Hastane Çantası-Doğum Öncesi Acil İhtiyaç Listesi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selin.33 tarafından oluşturulan Hastane Çantası-Doğum Öncesi Acil İhtiyaç Listesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,215 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hastane Çantası-Doğum Öncesi Acil İhtiyaç Listesi
Konbuyu başlatan Selin.33
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mariya'm

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar 7. ayımızı bitirmek üzereyiz artık alışverişimizi yapmaya başladık tecrübeli annelerimize danışmak istedim ilk bebişimiz olduğu için kulaktan dolma fikir sahibiyim hastane çantanıza kendiniz ce bebiş için neler koydunuz bebişiniz ilk 40 günü için özellikle en çok neye ihtiyaç duydu siz en çok neler kullandınız ilk etapta markalarıyla yazabilir misiniz şampuanı, kremi vs 😇🙏🌺

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Hastane çantana bebek için
10 lu hastane çıkışı koy onun battaniyesi falan var zaten
5 li 3lü takım koy bazen bebekler mekonyumu çok biriktirmiş oluyor enseden çıkarabiliyor 😂😂😂
Zıbın al 1 tane zaten 10 lu takımda
da oluyor yeter
Emzik vermeyi düşünüyosan emzik
10 adet bez
Pamuk veya ıslak mendil hangisini kullanacaksan
Puset veya ana kucağı yine tercihine göre
Meme ucun yoksa manuel el pompası
Kış bebeği olacak bi tane de kalın battaniye.
Kendin için taburcu olurken giyebileceğin eşofman takımı
2 tane pijama takımı kanaman olucak kirlenirse değiştirebilmek için yedekli git
Hasta bezi mutlaka al sürekli değiştireceksin altını çünkü
İç çamaşırı havlu kağıt ıslak mendil çorap terlik
Halin olursa makyaj malzemesi vs 😂😂
Şuan için bunlar geldi aklıma ama internete yazsan aslında listeler çıkıyor

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar 7. ayımızı bitirmek üzereyiz artık alışverişimizi yapmaya başladık tecrübeli annelerimize danışmak istedim ilk bebişimiz olduğu için kulaktan dolma fikir sahibiyim hastane çantanıza kendiniz ce bebiş için neler koydunuz bebişiniz ilk 40 günü için özellikle en çok neye ihtiyaç duydu siz en çok neler kullandınız ilk etapta markalarıyla yazabilir misiniz şampuanı, kremi vs 😇🙏🌺
Canim bebek için hastane çıkış takımı 2 tane set oluyo içinde herşey olan battaniyeli onlardan herkeste aynı mi bilmem ama benim cocuklarim hastanede kaldığı süre boyunca çok.çiş yapıp dışına cikarmisti o yüzden 2 tane koydum ıslak mendil bez tek marka al sürekli değişik marka alma pisik olabilir pisik kremi bepantol yada sudo krem çok iyi bebe yağı al mutlaka cildi çok kuru olabilir banyodan sonra yaglaman için bebisi senin için de 2 pijama ikişer iç çamaşırı terlik çorap üzerine hırka yelek gibi bisey al kapalı isen kırmızı yemeni aciksanda kırmızı kurdele bebegin yatacağı hastanede beşik var onun üzerini örtmek için sarı yemeni sarılık olmasın diye orterlerdi eskiden hasta bezi normal doğumda olsa sezeryan de olsa cirtli bezlerden al doğum sonrası muayene oluyo rahat etmen için ped de al yanına lansinoh un gogus ucu kremi var catlaklara birebir bana çok iyi gelmişti o zamanlar aklıma gelen bunlar

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
İlk 40 gün çocuğun kıyafeti pislenmiyor açıkçası sadece emdiği süt ağzından akıyor çok mendiller alabilirsin yeni doğan kuyafet alışverişini abartma sen daha 3. Takıma geçmeden 1. Takım dar gelecek ona çok çabuk büyüyor 3 aylık al alacaklarını ki tahmini kilo ne olur bilmiyorum kilolu doğarsa yenidoğan kıyafetlerini 40 ı çıkmadan kullanamaz oluyosun zaten
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şampuan krem yağ pişik kreminde de ben en başından beri mustela kullandım aslında mükemmel 1 kere bile kızarmadı popişi bezde sleepy kullandım ama doktor oğlumun atopik cilt yapısı olduğu için biodermanın ürünlerine geçmemi söyledi onlarda iyi baya iyi hemde

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Hastane çantana bebek için
10 lu hastane çıkışı koy onun battaniyesi falan var zaten
5 li 3lü takım koy bazen bebekler mekonyumu çok biriktirmiş oluyor enseden çıkarabiliyor 😂😂😂
Zıbın al 1 tane zaten 10 lu takımda
da oluyor yeter
Emzik vermeyi düşünüyosan emzik
10 adet bez
Pamuk veya ıslak mendil hangisini kullanacaksan
Puset veya ana kucağı yine tercihine göre
Meme ucun yoksa manuel el pompası
Kış bebeği olacak bi tane de kalın battaniye.
Kendin için taburcu olurken giyebileceğin eşofman takımı
2 tane pijama takımı kanaman olucak kirlenirse değiştirebilmek için yedekli git
Hasta bezi mutlaka al sürekli değiştireceksin altını çünkü
İç çamaşırı havlu kağıt ıslak mendil çorap terlik
Halin olursa makyaj malzemesi vs 😂😂
Şuan için bunlar geldi aklıma ama internete yazsan aslında listeler çıkıyor
Teşekkürler cevabınız için 🌺 uzun bir liste tabi yazaması da uzın oluyor ama internetten gereksiz şeyler de yazılmış listelere yaşayanlar daha iyisini bilir hasta bezi görmedim mesela ben baktığım yerlerde 🙏😇

Canim bebek için hastane çıkış takımı 2 tane set oluyo içinde herşey olan battaniyeli onlardan herkeste aynı mi bilmem ama benim cocuklarim hastanede kaldığı süre boyunca çok.çiş yapıp dışına cikarmisti o yüzden 2 tane koydum ıslak mendil bez tek marka al sürekli değişik marka alma pisik olabilir pisik kremi bepantol yada sudo krem çok iyi bebe yağı al mutlaka cildi çok kuru olabilir banyodan sonra yaglaman için bebisi senin için de 2 pijama ikişer iç çamaşırı terlik çorap üzerine hırka yelek gibi bisey al kapalı isen kırmızı yemeni aciksanda kırmızı kurdele bebegin yatacağı hastanede beşik var onun üzerini örtmek için sarı yemeni sarılık olmasın diye orterlerdi eskiden hasta bezi normal doğumda olsa sezeryan de olsa cirtli bezlerden al doğum sonrası muayene oluyo rahat etmen için ped de al yanına lansinoh un gogus ucu kremi var catlaklara birebir bana çok iyi gelmişti o zamanlar aklıma gelen bunlar
Çok teşekkür ederim göğüs ucu kremini de listeme ekledim bebişler kadar bize de hazırlık gerek yaşayanlar daha iyi biliyor 🙏🌺

Çok teşekkür ederim göğüs ucu kremini de listeme ekledim bebişler kadar bize de hazırlık gerek yaşayanlar daha iyi biliyor 🙏🌺

İlk 40 gün çocuğun kıyafeti pislenmiyor açıkçası sadece emdiği süt ağzından akıyor çok mendiller alabilirsin yeni doğan kuyafet alışverişini abartma sen daha 3. Takıma geçmeden 1. Takım dar gelecek ona çok çabuk büyüyor 3 aylık al alacaklarını ki tahmini kilo ne olur bilmiyorum kilolu doğarsa yenidoğan kıyafetlerini 40 ı çıkmadan kullanamaz oluyosun zaten

Şampuan krem yağ pişik kreminde de ben en başından beri mustela kullandım aslında mükemmel 1 kere bile kızarmadı popişi bezde sleepy kullandım ama doktor oğlumun atopik cilt yapısı olduğu için biodermanın ürünlerine geçmemi söyledi onlarda iyi baya iyi hemde
Teşekkürler markalar için özellikle benim en çok takıldığım konuydu ablam unibabyle büyüttü iki çocuğunu da ama 7 yıl geçti üzerinden şimdi dediğiniz gibş mustelka ön planda 🌺🙏

Mariya'm

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaslar hemen herseyi yazmislar ben ek olarak sunu oneririm genelde ne de olsa bez diye marka cok onemsenmiyor ama prima kullan ben kizim da bir kez bile pisik sorunu yasamadim bir ara baska bir beze geceyim dedim baktim cildi tepki vermeye basladi hemen döndüm ben bebek bezi olarak bunu oneririm kesinlikle degiyor..

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar