Sorum var Hastane çantası

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yusuf miran tarafından oluşturulan Hastane çantası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 236 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hastane çantası
Konbuyu başlatan Yusuf miran
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Çağnurrr20

Bager duha 👼🤍

Kayıtlı Üye
rank
İlk hamileligim oldugu icin bilmiyorum Hastane çantasına neler koymam gerekli lütfen yardımcı olurmusunuz
Bebek bataniyesi iki tane bı kalın bir ince hamileligin bu aralar olacaksa kendin için iki pijama takımi bebeğin için iki takım elbise bı "hastane çıkışı" bebek bezi bebek maması biberon da bulundur bence canım kendin için 3 4 tane hasta bezi kendin için ince bir battaniye de koyabilirsin canım suanlik aklıma gelenler bunlar

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
İlk hamileligim oldugu icin bilmiyorum Hastane çantasına neler koymam gerekli lütfen yardımcı olurmusunuz
Bebek için 3-4 adet tulum 4 adet hastane çıkış takımı mevsime uygun bir battaniye ak kuzum birde muslin örtü birkaç adet eldiven ve birkac çorap emzik doğan islak mendil yeni doğan bez
senin için ise hijyenik ped bol miktarda iç çamaşırı çorap kolay emzirme sağlayacak birkaç pijama takımı gecelik havlu hastane çıkışında giyeceğin rahat kıyafetler olsun kuzum

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Canım bende geçen hafta hazırladım benimde ilk olucak bende bebek için hemşireye verilecek olarak ayrı hazırladım üstünde ebeye verilecek yazdım içinde iç zıbın Alt üst takım eldiven çoraplı alt koydum ekstra çorap koydum battaniye bere bebek bezi bunlar ayrı yedek bir cantayada gene 2 takım 2 tane gene battaniye koydum yedek çorap ıslak mendil pişik kremi yeni doğan Biberon yenidoğan emzik birde bol bol ve koydum

Kendim içinde 2 adet emzirme ozellikli gecelik koydum pijama koymadım ikiside elbise gecelik 3 adet alt çamaşır
Emzirme sütyeni hastane terliği Orkid koydum 2 paket 2 farklı özellikli patik çorap koydum birde havlu koydum bence inşallah eksiğim yoktur varsada artık hastaneden alınır ben bunları koydum canım belki sanada destek ve fikir olur

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Canım bende geçen hafta hazırladım benimde ilk olucak bende bebek için hemşireye verilecek olarak ayrı hazırladım üstünde ebeye verilecek yazdım içinde iç zıbın Alt üst takım eldiven çoraplı alt koydum ekstra çorap koydum battaniye bere bebek bezi bunlar ayrı yedek bir cantayada gene 2 takım 2 tane gene battaniye koydum yedek çorap ıslak mendil pişik kremi yeni doğan Biberon yenidoğan emzik birde bol bol ve koydum

Kendim içinde 2 adet emzirme ozellikli gecelik koydum pijama koymadım ikiside elbise gecelik 3 adet alt çamaşır
Emzirme sütyeni hastane terliği Orkid koydum 2 paket 2 farklı özellikli patik çorap koydum birde havlu koydum bence inşallah eksiğim yoktur varsada artık hastaneden alınır ben bunları koydum canım belki sanada destek ve fikir olur
Orkid yerine hasta bezi koy orkidden taşar kan

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Bebek için ebeye verilecekler
Bez
Battaniye
Zıbın
Alt üst takım
Eldiven
Şapka
Çorap

Bavuluna bebek için koyulacaklar
2 alt üst takım
2 zıbın
2 çorap
2 eldiven
1 kalın 1 ince battaniye
Ne olur ne olmaz mama, biberon
2 şapka
2 alt üst zıbın içine
15 tane ne olur ne olmaz Bebek bezi
1 paket Islak mendil

Bavuluna senin için koyulacaklar
2 adet pijama (ben sezaryen oldum elbise tarzı koydum)
10 adet hasta bezi (hasta bezinde küloda ihtiyaç olmuyor genellikle)
Sen yinede 2 külot koy
1 alt pijama ne olur ne olmaz
2 emzirme atleti (o varsa emzirme sütyenine ihtiyaç olmuyor)
Yürüyüş için sırtına alacağın şal veya hırka
Hastane terliği
Sezaryen olacaksan nescafe
Kuru kayısı
Hastaneden çıkışın için ayriyetten kıyafet
Birkaç tane çorap

Şimdilik aklıma gelenler bunlar daha gelirse güncellerim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hasta bezini kimse önermedi gece pedi yeterli dediler hatta hastane çantası videoları izledim hepsinde gece uzun ped vardı 🤔
Genellikle taşma yapıyor o canım pedi birkaç gün sonradan taksan daha sağlıklı

iki kız annesi💕🌺

Kayıtlı Üye
rank
Bebek bezi hastane çıkışı iç dış takım baddaniye ıslak mendil selpak kendine iki pijama takımı alt iç çamaşırı iki üç tane kanama oluyo ya gerekiyo çorap terlik özelikle ped yani aklıma gelen bunlar canm

merve92m

Kayıtlı Üye
rank
Göğüs pedi göğüs ucu krem göğüs pompası süt gelmezse diye bi de biberon onlarida ekle sen🙂

Bebek için pişik kremi koy bide ne olur ne olmaz

Bebek için pişik kremi koy bide ne olur ne olmaz

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-05-05
Gebeliğinizin 39. Haftasındasınız.
Erkek bebekler kızlara göre biraz daha ağır olurlar. bebeğiniz 3150 gr ve 50 cm. sezaryen doğum yapılabilir. Normal doğum beklenirken bebek hareketleri iyi takip edilmeli ve kontroller aksatılmamalı.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 49 cm ağırlıgı 3200 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Gökçe ❤️ Gökperi ❤️ Barış

Gökçem❣️ Gökperim❣️ Barış Hamzam❣️
rank
Normal doğum yapicaksan çok şey koymana gerek yok 1 günde çıkıyorsun hastaneden zaten canım birde hangi aya denk geliyor doğumun ona göre mevsimlik bebeğine 2 takım koy tulum koyma canım ama o rahat değil sürekli alt değiştiriceksin çünkü 😅ayriyeten hastane çıkışı ayrı koy 20 tane daha fazla da olabilir bebek bezi koy kendine 2 tane pijama takımı koy önden düğmeli olsun rahat ederisn emzirirken terlik koy iç çamaşırı 4 tane koy emzirme sütyeni.. çorap koy kendine.. hasta bezi çok koy baya kanama oluyor çünkü bebek için 1 tane kalın 2 3 tanede İnce battaniye koy puset al emzik koy ıslak mendil peçetede yanında olsun ne olur ne olmaz bebek için ellik.. çorap.. şapka koyarsın yani aklıma geldikçe yazıyorum şuan canım 😂😂 he birde hırka koy hastaneden çıkarken giymen için rahat eşofman takımı koy şimdilik bunlar yani önemli olanlar bunlar bence 🤷🤷

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar