Hastaneden geliyorum kızlar😔

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡ tarafından oluşturulan Hastaneden geliyorum kızlar😔 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,331 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hastaneden geliyorum kızlar😔
Konbuyu başlatan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡
Kizlar bebeğim anne sütü almıyor mama içiyor ya hep .önce sma mama kullandım kabız oldu geceleri ayağını karnına çekip çekip ağlıyordu uykudayken.o yüzden aptamile değiştirmiştim Aptamil de ilklerde iyiydi ama şimdi gaz yaptı az önce kabız gibi ikiniyordu zeytin yağ verdim çocuğun sesi değişti migdesi bulanıyor belli ağzına geliyor geri yutuyirdu nefes alamıyor gibi korkudan hemen hastaneye götürdük röntgen çekildi aşırı gaz var karnı da çok sis dendi poposuna bişey sıktılar kakasını yaptı orda biraz rahatladı zeytinyağ ciğerlerine gitmemiş dedi rontgende gördü ya ay nasıl korktum kızlar anlatamam evde sesi değişik öguren çocuk arabada giderken uyudu uyandırmaya çalışıyorum. Uyanmiyor da ağzından da köpük geldi oda sanırım zeytinyağ migdesini bulandirdi doktor zeytin yağ bişey olmaz manasına koy kaşıkla verme yutması zor olur dedi kızlar aranızda mama kullanan varsa hangi mamayı kullanıyorsunuz

C

Cccc

Guest
Çokgeçmiş olsun Allah şifa versin .kıyamam yazık ıyimi şimdi. Geçen bendekaşıkla verdim. Korktum bak şimdi

Ben 3 cocugumdada aptamil kullandim en basindan itibaren ve hic degistirmedim..herhangi bir sorunda yasamadim.. aptamil in gaz yaptiginida hic duymamistim.. aptamil yaygin bi kullanima sahip.. şaşirdim.. baska birsey gaz a sebep olmus olabilir mi? Cok gecmis olsun.. suan iyi olmaniza sevindim..
Şuan iyiyiz canım çok şükür nasıl korktum anlatamam valla korkudan migdeme ağrı girdi rabbim kimseyi evladı ile imtihan etmesin inşallah.bende yaşamadım canım takı bugüne kadar 2 aylık bebeğim başka bişey de vermiyorum ki sadece mama bide gaz ilaçları kullanıyorum sma kabız yapmıştı ama aptamilde 1.5 aydır bı sıkıntı yaşamamıştım bugün niye öyle oldu anlamadım sadece çok korktum

Zanazarina

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar bebeğim anne sütü almıyor mama içiyor ya hep .önce sma mama kullandım kabız oldu geceleri ayağını karnına çekip çekip ağlıyordu uykudayken.o yüzden aptamile değiştirmiştim Aptamil de ilklerde iyiydi ama şimdi gaz yaptı az önce kabız gibi ikiniyordu zeytin yağ verdim çocuğun sesi değişti migdesi bulanıyor belli ağzına geliyor geri yutuyirdu nefes alamıyor gibi korkudan hemen hastaneye götürdük röntgen çekildi aşırı gaz var karnı da çok sis dendi poposuna bişey sıktılar kakasını yaptı orda biraz rahatladı zeytinyağ ciğerlerine gitmemiş dedi rontgende gördü ya ay nasıl korktum kızlar anlatamam evde sesi değişik öguren çocuk arabada giderken uyudu uyandırmaya çalışıyorum. Uyanmiyor da ağzından da köpük geldi oda sanırım zeytinyağ migdesini bulandirdi doktor zeytin yağ bişey olmaz manasına koy kaşıkla verme yutması zor olur dedi kızlar aranızda mama kullanan varsa hangi mamayı kullanıyorsunuz
Geçmiş olsun canm mama kullanmadm ama kabız olursa o poposuna soktukları fitil deniyor o güzel hem rahatlatıyor ben kızım da kullanırdım özellikle ateşi olduğunda cok iyi gelirdi. Bazi bebeklere mama kuvvetli gelebilir geçmiş olsun inşallah ❤

Ö

Özlmmm

Guest
Öncelikle çok geçmiş olsun canım bende bir ara Bebelac Gold kullandım(meme reddi yaşadığım dönümde) memnundum oğlum mamayı kendi isteği ile bıraktı bu arada bebeğin kaç aylık? Bak sana birşey söyleyeyim onu mutlaka yap kesin çözüm ve zararsız. 1 tane şırınga al birde tasla ılık su bulundur bebeğin altını aç bacaklarını karnına doğru çek o şırıngaya ılık suyu çek ve uzaktan bebeğinin popo deliğine gelecek şekilde pıt pıt damlat (şırıngayı kesinlikle poposunun deliğine sokma bu işlemi uzaktan yap) bebeğin kaka yapamıyorsa yaptığını göreceksin gaz çıkartamıyorsa çıkardığını göreceksin.. Malesef bebeklerin bağırsakları Dünyaya alışamadığı için kaka yapamıyorlar.Zeytinyağını da mamasına katıp karıştır öyle ver. Yavrunu güle güle büyüt canım sabret hepsi geçecek 🥰

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Şuan iyiyiz canım çok şükür nasıl korktum anlatamam valla korkudan migdeme ağrı girdi rabbim kimseyi evladı ile imtihan etmesin inşallah.bende yaşamadım canım takı bugüne kadar 2 aylık bebeğim başka bişey de vermiyorum ki sadece mama bide gaz ilaçları kullanıyorum sma kabız yapmıştı ama aptamilde 1.5 aydır bı sıkıntı yaşamamıştım bugün niye öyle oldu anlamadım sadece çok korktum
Anlayabiliyorum.. dun gece benimde bebegim ateslendi sabaha kadarda dusmedi .. ates dusuruculer bile ise yaramadi.. gercekten dogru.. rabbim kimseyi evladiyla sinamasin.. kış donemi belki biraz soguk almistir oda cok gaz yapiyor.. ayaklarina bebekler icin uretilmis kucuk su torbalari var onlardan kullanabilirsin.. benim ilk bebegim cok gazliydi su torbasiyla aşmıştik sorunu.. ayaklarina sicak koyunca gazini atar uyurdu.. cunku aptamilin gaz yaptigi hic kulagimada gelmedi oyle bir makalede okumadim .. diger iki cocugumdada hic gaz yoktu cok sukur.. cay kasigina biraz su biraz kimyon koyupta iciriyorlar.. gaz icin faydasi varmis.. bebekler icin satilan gaz damlalari var.. doktor peki ne dedi bugun gaz birikimini gorunce.. şundan veya bundan diye birsey demedi degil mi..

Geçmiş olsun canm mama kullanmadm ama kabız olursa o poposuna soktukları fitil deniyor o güzel hem rahatlatıyor ben kızım da kullanırdım özellikle ateşi olduğunda cok iyi gelirdi. Bazi bebeklere mama kuvvetli gelebilir geçmiş olsun inşallah ❤
Saol kuzum hastanede poposunun içine krem gibi bişey sıktı canım sonrasında hastanede yaptı rahatladı biraz bide gaz ilacı yazdı bağırsakları yumuşatiyormus ama daha almadım nöbetçi eczane uzak olduğu için yarın alıcam
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Anlayabiliyorum.. dun gece benimde bebegim ateslendi sabaha kadarda dusmedi .. ates dusuruculer bile ise yaramadi.. gercekten dogru.. rabbim kimseyi evladiyla sinamasin.. kış donemi belki biraz soguk almistir oda cok gaz yapiyor.. ayaklarina bebekler icin uretilmis kucuk su torbalari var onlardan kullanabilirsin.. benim ilk bebegim cok gazliydi su torbasiyla aşmıştik sorunu.. ayaklarina sicak koyunca gazini atar uyurdu.. cunku aptamilin gaz yaptigi hic kulagimada gelmedi oyle bir makalede okumadim .. diger iki cocugumdada hic gaz yoktu cok sukur.. cay kasigina biraz su biraz kimyon koyupta iciriyorlar.. gaz icin faydasi varmis.. bebekler icin satilan gaz damlalari var.. doktor peki ne dedi bugun gaz birikimini gorunce.. şundan veya bundan diye birsey demedi degil mi..
Yok canım demedi şundan yada bundan diye gaz ilacıni sordu ne kullanıyorsun diye bende Zinco ve metsil dedim tamam onları kullanmaya devam et dedi bide başka bı gaz ilacı daha yazdı devlet karşılamıyor ama dedi bende tamam dedim daha almadım onu da canım yarın alıcam nöbet i eczane uzak olduğu için .ayağına bide ben koyayım da deneyeyim canım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yok canım demedi şundan yada bundan diye gaz ilacıni sordu ne kullanıyorsun diye bende Zinco ve metsil dedim tamam onları kullanmaya devam et dedi bide başka bı gaz ilacı daha yazdı devlet karşılamıyor ama dedi bende tamam dedim daha almadım onu da canım yarın alıcam nöbet i eczane uzak olduğu için .ayağına bide ben koyayım da deneyeyim canım
Bu arada çok geçmiş olsun canım rabbim çocuklarımızı korusun inşallah 🙏🤲

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Canım çok geçmiş olsun aptamil kullandım ben bir sıkıntı yaşamadım ama gaz için ayrı maması var Ar olan ondan al istersen kusma ve gazı olan bebekler bunu kullanıyor benim yeğenimde öyle aptamil ar ile devam ettiler bir sıkıntı olmadı şükür

Atlasin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Cnm bebegim 2 aylik dogdugundan beri sma kullaniyorum cok gaz yapti bebelak goldu onerdiler gaz yapmaz diye aldim ama tadi farkli geldi heralde icmedi tekrar sma ya döndüm mecbur gaz oluyor ama neyapalim hicbirsey malesef anne sütü gibi olmuyor bnmde sütüm az malesef mama takviyesine devam😪

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar