Kaynanam doğmamış bebeğimi sahiplenmeye çalışıyor ne yapmalıyım?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Güneşşş tarafından oluşturulan Kaynanam doğmamış bebeğimi sahiplenmeye çalışıyor ne yapmalıyım? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,584 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kaynanam doğmamış bebeğimi sahiplenmeye çalışıyor ne yapmalıyım?
Konbuyu başlatan Güneşşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Güneşşş

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Çözüm basitte işte eşimle aram bozulmasn diye düşünüyir insan. Ama eş mi evlat mı tabiki evlat o halde bizi sinirlendiriyor mu öyle cevap vercezki o da sinirlencek. Ya da hiç takmıcaz dediklerini uzak tutmaya çalşcaz. Of bilmiyorum ya işin içinden çıkılcak gibi değilde Allah yardm etsin bize...
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Anlıyorum. Abartcak gibi bir hali var o yüzden şmdiden taktım ama haklısın eşe görev düşüyor. O da arada kalsın istemiyorum. Sanırım daha çok ben neyi isteyip istemediğimi anlatcam kaynanama. Anlarsa ve saygı gösterirse ne ala anlamazsada kendi bileceği iş üzülür belki ama benim bebeğimle kuracağm bağdan daha önemli değil üzülüp üzülmediği. İşte düşününce hiç sorun yaşamayacakmşm gibi konuşuyorum ama neler yaşarım hep bi tarafmda korkuyor çünkü biraz susup içime atarm ben öyle bir yapım var😐😐 belki bebek bu yapımı değiştirir🥰

Tavsiyelerin için teşekkür ederim deniycem. Doktor böyle diyor mantıklı😀 her konu doktorluk olmıcak ama artk bişekilde yolunu bulcam. Zorundayım çünkü al sen bak desem hemen hazrda bekliyor öyle istekli annelik yapmaya çünkü içinde kalmış onun iki çocuğunuda büyütürken kaynanası fazla karşmş. Hala kaynanasyla yaşıyor... ama tabi bu durumun sorumlusu bebeğimle ben değilim.

Çok tesekkür ederim. Evet kendimede kızıyorum en önemli süreçte stres yapıyorum. yardmcı olsun o ayrı ama sürekli sen bilemezsin bana ver derse işte o zaman sıkıntı olur. Bunları düşündürttü. İlk torununa o baktı eltim çalışıyordu buda öyle olsun istiyor ama ben büyütmek istiyorum. Açık açık konuşmak en mantklısı galiba

Çok tesekkür ederim. Evet kendimede kızıyorum en önemli süreçte stres yapıyorum. yardmcı olsun o ayrı ama sürekli sen bilemezsin bana ver derse işte o zaman sıkıntı olur. Bunları düşündürttü. İlk torununa o baktı eltim çalışıyordu buda öyle olsun istiyor ama ben büyütmek istiyorum. Açık açık konuşmak en mantklısı galiba
Kuzum kaynananla aranı iyi tut çünkü babam bana evlenmeden önce bir öğüt vermişti sakin kocana anasını kötüleme biz analarımız bikiyoruz ama atsan atılmaz satsan satılmaz o yüzden kocana kotulemeden orta yollu bulursun insallah

Güneşşş

Kayıtlı Üye
rank
Bak kayınvalidesinden dolayı böyle davranıyor o da.Kadının normali bu böyle görmüş.O yüzden taleplerine şaşırmaman lazım canım.Sen de bunu fırsata çevir arada bırak çocuğu çık dolaş gez kendine vakit ayırırsın.
Şaşırmıyorum anlıyorumda fakat işte içime sinmeyen bişeyler olcak gibi yani bilmiyorum belkide ben abartıyorum...

Serra

Kayıtlı Üye
rank
Henüz 6 haftalık hamileyim tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım. Zorlu bi süreçti bizim için. Kaynanam ise bu süreçte hep merak etti sordu ne yaptnz işte ne zaman gitceksin doktora vs. Ben zaten bunalmışım neyse ilk denememizde çok şükür bebeğim tutundu bana. Transfer günü dahi kaynanam bizimleydi çok düşüyor üstüme daha doğrusu torununa :/ Onun bu aşırı merakı heyecanı sahiplenme duugusu beni korkutuyor. Bebek dünyaya gelince sanki eoimden alıp o bakıcakmış gibime geliyor. Elbette böyle bişey olamaz diyorum ama fazla karışacağı aşikar. Şmdiden stres yaptım. Ne yapmalıyım lütfen bana akıl verin lütfen.
Öncelikle allahım yavrunu sana kavustursun inşallah sağlıkla🤲 kaynana gelince aksine sahiplendiği icin sevinmen lazım büyükler hic bir zaman kötülük düşünmez kötülük gelsin istemez bunu bu kadarda dert etme sonucta onlar da kaynana gördü evlat gördü anneliği biliyorlar elinden alıp götürecek hali yok en fazla alır sever mama yedir altını değiştirir uyutur biraz büyünce dısarı cıkarıp dolandırır oyun oynar bunu bu kadar takma kafana kimse kötülüğünü istemez yavrularının🙂

Mevlüde

Kayıtlı Üye
rank
Henüz 6 haftalık hamileyim tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım. Zorlu bi süreçti bizim için. Kaynanam ise bu süreçte hep merak etti sordu ne yaptnz işte ne zaman gitceksin doktora vs. Ben zaten bunalmışım neyse ilk denememizde çok şükür bebeğim tutundu bana. Transfer günü dahi kaynanam bizimleydi çok düşüyor üstüme daha doğrusu torununa :/ Onun bu aşırı merakı heyecanı sahiplenme duugusu beni korkutuyor. Bebek dünyaya gelince sanki eoimden alıp o bakıcakmış gibime geliyor. Elbette böyle bişey olamaz diyorum ama fazla karışacağı aşikar. Şmdiden stres yaptım. Ne yapmalıyım lütfen bana akıl verin lütfen.
Keşke benim valide de sahiplense doğum yaptım kadın ne sana ne piçine bakarım dedi 1 defa bile çocuğu emanet edip de dışarı çıkamadım kendi ailem uzak şehirdeydi tek başıma büyüttüm lohusalık döneminde kendi yemeğimi yaptım eşim sofrayı kurar destek olur du yani kısacası önemsemesi güzel bir şey bilirsin ki bir şey olsa yanın da bir büyüğün var sıkılma sevin bence

Nisa16

Kayıtlı Üye
rank
Canim bencede cok sanslisin bak neguzel kaynana ustune düşüyor nice kaynanalar var ne geline tahammül ediyor nede torununa hem bide soyle düşün herzaman onlar bizden daha tecrübeli mesala ben kaynanam cocuk konusunda gözüm kapalı güvenirim cunku benim cocuklarimi kendi cocuklari gibisever ve buda cok hoşuma gider ben ce bukadar takma ne ve kocanlada kötü olma zaten doğal olanidabu

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Ben hiçbir şey anlatmıyorum. 15 haftalik hamile olduğumu kayinvalidem bilmiyor şuan, daha kimseye soylemedim. En yakinimda 3-4 kişinin haberi var. Bence biz millet olarak bu konularda fazla mic mic yaşıyoruz. Hemen sulaleye yayiyoruz ne varsa anlatiyoruz. Öyle olunca da herkes karışma hakki hissediyor.
Ketum olun arkadaşlar. Bende 6 sene sonra hamile kaldim, kimse bana tüp bebek mi normal hamilelik mi sormadi, soramaz, sordurmam :) Bunlar cok ozel mevzular, eşler incinebilir, hassas konular. Ailenizi korumak için ketum olun. Sonra ucu bize cocuklarimiza dokunuyor.

Fındık

Kayıtlı Üye
rank
Keske benimde oyle bır
Keske benimde kayınvalidem yada annem hayatta olsada yardım etseler 3hamılelıgım kımsem yok esımden baska bırde babam var onlar yardım edıcekler ama yine bana kalıcak hersey ne kadar yardımcı olacakkı bı erkek bence kotu dusunme daha ıyı olur senın ıcın hem bıraz dınlenırsın dogumdan sonra uyuma fırsatı yakalarsın ılk gunler zor olucak cunku dogumdan sonra

Serbet

Kayıtlı Üye
rank
Ben hiçbir şey anlatmıyorum. 15 haftalik hamile olduğumu kayinvalidem bilmiyor şuan, daha kimseye soylemedim. En yakinimda 3-4 kişinin haberi var. Bence biz millet olarak bu konularda fazla mic mic yaşıyoruz. Hemen sulaleye yayiyoruz ne varsa anlatiyoruz. Öyle olunca da herkes karışma hakki hissediyor.
Ketum olun arkadaşlar. Bende 6 sene sonra hamile kaldim, kimse bana tüp bebek mi normal hamilelik mi sormadi, soramaz, sordurmam :) Bunlar cok ozel mevzular, eşler incinebilir, hassas konular. Ailenizi korumak için ketum olun. Sonra ucu bize cocuklarimiza dokunuyor.
*Bu arada benimki tercih. Kayinvalidem kötü biri oldugundan degil, kendi annem de henuz bilmiyor, bir yılbaşı gecsin soyleriz diyoruz.
Sizin kayinvalidenize gelince, eğer iyi niyetle karışıyorsa normaldir, heyecanli o da. Bunca zorlukla gebe kaldin uzerine titriyordur. Onu da anla, torun başka bir şey. Doğduğunda faydasini cok görürsün kayinvalidenin. Burada onemli olan niyet, kadin iyiyse cok takma. Nerde duracağını öğret, güzelce yol göster, haddini aşiyorsa tepkini kırmadan göster. Gebesin, lohusalik gecireceksin kimse sana darilmaz.

Bu arada daha 6 haftaliksin, tüp bebek oldugu icin ekstra dikkat etmen lazim, biliyorsun. Yemek bile yapma evde, uzan kitap oku,dizi izle, kısa yuruyusler yap.
Ama sakın ev işi yapayim, alışverişe gideyim, kendimi yorayim deme. Cok hassas haftalar bunlar senin için.
Ne guzel kayinvaliden yardım eder sana, guzel guzel yemekler yapsin. Iyiyim deyip yorma kendini, başım ağrıyor yorgunum dinlenicem hep böyle davran 10-12 hafta bitene kadar kendine odaklan.
Ama kısa yürüyüşler yap, kan dolaşımı için onemli.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar