İlk doğumunuzun başladığını nasıl anladınız

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selin.33 tarafından oluşturulan İlk doğumunuzun başladığını nasıl anladınız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,114 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı İlk doğumunuzun başladığını nasıl anladınız
Konbuyu başlatan Selin.33
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 𝙰𝚕𝚒𝚑𝚊𝚗'ı𝚗 𝙰𝚗𝚗𝚎𝚜𝚒♡

Duygu sivas

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar 38 haftalık olduk beklemedeyiz ilk doğumum olacak inşallah ilk doğumlarda açılmalar geç oluyor doğumlar zor oluyor deniliyor hep sizin ilk doğum deneyimleriniz nasıl oldu neler tavsiye edersiniz benim gibi ilk doğumu olacaklara şimdiden hepimize kolay sağlıklı hayırlı doğumla
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba kızlar 38 haftalık olduk beklemedeyiz ilk doğumum olacak inşallah ilk doğumlarda açılmalar geç oluyor doğumlar zor oluyor deniliyor hep sizin ilk doğum deneyimleriniz nasıl oldu neler tavsiye edersiniz benim gibi ilk doğumu olacaklara şimdiden hepimize kolay sağlıklı hayırlı doğumlar

Merhaba kızlar 38 haftalık olduk beklemedeyiz ilk doğumum olacak inşallah ilk doğumlarda açılmalar geç oluyor doğumlar zor oluyor deniliyor hep sizin ilk doğum deneyimleriniz nasıl oldu neler tavsiye edersiniz benim gibi ilk doğumu olacaklara şimdiden hepimize kolay sağlıklı hayırlı doğumlar

Merhaba kızlar 38 haftalık olduk beklemedeyiz ilk doğumum olacak inşallah ilk doğumlarda açılmalar geç oluyor doğumlar zor oluyor deniliyor hep sizin ilk doğum deneyimleriniz nasıl oldu neler tavsiye edersiniz benim gibi ilk doğumu olacaklara şimdiden

Tuuu

Kayıtlı Üye
rank
Adet sancilari gibi baslayan ama duzenli araliklarla gelen geldikce guclenen sancilar haline donuşuyor.. ben ilk gelen sancilarimi anlamamistim.. o gun kontrolum vardi nst cekerken farkettiler ve bana sordular sancilarini hissetmiyormusun diye bende hayir dedim alttan kontrol yaptiklarinda 5 cm kadar acilmam varmis.. beni dogum yerine sevk ettiler.. tabi ilk dogumum tecrubesiz oldugum icin sancilarim gelince bağirma eylemine giriyordum.. ama asil dogru olan sancilarla beraber ikinmak.. oyle uzunda surmedi acikcasi 3 saatte hersey oldu ve bitti.. biraz genetik oldugunu soyluyorlar annemde 2 -3 saat surdugunu dile getirirdi kendisi icin.. benimde oyle olmustu ilk dogumumda.. birde ben bol bol yuruyus yapmistim 3 ay yaz evde cok nadir durdum sanirim.. doktorumda zaten tavsiye etmisti.. bende faydasini gordugumu dusunuyorum..korkup kendini sıkmazsan , serbest birakirsan hic bir sorun olmaz..

Duygu sivas

Kayıtlı Üye
rank
Ben sanci çekerken hastanede yatakta serum takiliydi derin nefes alıp verdim sürekli olarak düzenli bir şekilde birde baktimki çocuk aniden geldi kafası görünüyormus yanımda akrabam dedi sancim bitti doğum masasına çıkıp ikinarak hemen doğurdum

Ben sanci çekerken hastanede yatakta serum takiliydi derin nefes alıp verdim sürekli olarak düzenli bir şekilde birde baktimki çocuk aniden geldi kafası görünüyormus yanımda akrabam dedi sancim bitti doğum masasına çıkıp ikinarak hemen doğurdum
Yani doğru nefes alıp vermek etkili okumuştum uyguladim

Canım benim ilkti zor olmadı yani bünyeye göre değişiyor bence zaten doğum sancısıni anlarsın bende korkuyordum evde dogururum felan diye 😂ama inan bana gerçek sancı ile yalancı sancı arasında dünyalar kadar fark var sancı olunca yalancı sancida ayağa kalkıp hareket edince geçiyor ama gerçek sancida tam tersi dahada siddetleniyor benim 39+1 de oldu sabah 6 da azar azar sancılar başladı geçer dedim evde dolandım durdum hastaneye erken gitmek istemedim suni sancı verirler diye korkudan öğlen 1 e kadar evde kivrandim sonra dedim artık dayanamıyorum geçmiyor hastaneye gittim 4 cm açılma varmış saat 4 te bebeğim kucagimdaydi yani sadece 3 saatte oldu tabi evde çektiğim sancılar hariç .bide canım ben bol bol yavaşça çömelip çömelip ayağa kalkiyordum öyle hareketler yapıyordum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar