Hollanda da yaşayan var mı

• Konbuyu başlatan Bbb
  • Toplam 14 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Bbb tarafından oluşturulan Hollanda da yaşayan var mı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 863 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Hollanda da yaşayan var mı
Konbuyu başlatan Bbb
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aslıhan
B

Bbb

Guest
Hollanda ya taşınıyorum ve çok korkuyorum hamileliğimin son ayları orada olacağım ve orada doğum yapacağım. Orayla ilgili hiç bilgim yok ve dil de bilmiyorum orada yaşayan veya orada doğum yapan var mı

Elif kpln

Muhammed Ali💙ömer hamza💜AYBÜKE ERVA🧚‍♀️
Mod
rank
Doğumunu Türkiye de yapıp git bnce orada çok zorlanırsın dil bilmiyorsun tanıdığın var mı bilmiyorum orda ama zor olr bnce

Kaya66

Kayıtlı Üye
rank
Dogum yapmak orda biraz farkli. Evinde sancini cekiyorsun dogum icin hasteneye gidiyorsun ve dogumdan sonra kendini toparladiktan sonra eve gidiyorsun. Ebbe geliyor evine ve sana yardimci oluyor. Istedigin saatde geliyor gidiyor. Istersen günde 16 saat yaninda kaliyor. Evin islerini yapiyor yemek temizlik ve size bakiyor. Dogumun cok zor olduysa bir gün hastanede kaliyorsun sonra evine gidiyorsun. Ebbe bir ay boyunca yardima geliyor sana istersen geceleri yardim icin kalmasini istersen kaliyor. 24 saat bile kalanlar oluyor. Ben Hollanda sinirinda kaliyorum istesem 20 dakika ordayim. Teyzem 3 sene önce dogum yapti orda ondan biliyorum.

B

Bbb

Guest
Dogum yapmak orda biraz farkli. Evinde sancini cekiyorsun dogum icin hasteneye gidiyorsun ve dogumdan sonra kendini toparladiktan sonra eve gidiyorsun. Ebbe geliyor evine ve sana yardimci oluyor. Istedigin saatde geliyor gidiyor. Istersen günde 16 saat yaninda kaliyor. Evin islerini yapiyor yemek temizlik ve size bakiyor. Dogumun cok zor olduysa bir gün hastanede kaliyorsun sonra evine gidiyorsun. Ebbe bir ay boyunca yardima geliyor sana istersen geceleri yardim icin kalmasini istersen kaliyor. 24 saat bile kalanlar oluyor. Ben Hollanda sinirinda kaliyorum istesem 20 dakika ordayim. Teyzem 3 sene önce dogum yapti orda ondan biliyorum.

Hiç dil bilmiyorum çat pat İngilizcem var sadece şuan sigorta vs de yok Hollanda da bunlar nasıl oluyor bilgi verirmisiniz lütfen 2 gündür uyuyamıyorum düşünmekten

Kaya66

Kayıtlı Üye
rank
Esin Hollandada calisiyorsa sigortali oluyor. O yönden sorun olmaz ve Hastanede dogum icin ödemiyorsun ebbe icinde ödemiyorsun. Her calisanin sigortasini is yeri ödüyor calismiyorsa ve devletten para aliyorsa devlet ödüyor sigortayi.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hollandada ingilizce bilen vardir kesin. Ve nereye tasindiginiz bagli Hollanda sinirlarinda ingilizce hep bilen olur hem burda okulda ingilizce derse biraz daha önem veriliyor o yönden rahat olun

Cocuk Hollandada dogudu icin hersey biraz daha kolay olur. Dogum dan sonra türkce bilen bir ebbe istersin. Gidilcek yere gider sizinle. Kayit edilcek cocuk parasi icin yazdirilcak. Her 3 ayda para aliyorsun 18 yasina girene kadar.

Son düzenleme:
B

Bbb

Guest
Esin Hollandada calisiyorsa sigortali oluyor. O yönden sorun olmaz ve Hastanede dogum icin ödemiyorsun ebbe icinde ödemiyorsun. Her calisanin sigortasini is yeri ödüyor calismiyorsa ve devletten para aliyorsa devlet ödüyor sigortayi.

Hollandada ingilizce bilen vardir kesin. Ve nereye tasindiginiz bagli Hollanda sinirlarinda ingilizce hep bilen olur hem burda okulda ingilizce derse biraz daha önem veriliyor o yönden rahat olun

Cocuk Hollandada dogudu icin hersey biraz daha kolay olur. Dogum dan sonra türkce bilen bir ebbe istersin. Gidilcek yere gider sizinle. Kayit edilcek cocuk parasi icin yazdirilcak. Her 3 ayda para aliyorsun 18 yasina girene kadar.

Teşekkür ederim sanırım korktuğum gibi olmayacak.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar