İlk doğumu normal olanlar sorun özellikle size

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Panikbiranne tarafından oluşturulan İlk doğumu normal olanlar sorun özellikle size başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 576 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İlk doğumu normal olanlar sorun özellikle size
Konbuyu başlatan Panikbiranne
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 3 çocuk annesi

Panikbiranne

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar benim ikinci gebeliğim ilk doğumum normaldi çok şükür buda öyle olucak Allah'ın izniyle tabi ki korkuyorum çünkü neler yaşayacağımı da biliyorum ama merak ettiğim bir konu var kulağıma şöyle geldi ilk doğum normal olduğu için otomatik olarak 2 cm açıklık kalıyor aşağıda diye bu doğrumu doğruluk payı var mı ? İkinci doğumunuda normal yapanlar bunu size söyleyen oldumu açılmanız daha çabuk mu oldu ikinciye göre ? Gerçekten merak ediyorum :)

Canan1

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle merhaba canım benim ilk doğumum ve ikinci doğumum çok farklıydı evet ikinci doğumum daha kolay oldu ve daha çabuk açılmam oldu ama 2cm açıklık kalıyor diye bişey duymadım ben sadece ilk doğuma göre ikincisinde herşey daha hızlı ilerledi ve Allah a şükür hiç korktuğum gibi olmadı sitres yapma ve derin bir nefes al Allah sağ saglim kucağına almayı nasip eder inşallah .

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
2 cm aciklik olayini hic duymadim cok mantiklida gelmedi ama kisiden kisiye fark ediyodur oda benimde 2. Gebelivim her gebelikte doğum farkli ve daha kolay oluyo benim ablam 3. Doğumunu yaptı maşallah kesi olmadan dikişsiz atlattı hamdolsun doğum süreside kısalıyo çünkü daha tecrubeli oluyoruz ve bebeği nasıl aşağı itmemiz gerektiğini biliyoruz rabbim yardimcimiz olsun inşallah 🤲

Kızlar benim ikinci gebeliğim ilk doğumum normaldi çok şükür buda öyle olucak Allah'ın izniyle tabi ki korkuyorum çünkü neler yaşayacağımı da biliyorum ama merak ettiğim bir konu var kulağıma şöyle geldi ilk doğum normal olduğu için otomatik olarak 2 cm açıklık kalıyor aşağıda diye bu doğrumu doğruluk payı var mı ? İkinci doğumunuda normal yapanlar bunu size söyleyen oldumu açılmanız daha çabuk mu oldu ikinciye göre ? Gerçekten merak ediyorum :)
Evet canm benm de ilk doğumum normal oldu ikinciside normal oldu ve kolay oldu 3. Doğumda normal oldu doktor bana diğer doğumlardan dolayı 2 cm açıklık kalmış dedi

Aselcik

Kayıtlı Üye
rank
malesef benim bütün doğumlar zor oldu ya ilk8 ikinci14 üçüncüsü13 saat sürdü hepsindede ölüyordum az daha hep kiziyolardi bana doğumlar zor oluyo niye çocuk yapiyon diye ben senin gibi olsam 1 tane yeter diyorlardı teyzem annem falan 😏

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kadından kadına değişir canım ikinci doğumda 8 cm de zorla dogurtturdular yirttilar yani çünkü benim nefesim kesildi oğlumda da solunum sıkıntısı kalp atışları yavaşlayınca mudahalleli doğumla gerçekleşti ilk 3 cm le gittim gittiğim hastane kabul etmedi risk oluştu büyük doğum evine gittim oraya gidene kadar 6 cm di hemen yatış verdiler lama falan yapıldı ay en en nefret ettiğim şey. Bütün doktolar başıma toplandı yani korkma bol bol yürüyüş yap doğumun kolaylaşır 😌

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar