İkili tarama testi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Xxhyalxx tarafından oluşturulan İkili tarama testi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,244 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İkili tarama testi
Konbuyu başlatan Xxhyalxx
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Serbet

Xxhyalxx

Kayıtlı Üye
rank
Burun kemiğini gördü mu? 13.hf da 2.4 normal ama 2li test sonucunu birden fazla doktora yorumlatin. Maalesef doktorlar gereksiz endişe yaratabiliyorlar. Bana serbest dna testi yaptirmami onerdi mesela doktorum daha tarama testi yapmadan, elime brosur tutusturdu. Bende iyi bir perinatologa gidip tarama testini ona yaptirdim. Cunku belli ki mevcut doktor beni korkutmaya cok musait.
Sakin olun, içinizi serin tutun.
Evet kagidi nazal kemik var yazmis
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kac cikti canim ensesi
2.4dedi biraz kalin ensesi ama kan sonuclara bakip tekrar bakicaz dedi

Benim ikili ve üçlü taramam iyiydi gayet sonra detaylı da dedi ense kalınlığı var sıvı alımı önerdi başka doktora gittim dedi bebeğin sorunu yok kendi doktorum da sorun yok dedi 5 gün sonra doğumum var kendime gelmekte çok zorluk çektim hep aklımdaydı o adamın söyledikleri ve su an da en büyük korkum o inşallah 5 gün sonra bebeğimi sağ salim alırım kucagima
İnşallah guzel haberlerinizi bekliyorum

Benim ikili ve üçlü taramam iyiydi gayet sonra detaylı da dedi ense kalınlığı var sıvı alımı önerdi başka doktora gittim dedi bebeğin sorunu yok kendi doktorum da sorun yok dedi 5 gün sonra doğumum var kendime gelmekte çok zorluk çektim hep aklımdaydı o adamın söyledikleri ve su an da en büyük korkum o inşallah 5 gün sonra bebeğimi sağ salim alırım kucagima
İnşallah guzel haberlerinizi bekliyorum
Bana da demişlerdi 13/14 hafta da yaptirmalisin ben Atina da oldugum için yaptiramamistim moralini bozma canım pozitif düşün bebeğin gayet sağlıklı hiç bir sorun yok 💕🧿
Cok teşekkür ederim💞 inşallah kan sonucuda temiz çıkarsa

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bugun ikili tarama testi yaptirdim ve ense kalinligi 2.4cikdi biraz kalin dediler kan sonucuna bakalim öyle dediler on gun sonra cikcakms bu sekilde basina geken varmi acaba hatta bebegimin cinsiyetini soluyecekdi doktor fakat sirti donukmus goremiyorum dedi
Yanılma payılari var canım detaylı ultrason da daha net belli olur benim de ikili testi vereceğim de bizim bey efendinin de sırtı dönük du 18 .haftada erkek olduğunu öğrendim

Xxhyalxx

Kayıtlı Üye
rank
Yanılma payılari var canım detaylı ultrason da daha net belli olur benim de ikili testi vereceğim de bizim bey efendinin de sırtı dönük du 18 .haftada erkek olduğunu öğrendim
Yaaa benmde oleymis goremiyorum dedi doktor

Burun kemiğini gördü mu? 13.hf da 2.4 normal ama 2li test sonucunu birden fazla doktora yorumlatin. Maalesef doktorlar gereksiz endişe yaratabiliyorlar. Bana serbest dna testi yaptirmami onerdi mesela doktorum daha tarama testi yapmadan, elime brosur tutusturdu. Bende iyi bir perinatologa gidip tarama testini ona yaptirdim. Cunku belli ki mevcut doktor beni korkutmaya cok musait.
Evet nazal kemik var yazmis kagida

Evet nazal kemik var yazmis kagida

Son düzenleme:

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
2li test sonucu çıksın, ona göre ilerleyin. Bunlar sadece olasilik veriyor biliyorsunuz.
Şimdiden gerilmeyin, 2.4 normal ve burun kemigi de görülmüş.
Test sonucunu iyi bir doktorun yorumlamasi lazim, *maddi kaygısı olmayan, tecrübeli.

Benimkinde burun kemiği normal çıktı sizce var mıdır bı sorun ben hala çok korkuyorum
Korkunun faydasi yok, ilk gebeliginiz mi yasiniz 40 uzeri mi bilmiyorum ama sakin olun, stres olacak degerler degil bunlar. Aile/yakin akraba hikayenizde down sendromu veya farkli zihinsel sıkıntı var mi, bunlar da önemli.

Krhn

Kayıtlı Üye
rank
2li test sonucu çıksın, ona göre ilerleyin. Bunlar sadece olasilik veriyor biliyorsunuz.
Şimdiden gerilmeyin, 2.4 normal ve burun kemigi de görülmüş.
Test sonucunu iyi bir doktorun yorumlamasi lazim, *maddi kaygısı olmayan, tecrübeli.

Korkunun faydasi yok, ilk gebeliginiz mi yasiniz 40 uzeri mi bilmiyorum ama sakin olun, stres olacak degerler degil bunlar. Aile/yakin akraba hikayenizde down sendromu veya farkli zihinsel sıkıntı var mi, bunlar da önemli.
Hayır yok

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar