Kayınvalideniz doğumdan sonra çok karıştı mı? Nasıl başa çıktınız?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Anneadayadayı tarafından oluşturulan Kayınvalideniz doğumdan sonra çok karıştı mı? Nasıl başa çıktınız? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,489 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kayınvalideniz doğumdan sonra çok karıştı mı? Nasıl başa çıktınız?
Konbuyu başlatan Anneadayadayı
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan leylalee

Azranurun annesi

Kayıtlı Üye
rank
Iyi günler anneler ve anne adaylarım nasılsınız? Ya ben daha 19 haftalık hamileyim ancak bu soru çok kafama takıldı. Bunu yaşayanınız var mı? Böyle kayınvalideniz her şeye karışsın doğumdan sonrayı kastediyorum. İşte yok bunu giydirme yok böyle olmaz filan. Veya işte ne alacağınıza filan karıştı mı mesela işte bu ürün daha ucuz bunu al gibi şeyler?
Karismazlarsa çatlaklar

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Yok öyle bir derdim olmadı hiç karışmaz ne isterseniz onu beğenin alın der. Bebek arabası alacağımız zaman da kaynanam parasını verdi biz gidip aldık. Ben beğenmem diye çekinir almaya parasını verir.
İdeal kaynana 😀
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yani ne alacağıma kimse karışamaz zaten... ama bence büyükler bazi konularda hakli çıkıyor orta uollu davran canim sonuçta düşman değiller b3begin iyiliği isterler.. kundak yap demişti dinlememiştim skntiyi ben çektim koye gidince dedigini yaptım daha rahat uyudum yani bazı konularda göz ardı etme canim
Kaynananın demesine gerek yok ki uzmanlar kundağı öneriyor ztn.. ilk zamanlar kundaklaninca kendini anne karnında gibi hissettiği için daha güvende uyuyormuş...

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Iyi günler anneler ve anne adaylarım nasılsınız? Ya ben daha 19 haftalık hamileyim ancak bu soru çok kafama takıldı. Bunu yaşayanınız var mı? Böyle kayınvalideniz her şeye karışsın doğumdan sonrayı kastediyorum. İşte yok bunu giydirme yok böyle olmaz filan. Veya işte ne alacağınıza filan karıştı mı mesela işte bu ürün daha ucuz bunu al gibi şeyler?
Şuan 31+1 hamileyim. Kaynanam 20. Haftadan beri takmış emzirmeme. 1 kutu mama aldık onuda doktorum sma alın anne sütüne en yakını o demişti. Mama aldık diye emzir çocugu diye çok söyledi. Zaten emziricem inşallah sütüm olsun da. Ama ilk dogum yapanlarda ilk zamanlar hemen süt gelmiyormuş 3 haftayı bulabiliyormuş doktorum telaş yapma. Mama destegi saglarız sık sık emzirirsin damarları açılır dedi. Ama kayınvalidem rüya gördüm emzir çocugu diyip çenesini yapıyor 😄 en sonunda eşime söyledim sıkıldım artık çocugumu tabikide emziricem annen 1 kutu mama aldık diye nerden nasıl açsın konuyu bilemiyor gitmek istemiyorum böyle yaptıgı için dedim. O gün bugündür gerçekten gitmedim. Telefonda konusunu açardı oda açmıyor konusunu emzirmenin canım artık.

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
İc kanama geçirdim acil sezeryanla doğum yaptım ölümden döndüm eve geldim cocugun durumu kritik yogun bakimda bana e suni sancı verip niye normal doğum yapmadin ki sezeryan oldun hemen bi alismissiniz kendinizi kestirmeye demisti 🤷

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ay Allah yardımcın olsun canım benimki farklı bı yılandi ben bebek anne karnında strese girmiş acil sezaryen doğum dediler ben annemi çağırırken doktor seni de bebeği de kaybedicez dedi beni sezaryen a aldı benim kayınvalidem 3,gün geldi hastane parası duydu 5750 lira 13 yıl önce ona bı laf yaptı goyuslerim şiş ağlıyorum eşime dedim pompa al adam gidecek almaya anası fiyatını duydu 250 lira boşver vere vere alışır dedi ama ben ne yaptım kocamin elini tuttum anasının yanında goysumu ellerim dedim hiç beni böyle gordun mu kaynanam sadece ayıp ayıp demeye başladı Türkçe biliyor ama konuşmuyordu ben gecelik giyinmisim yaram var pijama giyinmedim ayıptır bu nedir ip aski diyordu en sonun da baktım eşimle aramı bozacak bes e dedim yeter artık eşime de söyledim anneni gönder bende annemi gönderirim dedim lohusa depresyonuna soktu kadin beni anlatamadigim okadar çok şey varki
Karismazlarsa çatlaklar

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Olmaz mi canım benim kaynanam hiç birşeyime karışmaz çocuk olduktan sonra 40 gün sende kalıcam dedi geldi 20 kaldı kalmadı eşim artık dayanamadı kovdu 😂 bende ilk zamanlar biraz fırça çektim konuştum bana diyor sen dengesizsin, bide benim sütüm yetmiyordu ilk zamanlar kaynanam dedi pirinç unu içir çocuğa mamalarda ne olduğunu bilmiyorsun dedi en azından doyar dedi benimde cahil aklım sen git çocuğa pirinç unu yap ver akşamları oda gaz yaptı çocuğuma 2 gün boyunca eşimde bana baskı yapıyordu emsin emsin diye, kavga ediyorduk çok yara olmuştu benim göğsüm artık dayanamıuordum ağrısına 🥺 eşim bile sinirlendi dedi mama alalım başlarım pirinç ununa dedi salaklık bende sonra mama kullanmaya başladım ama şöyle gece 1 sefer 30 cl veriyordum ben doysun diye uyusun diye baktım olmuyor komple kestim mamayı benim kız mamayı kusuyor şimdi sadece emziriyorum kayananam da bana gelmiyor bende onlara gitmiyorum nerede çokluk orada bokluk hesabı sen doğum yaptıktan sonra herkes herşeyi biliyor bi sen malsın amk bişey bilmiyorsun valla bak böyle davranıyorlar insana ağızımı bozdum kusura bakma ama lafım sana değil ilk çocukta böyle oluyor

Ay Allah yardımcın olsun canım benimki farklı bı yılandi ben bebek anne karnında strese girmiş acil sezaryen doğum dediler ben annemi çağırırken doktor seni de bebeği de kaybedicez dedi beni sezaryen a aldı benim kayınvalidem 3,gün geldi hastane parası duydu 5750 lira 13 yıl önce ona bı laf yaptı goyuslerim şiş ağlıyorum eşime dedim pompa al adam gidecek almaya anası fiyatını duydu 250 lira boşver vere vere alışır dedi ama ben ne yaptım kocamin elini tuttum anasının yanında goysumu ellerim dedim hiç beni böyle gordun mu kaynanam sadece ayıp ayıp demeye başladı Türkçe biliyor ama konuşmuyordu ben gecelik giyinmisim yaram var pijama giyinmedim ayıptır bu nedir ip aski diyordu en sonun da baktım eşimle aramı bozacak bes e dedim yeter artık eşime de söyledim anneni gönder bende annemi gönderirim dedim lohusa depresyonuna soktu kadin beni anlatamadigim okadar çok şey varki
😂😂😂😂 aşkım kızma sana değil kendime gülüyorum aynısını bende yaşadım ama ben umursamıyordum kaynanamın yanında eşimin koynuna girdim uyudum öyle baka kaldı 😅 ben yeni doğum yaptım yatak odam soğuk oluyor benim salonda yatıyoruz çocuk olduğu için salonumda küçük 1 çekyat 2 Berjerim var baktım bu berjere oturdu çocuğu salıyor bide sabahın 8inde geldi çocuk zaten beni sabaha kadar uyutmamış günaydın dedim kayananama cevap yok bende girdim kocamın yanına uyudum 😂😂

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Benim kaynanam doğmamış bebeğime beddua ederek karışıyordu telefondan engelledim sesini kestim
En iyisini yapmissin canim 👍

Nişanlıyken isim bile belirledi bu söylediklerin de dahil ama ben baştan yapmayacağımı belli ettim sonradan karışmadı daha doğrusu denedi bizde kalın söyle büyütürüz böyle olur gibisinden ben yapamam dedim gene çünkü kendi evim daha rahat hem düzen değişmemiş olur o bizim zorlanmamamiz için söyledi ama olmuyor gene de
Ya bu doğumdan sonra al bebegi bize gel olayinada ayri bi tav oluyorum bu insanlarin kendi evi kendi duzeni var cocuklari evlerine alissin herkes kendi evinde rahattir yardımcı olucaksan gider gelir yardim edersin ne tuaf bir yapi al cocugu gek bize 🤷

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar