Hastane çantası

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Güller tarafından oluşturulan Hastane çantası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,692 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hastane çantası
Konbuyu başlatan Güller
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Güller

Kayıtlı Üye
rank
Kaç haftalikken hastane çantası hazırladınız kızlar ? Ve neler koydunuz biz 30 haftalık olduk daha hazırlamadim erken mi acaba ??

Ozlem kzlrmk

Kayıtlı Üye
rank
Kaç haftalikken hastane çantası hazırladınız kızlar ? Ve neler koydunuz biz 30 haftalık olduk daha hazırlamadim erken mi acaba ??
Benim erken dogum riskim oldugu icin oyuzden erken hazirlarim cnm 30 haftaya gelmeden Hazir dursun bi kosede ilk dogumumda hic bisey hazirlamamistim erken diye yardimci olacak ailemden kimsemde yoktu kayinvalidem yanimda kaldigi icin esimin kuzenin pijamasini felan giymek zorunda kalmistim koyde oturdugumuz icin eve gelememisti esim ne olur ne olmaz hazir dursun bence sen hazirla

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Şuan da hazırlayıp koyabilirsin canım dursun kenarda zararı yok. Ben 35 gibi hazırladım bunda öncekilerde de hemen hemen aynı haftalarda hazırlamıştım sanırım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kendine iki pijama takımı, külot, ped, hastaneden çıkarken giymek için rahat edebileceğin eşofman takımı vs birşey. Bebeğe hastane çıkışı takımlarından birini koy onda battaniye, eldiven ıvır zıvır herşey oluyor bebek için zaten, yedek 3lü 5li takımlardan bir tane koy, kışa denk gelmiş olacak kalın kışlık battaniye koy, 10 kadar bez koy, emzik vermeyi düşünüyorsan onuda koy, ıslak mendil veya pamuk ne kullanacaksan onu koy, bebeğin doğumdan çıkınca giyeceği şeyleri, ince battaniyesini ve bir tane bezi ayrı bi poşete koy çantaya o şekilde koy, istediklerin de bulunması kolay olsun

Mehri

Kayıtlı Üye
rank
Bende 30 haftalik oldum hala ne bir sey aldim nede hazirladim bendede erken dogulma riski var 😂korkuyom cantani hazirlamaya dogururum diye 2 hafta sonra hazirlarim🤔

Anne Adayı

Kayıtlı Üye
rank
Tabi herkesin o anki ihtiyaç durumu deqişebilio ama ben aldıklarımı sayayım..

Bi takım qecelik
2 alt pijama ve üzerine uyqun bişeyler
Ped
10 tane bebek bezi
Terlik
Banyo için havlu duş jeli ( benim doqumun zordu die orada duş almıştım. Ve doqumdan sonra da duş almıştım çünkü hemen çıkamadım hastaneden)
Islak mendil ve bebek temizleme pamuqu
Emzik
Biberon
Bebek maması
Puset
İki tane battaniye bi tane daha ince bi tane biraz daha kalın
2 tane Müslim örtüsü
Bebek aqız mendili
3 tane bebek takımı ayrı ayrı bezine kadar poşetleyip çantaya koydum
Kapalı olduqum için orada örtmek için ayrı örtü
Hastaneden çıkarken rahat bi kıyafet
Bide senin doqumdan önce doqum anında mutlaka ayaqına çorap qiy ben öyle yapmıştım.. zaten doqumdan sonra da bi üşüme qelio resmen titriyorsun ona qöre al kendine eşyalarını..

Güller

Kayıtlı Üye
rank
Tabi herkesin o anki ihtiyaç durumu deqişebilio ama ben aldıklarımı sayayım..

Bi takım qecelik
2 alt pijama ve üzerine uyqun bişeyler
Ped
10 tane bebek bezi
Terlik
Banyo için havlu duş jeli ( benim doqumun zordu die orada duş almıştım. Ve doqumdan sonra da duş almıştım çünkü hemen çıkamadım hastaneden)
Islak mendil ve bebek temizleme pamuqu
Emzik
Biberon
Bebek maması
Puset
İki tane battaniye bi tane daha ince bi tane biraz daha kalın
2 tane Müslim örtüsü
Bebek aqız mendili
3 tane bebek takımı ayrı ayrı bezine kadar poşetleyip çantaya koydum
Kapalı olduqum için orada örtmek için ayrı örtü
Hastaneden çıkarken rahat bi kıyafet
Bide senin doqumdan önce doqum anında mutlaka ayaqına çorap qiy ben öyle yapmıştım.. zaten doqumdan sonra da bi üşüme qelio resmen titriyorsun ona qöre al kendine eşyalarını..

Çok teşekkür ederim 😊😊

Çok teşekkür ederim 😊😊

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Şuan da hazırlayıp koyabilirsin canım dursun kenarda zararı yok. Ben 35 gibi hazırladım bunda öncekilerde de hemen hemen aynı haftalarda hazırlamıştım sanırım

Kendine iki pijama takımı, külot, ped, hastaneden çıkarken giymek için rahat edebileceğin eşofman takımı vs birşey. Bebeğe hastane çıkışı takımlarından birini koy onda battaniye, eldiven ıvır zıvır herşey oluyor bebek için zaten, yedek 3lü 5li takımlardan bir tane koy, kışa denk gelmiş olacak kalın kışlık battaniye koy, 10 kadar bez koy, emzik vermeyi düşünüyorsan onuda koy, ıslak mendil veya pamuk ne kullanacaksan onu koy, bebeğin doğumdan çıkınca giyeceği şeyleri, ince battaniyesini ve bir tane bezi ayrı bi poşete koy çantaya o şekilde koy, istediklerin de bulunması kolay olsun
Cnm göğüs pompası konulmalı mı hastane çantasına etrafımda alıp hiç kullanmayanda var almayıp çok acil ihtiyacı olanda

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar