İlaç

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebru Ulus tarafından oluşturulan İlaç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 995 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İlaç
Konbuyu başlatan Ebru Ulus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nur Toygar Tıraz

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Onu bilemem canım ben doktorla konusuyor um o diyor we yazıyor ama ihmal etme gerekirse oyle biseyde ozele git cunku cok dıkkate alınacak bi konu canım gecmiş olsun kac haftalık sın
Bende sadece ufacık bi akıntı gördü alttan muayenede onun için verdi normalde hiç bi akıntım olmadı idarırım da da çıkmadı ı hafta vermiştim test zaten sağlık ocağında sonuçlarıme baktım enfeksiyon çıkmamış dedi o yüzde kullanmadım çıksaydı kullanırdım ozzaman 13+2 haftaya girdim şükür bu araya kadar hiç su falan içemedim o yüzden biraz kasık ağrılarım oldu enfeksiyon tekrar söylücem bakması için idrarım gelince çok sancı oluyor

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Bende onları okuyunca zaten korktum öyle bi ihtimalin olmasından dolayı ilk haftalardı bide hiç bakmadı enfeksiyon varmı yokmu diye akıntım öyle çokta olmuyor hatta tuvalet dışında hiç yok diyebilirim sadece orda biraz görüp yazdı ben bide tıp fakültesine gidiyorum her zaman doktor olmuyor asistanlarda oluyor stajerde büyük ihtimalle yazan da asistan falandı o yüzden kullanmak istemedim
Ben öyle şeylerden çok korkarım helede şu kritik önemli işleri stajyer lere bırakıyorlar ya 😤😤😤

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Ben öyle şeylerden çok korkarım helede şu kritik önemli işleri stajyer lere bırakıyorlar ya 😤😤😤
Aynen canım yani zaten asistan bakıyor asistanın ilaç yazma yetkisi bile yok doktor onayı olması şartı var yine doktor önüne geleni baktım imzalıyor neden diye sormuyor hiç SSK metnine göre doktorun muayeneleri de izlemesi gerekiyor ama asistan gelmiş tamam hadi.

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Aynen canım yani zaten asistan bakıyor asistanın ilaç yazma yetkisi bile yok doktor onayı olması şartı var yine doktor önüne geleni baktım imzalıyor neden diye sormuyor hiç SSK metnine göre doktorun muayeneleri de izlemesi gerekiyor ama asistan gelmiş tamam hadi.
İşte canımızı kimlere emanet ediyoruz ☹️😒😏😏

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Bende onları okuyunca zaten korktum öyle bi ihtimalin olmasından dolayı ilk haftalardı bide hiç bakmadı enfeksiyon varmı yokmu diye akıntım öyle çokta olmuyor hatta tuvalet dışında hiç yok diyebilirim sadece orda biraz görüp yazdı ben bide tıp fakültesine gidiyorum her zaman doktor olmuyor asistanlarda oluyor stajerde büyük ihtimalle yazan da asistan falandı o yüzden kullanmak istemedim
Enfeksiyon bebeğin sinir sistemine çok etki eder eğer hala akıntın varsa muhakkak fitili kullan. Korkma ben gebeliğimin başından beridir 4. Kezdir kullanıyorum. Yeni geçti enfeksiyonum çok şükür rahatladım kurtuldum akıntıdan, ilişki sonrası da çok yanma oluyordu o da geçti.

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Enfeksiyon bebeğin sinir sistemine çok etki eder eğer hala akıntın varsa muhakkak fitili kullan. Korkma ben gebeliğimin başından beridir 4. Kezdir kullanıyorum. Yeni geçti enfeksiyonum çok şükür rahatladım kurtuldum akıntıdan, ilişki sonrası da çok yanma oluyordu o da geçti.
Bendede yeni başladı ilişkiden sonra yanma. Dediğim gibi o zaman yazdığında enfeksiyon çıkmadığı için kullanmadım sonuçlarıma baktım sağlık ocağında doktora gidip enfeksiyon olup olmadığını ilaçlık bişey olup olmadığını sorup kullanmadım

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar