Kedi mikrobunu doktorundan duyan varmi

• Konbuyu başlatan Hac
  • Toplam 24 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Hac tarafından oluşturulan Kedi mikrobunu doktorundan duyan varmi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,748 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kedi mikrobunu doktorundan duyan varmi
Konbuyu başlatan Hac
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Emineboyter
H

Hac

Guest
Neyi çiğ yiyoruz ki zaten. Peki köy sütleri kaynatip iciyoruz illaki. Oda buna dahilmi. Bilginiz varmi

H

Hac

Guest
Cig et kim yerki zaten. Market sütü degilde Bu köy sütünü kaynatıp iciyoruz bununla ilgisi var mi acaba

Zumra34

Kayıtlı Üye
rank
Evet var öncesinde hiç kedi köpeğe dokunmamış biri hamilelikte dokunursa parazit bulaşma ihtimali çok yüksek. Benim mesela içli dışlı olduğum için vücudum antikor üretim s öncesinde. Hamilelikte ilk aylarda yapılan testlerden anlasiliyor. Toxoplazma diye geçer. Tabi sadece kedinin dışkısından geçmiyor. Pastörize edilmemesi s süt iyi pişmemiş yumurta veya etten bile hatta sebzeden bile geçebiliyor ki bunlardan geçme ihtimali kediden geçme ihtimalinden daha yüksek Aynı şekilde rubella da var o da küçük çocuklardan geçen kızamıkçık diye hastalık ona karşı da bağışıklığıniz yoksa dikkat etmeniz lazım .küçük cocuklardan uzak durmak lazım İlk üç ay önemli.

H

Hacer

Guest
Köy sütleri pastörize edilmemis bildigim kadariyla.Ne yapalim onu da mi icmeyelim. Market sütü daha sagliksiz yani

Tüm sayfalar yüklendi.