Kaynanam doğmamış bebeğimi sahiplenmeye çalışıyor ne yapmalıyım?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Güneşşş tarafından oluşturulan Kaynanam doğmamış bebeğimi sahiplenmeye çalışıyor ne yapmalıyım? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,542 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kaynanam doğmamış bebeğimi sahiplenmeye çalışıyor ne yapmalıyım?
Konbuyu başlatan Güneşşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Güneşşş

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Henüz 6 haftalık hamileyim tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım. Zorlu bi süreçti bizim için. Kaynanam ise bu süreçte hep merak etti sordu ne yaptnz işte ne zaman gitceksin doktora vs. Ben zaten bunalmışım neyse ilk denememizde çok şükür bebeğim tutundu bana. Transfer günü dahi kaynanam bizimleydi çok düşüyor üstüme daha doğrusu torununa :/ Onun bu aşırı merakı heyecanı sahiplenme duugusu beni korkutuyor. Bebek dünyaya gelince sanki eoimden alıp o bakıcakmış gibime geliyor. Elbette böyle bişey olamaz diyorum ama fazla karışacağı aşikar. Şmdiden stres yaptım. Ne yapmalıyım lütfen bana akıl verin lütfen.

Meryland

Kayıtlı Üye
rank
Öncelikle hayırlı olsun bebeğin canım. İnan ki yalnız değilsin doğunca karışmayanı yok gibi ama zamanla azalıyor.Şimdi kendine stres yapma boşuna olmamış şeyler için. Sakin kalmaya çalış. Mantıksız hareketlerde bulunursa ben böyle uygun görüyorum yada dr böyle diyor diyip onu bahane edersin.Daha ortada birşey yok boşuna kendine stres yapma.Bu süreçte üstüne fazla düşerse de eşinle konuşursun o annesine iletir güzelce.

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Biraz rahat ol canm. Kşmse kimsenin cocugunu almaz alamaz da öle bi hakkı yok. Ama şimdiki gelinler de kusura bakmayın da biraz pimpiriklisiniz. Ne var yani o da emek etsin torununa baksın büyütsün. Yani sevmese bakmasa da bu sefer bakmadı hiç yardım etmedi sevmiyo torununu dersiniz. Benim kaynanamda ilk oğlu ilk torunu cok sahiplendi cok emeği gecti annem o keza şimdi hala kızlarıma bakar annem ablam sahiplenirler nerdeyse yanında yatıracaklar. Her seyi de dediler söle yap böle yap. Kucaklarından da indirmediler o keza ki ben geceleri alıyordum kucagıma onlardan bana fırsat kalmıyordu. Cocuklarımı ilk 6 ay bana yıkatmadılar hep ablam annem kaynananm yıkadı agızımı bile acmadım. Hiç bişi demedim onlarında hakkıdır die düşündüm hep. Yani biraz gelinlerde de var.sahiplenecek olan sizin anneniz olsaydı da aynı tepkiyi verecek miydinz? Lütfen biraz empati kurun size eziyet eden bi kaynananız yoksa bırakın gönüllerince sevsin emek etsinler torunlarına. Sizde birgn torun sahibi olucaksınız bunları unutmayın.

İklim

Kayıtlı Üye
rank
Henüz 6 haftalık hamileyim tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım. Zorlu bi süreçti bizim için. Kaynanam ise bu süreçte hep merak etti sordu ne yaptnz işte ne zaman gitceksin doktora vs. Ben zaten bunalmışım neyse ilk denememizde çok şükür bebeğim tutundu bana. Transfer günü dahi kaynanam bizimleydi çok düşüyor üstüme daha doğrusu torununa :/ Onun bu aşırı merakı heyecanı sahiplenme duugusu beni korkutuyor. Bebek dünyaya gelince sanki eoimden alıp o bakıcakmış gibime geliyor. Elbette böyle bişey olamaz diyorum ama fazla karışacağı aşikar. Şmdiden stres yaptım. Ne yapmalıyım lütfen bana akıl verin lütfen.
Umursamasi sahiplenmesi güzel bişey en azından başında bir büyükle büyütürsün yeri gelir hastalanirsin bir kaç saat birine bırakmak zorunda kaldigin günler olur bence çok güzel birşey ha bunu abartıp da herşeye dahil olur diye cekiniyosan o kadarda yapmaz senle arasıni bozmaya çekinir senle kötü olursa çocuğu rahat rahat goremiyceni hesaba katar o kadar essek değildir heralde 😄 sende su sureci kaynana yükle daha ne yemeğini yapsın evini temizlesin 😄😄 bence bu tutumunu kendi aleyhine kullan
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canının istediği yemekleri yaptır ne biliyim yani üstüne düşmesi düşünmesi bence gayet güzel bir canlı dünyaya getireceksin ve ilerde neyle karsilacagini bilmiyorsun yanında çocuğuna düşkün onu düşüne n bir büyüğün tecrübenin olması ilk annelik için bence gayet şans yani kendine sıkıntı yaratmak yerine kaynananın ilgisini alakasını kendine kullanabilirsin su durumda yapmadığın işler için rica edebilirsin canın çektiği şeyleri yapmasını isteyebilirsin bu kadar da kötü düşünme

Son düzenleme:

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Umursamasi sahiplenmesi güzel bişey en azından başında bir büyükle büyütürsün yeri gelir hastalanirsin bir kaç saat birine bırakmak zorunda kaldigin günler olur bence çok güzel birşey ha bunu abartıp da herşeye dahil olur diye cekiniyosan o kadarda yapmaz senle arasıni bozmaya çekinir senle kötü olursa çocuğu rahat rahat goremiyceni hesaba katar o kadar essek değildir heralde 😄 sende su sureci kaynana yükle daha ne yemeğini yapsın evini temizlesin 😄😄 bence bu tutumunu kendi aleyhine kullan
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canının istediği yemekleri yaptır ne biliyim yani üstüne düşmesi düşünmesi bence gayet güzel bir canlı dünyaya getireceksin ve ilerde neyle karsilacagini bilmiyorsun yanında çocuğuna düşkün onu düşüne n bir büyüğün tecrübenin olması ilk annelik için bence gayet şans yani kendine sıkıntı yaratmak yerine kaynananın ilgisini alakasını kendine kullanabilirsin su durumda yapmadığın işler için rica edebilirsin canın çektiği şeyleri yapmasını isteyebilirsin bu kadar da kötü düşünme
Valla aynen. Ben mesela kaynanama giderdim zaten kendi çagırırdı her gün. İki günde bi giderdim yemek bulasık cocuk bakımı her sey onkara ait ben keyfime bakardım cok ii oluyo 😂kaynanam cocuk bakardı görümcelerim yemek bulasık cay kahve. İi oluyodu 😂taki anamın evinin üzerine tasınıp sıksık gidememe me kadar😂gerci şimdi de anneme yüklemişim yemeği 🤗😂

...

Moderator
Mod
rank
Hayırlı olsun canım.Acaba tornunun hevesinden olabilirmi.Sen böyle şeylerle kafanı yorma canım.Hamileliğine bebeğine adapte ol kuzum.🤗

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Valla aynen. Ben mesela kaynanama giderdim zaten kendi çagırırdı her gün. İki günde bi giderdim yemek bulasık cocuk bakımı her sey onkara ait ben keyfime bakardım cok ii oluyo 😂kaynanam cocuk bakardı görümcelerim yemek bulasık cay kahve. İi oluyodu 😂taki anamın evinin üzerine tasınıp sıksık gidememe me kadar😂gerci şimdi de anneme yüklemişim yemeği 🤗😂
Baksınlar onlarda emek etsinler torunlarına nolur ki sanki. Cocuk onun okacak değil ya. Zaten onlar cocuk bakmaktan yorulmus senelerdir. Bşraz bakar bi iki sever yaramazlıklar baslayınca kafalar sesi kaldırmaz ucarlar evlerine😂

İklim

Kayıtlı Üye
rank

Baksınlar onlarda emek etsinler torunlarına nolur ki sanki. Cocuk onun okacak değil ya. Zaten onlar cocuk bakmaktan yorulmus senelerdir. Bşraz bakar bi iki sever yaramazlıklar baslayınca kafalar sesi kaldırmaz ucarlar evlerine😂
Yani o zaten zamanında birsuru çocuğa bakıp büyütmüştür derdi yokta çocuğunun çocuğunu mu kendine yük edecek dediğin gibi iki severler laylay lom hemen ağlasin anası anası demeye başlarlar 😄😄

Chaaa

Kayıtlı Üye
rank
Yalnız değilsin canım. Önce alttan alttan Torun torun diye baskı yaparlar. Sonra sahip çıkarlar en ufak bişey de de başa kalkarlar. Ama benden sana tavsiye zaten zorlu ve yıpratıcı bir tedavi sürecin olmuş, bu günlerinin kıymetini bil tadını çıkart.Eşinle bu sebepten dolayı huzursuz olma seni üzen şeyi uygun dille eşine dile getir laf dalaşına girme bile Herkese karşı üzülüyormuş gibi yap ama sakın üzülme sen nasıl bir hamilelik geçirirsen bebeğinde öyle olacak . Şuan herkesten herşeyden çok düşünmen gereken bir evladın var bunu düşün varlığına şükret. Benim kayınvalidem de aynı şekilde herşeyimi kendisi almak istedi kendi zevkine göre vs . Zaten ilk çocuğun olduğu için illaki korkuların oluyor insanı heycanlandıran şeyleri bile ağız tadıyla yaşayamıyorum. Cinsiyette kız olunca isim mevzusu patlak verdi . Ama benden sana tavsiye istemediğin seni rahatsız eden şeyleri kırmadan incitmeden ,net bir tavırla red edersen gerçekten üstesinden gelirsin eşin bu dönemde en büyük destekçindir umarım . İsim konusunda ben hastane çıkışına kendi istediğim ismi yazdırdım. Babaannesi ne süpriz yaptık 🤷 ağladı felan ama yapacak bişey yok herkes bir hayalle umutla çıkıyor yola ne emekler veriliyor. Umarım hayırlı bir evladın olur Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin inşallah..

Özlem tam

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canim bos ver boype seyleri takma kafana ne zorluklardan gecip anne olcan masallah bunlarla sikma canini onunda torunu bi kac ay gelir gider belki sonra oda bunalır sen kendine cpcuguna bak gerisini düşünme sana tavsiyem sen belki benim birdaha cocugum olmazdediğin anda RABBİM sana verdi bebegini bunları düşünüp bence bozma bu anlari sonra Allahin zoruna bile gider sonucta evlat vermis mucize gibi gerisi gelir gecer ALLAH almayida nasip etsin ins kucagina canim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar