Kalp atışının durması

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Seda Akbıyık tarafından oluşturulan Kalp atışının durması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,233 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kalp atışının durması
Konbuyu başlatan Seda Akbıyık
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yıldız hande

Seda Akbıyık

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba geçen hafta kürtaj oldum kalp atışları ve gelişimi durmuştu çok üzgünüm bundan sonrası içinde çok korkuyorum tekrar hamile kalırsam tekrar böyle birsey yaşarsam diye . Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı ?

2 prenses1prens annesi

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba geçen hafta kürtaj oldum kalp atışları ve gelişimi durmuştu çok üzgünüm bundan sonrası içinde çok korkuyorum tekrar hamile kalırsam tekrar böyle birsey yaşarsam diye . Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı ?
Geçmiş olsun canım inşallah yakın zamanda tekrar hamile kalırsın Allahım yardım etsin 🤲 ve umarım tekrar aynı şeyleri yaşamazsınız

Hayall

Kayıtlı Üye
rank
Çok çok geçmiş olsun yakın bı zamanda sağlıkla inşallah bidaha hamile kalır ve aynı durumu bidaha yaşamasın inşallah

Canm Bnde 9 haftalık ta kalp atışı durmuştu kürtaj oldum kısa Bi süre sonra tekrar hamile kaldım coraspin verdi doktorum onu kullandım şimdi Bi oğlum var 4 yaşında 10 haftalık hamileyim şimdi Allahm sağ salim kucağıma almayı nasip etsin inş

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Çok geçmiş olsun kaç haftalıktı belirti i oldumu inşallah sağlıklı bir bebeğe sahip olursun yakın zamanda

Seda Akbıyık

Kayıtlı Üye
rank
Canm Bnde 9 haftalık ta kalp atışı durmuştu kürtaj oldum kısa Bi süre sonra tekrar hamile kaldım coraspin verdi doktorum onu kullandım şimdi Bi oğlum var 4 yaşında 10 haftalık hamileyim şimdi Allahm sağ salim kucağıma almayı nasip etsin inş
Çok mutlu oldum oldum sizin adiniza inşallah sağlıkla kucağıza alırsınız
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok geçmiş olsun kaç haftalıktı belirti i oldumu inşallah sağlıklı bir bebeğe sahip olursun yakın zamanda
Normalde 7 haftalik olmasi gerekiyordu ama bir önceki hafta olduğu gibi 6+1 de kalmıştı bir önceki hafta kalp atışını da duymuştuk pembemsi bi kanama geldi korktum gittim gelişmediğini ve kalp atışının durduğunu ögrendim

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Çok mutlu oldum oldum sizin adiniza inşallah sağlıkla kucağıza alırsınız
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Normalde 7 haftalik olmasi gerekiyordu ama bir önceki hafta olduğu gibi 6+1 de kalmıştı bir önceki hafta kalp atışını da duymuştuk pembemsi bi kanama geldi korktum gittim gelişmediğini ve kalp atışının durduğunu ögrendim
Allah birdaha göstermesin erkenmiş baya😞

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun canım, öncelikle senin canın sağ olsun rabbim nasip ederse bir evlat sahibi olursunuz elbet her nasip vaktine esirdir, onun da bir vakti var demek ki. Çevremde bu talihsiz olayı yaşayan bir çok anne var daha sonradan da evlat sahibi oldular. Ama bu süreçte pozitif düşünmelisin, eşin ve sen sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz, folat içeren gıdaların tüketimini arttırın. Aslında biz hamile kaldıktan sonra sağlıklı besinler tüketmeye çalışırız ama yanlış. Gebelikten önce en az 6 ay yedigimiz ictigimiz gidalara dikkat etmeliyiz. Erkeklerde sperm kalitesinin artması önemli bu da besinlerle sağlanabilir anca... İnternetten de sperm kalitesini arttıran besinleri araştır. Sende hamilelik süresince bitki çayı ve kafein tüketimini bırak. Ama ilk önce moral önemli! Ve doktorun daha iyi bilir ama vücudunun biraz dinlenmesi ve yeni bir gebelige hazirlanmasi icin bedenine zaman tanı, ben bu konuyu bilmiyorum ama 3 ay benim kanaatimde gebelik planı yapma cunku hormonlarin tavandan tabana dustu sonra yeni bir gebelikte o hormonlar kisa surede tekrar yukselecek bu bedenini ve ruhunu yorar. Bu sure icerisinde de saglikli beslenin sigara alkol nikotin kafein nargile paketlenmis gidalar bunlara bir sure elveda diyin. Findik fistik ceviz badem gibi kuruyemisler her gun esin ve sen tuket peynir sut gibi protein ve kalsiyum tuketimini arttir. Hamilelikte ve öncesinde maden suyu oneririm magnezyum icerir. İcindeki sodyum orani dusuk marka maden suyu icin. Esine havuc yedir canim :) ben cok merakli ve arastirma yapmayi seven bir insanim ogrenmeyi severim bu yazdiklarimi dikkate almani oneririm. Birde "Her anneye lazım dua kitabı" var onu temin et çocuk ile ilgili her derdine deva bilgiler mevcut Allahın izniyle. Allaha emanet...

Tüm sayfalar yüklendi.