Kalça çıkığı hakkında

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Şubat Anneleri kategorisinde Elmas🌼timur tarafından oluşturulan Kalça çıkığı hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,249 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Şubat Anneleri
Konu Başlığı Kalça çıkığı hakkında
Konbuyu başlatan Elmas🌼timur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Elmas🌼timur

Elmas🌼timur

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar daha ultrason randevumuza gün var ama ben kızımın bacağında kasık bölgesinde farklılık görüyorum boğum çizgileri farklı sol kasık boğumu kalın sağ ince. Böyle oluncami kalça çıkığı oluyor oluyorsa ciddi biseymi. Bebeğinde kalça çıkığı olan benimle paylaşırsabilirmi böylemi oluyor yoksa normalmi bilemedim çok kafama takıldı bu durum daha 15gun var randevumuza😓

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kızlar daha ultrason randevumuza gün var ama ben kızımın bacağında kasık bölgesinde farklılık görüyorum boğum çizgileri farklı sol kasık boğumu kalın sağ ince. Böyle oluncami kalça çıkığı oluyor oluyorsa ciddi biseymi. Bebeğinde kalça çıkığı olan benimle paylaşırsabilirmi böylemi oluyor yoksa normalmi bilemedim çok kafama takıldı bu durum daha 15gun var
Kuzum iki bacak arasında uzunluk fark olur kalça eklemi hareketlerinde sınırlılık olur örneğin bacakların dışa doğru açılamaması vs
oturma emekleme yürüme gibi fonksiyonları içeren kaba motor gelişimde gerilik
yürüyen bebeklerde aksama
kalça eklemi hareket ettirildiğinde tıklama sesi
tedavi edilmeyen kalça çıkığı kalça ekleminde kalıcı bozukluğa bağlı çeşitli şikayetler olur

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Kızlar daha ultrason randevumuza gün var ama ben kızımın bacağında kasık bölgesinde farklılık görüyorum boğum çizgileri farklı sol kasık boğumu kalın sağ ince. Böyle oluncami kalça çıkığı oluyor oluyorsa ciddi biseymi. Bebeğinde kalça çıkığı olan benimle paylaşırsabilirmi böylemi oluyor yoksa normalmi bilemedim çok kafama takıldı bu durum daha 15gun var randevumuza😓
Canım dediğin şekilde gözle görülen belirgin fark varsa acaba dersin aynı zamanda bezini değiştirirken bı bacağını tam acmayıp yere yatırmıyorsa da kalça çıkıklığını düşündürür ama kesin tanı USG de belli olur tabi. Tedavisinde de önce gövdeden bacaklara alçı uyguluyorlar sonra duruma göre ameliyatta düşünebiliyorlar. Tedavisi var sonuçta canını sıkma. Umarım seninki göz yanilmasıdır. Bebeğin sağlıklıdır🙏. Randevuna gittikten sonra buraya da yazar mısın merak ederim

Ozlem5858

Kayıtlı Üye
rank
Genelde cift bez takmayi oneriyolar cnm gecmezse oyle tedavi uyguluyolar benim kizimin sol bacaginda sıkınti var demislerdi cift bez bagla demislerdi ama derecesi kucuk oldugu icin ben baglamafim kizimda suan saglikli ve bi sıkıntisi da yok

Elmas🌼timur

Kayıtlı Üye
rank
Canım dediğin şekilde gözle görülen belirgin fark varsa acaba dersin aynı zamanda bezini değiştirirken bı bacağını tam acmayıp yere yatırmıyorsa da kalça çıkıklığını düşündürür ama kesin tanı USG de belli olur tabi. Tedavisinde de önce gövdeden bacaklara alçı uyguluyorlar sonra duruma göre ameliyatta düşünebiliyorlar. Tedavisi var sonuçta canını sıkma. Umarım seninki göz yanilmasıdır. Bebeğin sağlıklıdır🙏. Randevuna gittikten sonra buraya da yazar mısın merak ederim
Açabiliyor iki bacağında yaş inşaallah göz yanilmasidir ama bariz fark belli ya keşke farketmeseydim 15 gün nasıl beklerim bilmiyorum sanırım pazartesi götüreceğim yazarım saolun🙏

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Açabiliyor iki bacağında yaş inşaallah göz yanilmasidir ama bariz fark belli ya keşke farketmeseydim 15 gün nasıl beklerim bilmiyorum sanırım pazartesi götüreceğim yazarım saolun🙏
Aynen en yakın zamanda götür canım aklına olumsuz bişey getirme inşallah bişey yoktur. 🙏

Elmas🌼timur

Kayıtlı Üye
rank
Genelde cift bez takmayi oneriyolar cnm gecmezse oyle tedavi uyguluyolar benim kizimin sol bacaginda sıkınti var demislerdi cift bez bagla demislerdi ama derecesi kucuk oldugu icin ben baglamafim kizimda suan saglikli ve bi sıkıntisi da yok
Bizimkide sol bacak farklı. Maşallah kızına İnşallah benim kiziminkide okadar basittir🙏
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kuzum iki bacak arasında uzunluk fark olur kalça eklemi hareketlerinde sınırlılık olur örneğin bacakların dışa doğru açılamaması vs
oturma emekleme yürüme gibi fonksiyonları içeren kaba motor gelişimde gerilik
yürüyen bebeklerde aksama
kalça eklemi hareket ettirildiğinde tıklama sesi
tedavi edilmeyen kalça çıkığı kalça ekleminde kalıcı bozukluğa bağlı çeşitli şikayetler olur
Çok şükür boy farkı yok yürümede bozukluk fln onun için bişe diyemeyeceğim çünkü 2.5aylik henüz

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank
Öyle oluyorda kemikleri çok taze kaynıyor sonra sıkıntı etme

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Bizimkide sol bacak farklı. Maşallah kızına İnşallah benim kiziminkide okadar basittir🙏
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok şükür boy farkı yok yürümede bozukluk fln onun için bişe diyemeyeceğim çünkü 2.5aylik henüz
Hmm anladım kuzum inşallah sorun yoktur 🥰

3 çocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
İnşallah birşey yoktur canım bizede haber ver hiç başıma gelmedi taa yıllar önce bir bebek vardı kalça cikikligi varmış doğumda birde bebeğin beli çıkmış ama anne kendi başına doğurmuş alçıya falan almışlardı hiç unutmam çok tatlı bir bebekti. İnşallah birşeyi yoktur ama birde şey duydum ne kadar doğru bilemem kesinlikle kalça cikikligi olan bebeklere iki tane bez takıyorlarmis bez beli sıkı ve bacak aralarını açtığı için mi neymiş ama emin değilim inşallah birşey yoktur bize de bilgi verirsin inşallah güzel haberlerinizi bekliyoruz hayırlısı ile 🤲

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar