İkili tarama testi ne gidiyoruz dua bekliyorum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Aysu çelik tarafından oluşturulan İkili tarama testi ne gidiyoruz dua bekliyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,425 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İkili tarama testi ne gidiyoruz dua bekliyorum
Konbuyu başlatan Aysu çelik
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan S♥️E💙

Nur Toygar Tıraz

Kayıtlı Üye
rank
Ben ozele gidiyorum canım doktor kontrol etti herseyı normal dedi 2 li test zamanın sana kalmış ister yaptır ister yaptırma dedi ben zaten yaptırmak istemiyordum detaylı zamanında da muayene etti herseyı normal ben bakabıldıgım kadar detaylı baktım istersen detaylıca haktır bırsey cıkacagından degil ama ıcınız rahat eder dedi sadece detaylı yaptırdım
Sağlıkla gelsin inşallah 🧿😍
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

165 muayne ucretı ama doktordan doktora hastaneden hastaneye degısıyor
Benimde 175 🙄 ama burda daha uygun ücretliler de var

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Saat 4 de kontrol ve ikili tarama testi için doktora gidicem çok heyecanlıyım kızlar dua edin de birşey çıkmasın
Bende özele gidiyorum canım durumunuz müsaitse tavsiye de ediyorum devlette insan yerine bile koymuyorlar çoğu zaman. Dr bana 2liyi yapalım dedi bende yaptırdım canım Dr gerek duyuyorsa vardır bi bildiği boşuna okumamışlardır diye düşünüyorum 2li testin sonucu geldi 3lüye gerek yok sonuç normal dedi detaylı ultrason için de farklı bi yere yönlendirdi onuda yaptırdım şükür onda da bişey çıkmadı ne gelirse Allahtan tabiki o ayrı ama aksi giden şeyleri erken öğrenip tedbir almak daha iyidir bence

Aysu çelik

Kayıtlı Üye
rank
Bende özele gidiyorum canım durumunuz müsaitse tavsiye de ediyorum devlette insan yerine bile koymuyorlar çoğu zaman. Dr bana 2liyi yapalım dedi bende yaptırdım canım Dr gerek duyuyorsa vardır bi bildiği boşuna okumamışlardır diye düşünüyorum 2li testin sonucu geldi 3lüye gerek yok sonuç normal dedi detaylı ultrason için de farklı bi yere yönlendirdi onuda yaptırdım şükür onda da bişey çıkmadı ne gelirse Allahtan tabiki o ayrı ama aksi giden şeyleri erken öğrenip tedbir almak daha iyidir bence
Ne güzel canım rababim sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı nasip etsin bütün hamilelerin de bizim de

Monilu

Kayıtlı Üye
rank
Ultrason kontorulunde Bi sıkıntı yoksa neden 2 li test yaptırıyorsun ki
Ikili test sadece zeka testi degildir. Mutlaka perinotolojik ultrason ile yapılmasi gerekiyor. Sizden bebeği besleyen damarların direnclerine kadar ölçülüyor.ve ikili tarama doktorlar için çok önemli. Ama önce anne adaylarının eğitilmesi lazım ülkemizde malesef cehalet fazlasıyla var

Ben hiç tavsiye etmiyorum testleri çünkü hiçbir garantisi yok sağlıklı değil diyorlar insanlar aldırıyor yada doğuma kadar kaygıyla bekliyor. Ama sağlıklı doğuyor ne olacağını Allah bilir bence kendinizi hiç üzmeyin 3. Ye hamileyim gebeliklerim sıkıntılı geçti test yaptırmadım çok şükür sagliklilar.
Herkesin gebeliği farklı. Lütfen şu akıl vermeleri bırakın. Sizin çocuğunuza bisi olmaz başkasının kine olur . Herkesin gebeliği doğumu ,bebeği farklıdır. Ikili testler çok önemli sadece zeka olayı değil. Anneden bebeği besleyen damarlara bile bakilior o testlerde .

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank

Ikili test sadece zeka testi degildir. Mutlaka perinotolojik ultrason ile yapılmasi gerekiyor. Sizden bebeği besleyen damarların direnclerine kadar ölçülüyor.ve ikili tarama doktorlar için çok önemli. Ama önce anne adaylarının eğitilmesi lazım ülkemizde malesef cehalet fazlasıyla var

Herkesin gebeliği farklı. Lütfen şu akıl vermeleri bırakın. Sizin çocuğunuza bisi olmaz başkasının kine olur . Herkesin gebeliği doğumu ,bebeği farklıdır. Ikili testler çok önemli sadece zeka olayı değil. Anneden bebeği besleyen damarlara bile bakilior o testlerde .
Senin o dediğin test detaylı ultrason canım 20 haftalıkken yapılan 2 li test down sendromu ve 18 kromozom bozukluk testı kan alma ile yapılan bu test umarım anlatabılmıssımdır

Sen 2 li 3 lü 4 lü detaylı hepsini yaptır bence annenın kromozomları bebegede de gecıyor ya onemlı bu 😉

Monilu

Kayıtlı Üye
rank
Senin o dediğin test detaylı ultrason canım 20 haftalıkken yapılan 2 li test down sendromu ve 18 kromozom bozukluk testı kan alma ile yapılan bu test umarım anlatabılmıssımdır

Sen 2 li 3 lü 4 lü detaylı hepsini yaptır bence annenın kromozomları bebegede de gecıyor ya onemlı bu 😉

😒 size tabi ki bisey anlatmayacağım. Karşında ki kim Onu bile bilmeden ders vermeye çalışmalar bi bizim ülkede var 😓 doktora bile akıl vermeye çalışan tek millet . Hem doktor doktor gezersiniz doktor bisi dedi mi ne gerek var o zaten şu dersiniz .mümkünse eviniz de doğurun doktorları da boşuna yormayin lütfen

S♥️E💙

Kayıtlı Üye
rank
😒 size tabi ki bisey anlatmayacağım. Karşında ki kim Onu bile bilmeden ders vermeye çalışmalar bi bizim ülkede var 😓 doktora bile akıl vermeye çalışan tek millet . Hem doktor doktor gezersiniz doktor bisi dedi mi ne gerek var o zaten şu dersiniz .mümkünse eviniz de doğurun doktorları da boşuna yormayin lütfen
Çok sukur doktor doktor gezmiyorum tek doktorum var oda buranın en iyi doktorlarından bas hekim ayrıca 😘

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar