ev yapimi yogurt, 1 kase ev yapimi meyve püresi, 1 kase kemik suyuna corba, 1 kase de sebze olabilir demisti.
Bunların hepsini bir günde mi yiyecek yani ben 2 kez veriyorum oğluma sebze püresi ve meyve püresi yoğurtla bebe bisküvisi veriyorum ve mama içiyor

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Ben de 4 kez yedirememistim, 3 ogun yedirmistim. Hala 4 ogun yiyemiyor 🤦
Bünyesi ile alakalıdır annesi sıkıntı yapma . Hoş ben kayraya 4 öğünden fazla veriyorum çocuk hala kendi ayında olan çocuklarla aynı kilo 😂😂ama aşırı hiperaktif asla oturmuyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar